Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Sunt asa de agitata/terminata/emotionata....

Tocmai m-am intors de la spital unde a nascut prietena mea draga Pumpkin (mamica de iuli-august 2006). Pana la urma a facut cezariana de urgenta, da acuma sunt amandoua, mama si fiica, bine !!!


_

Noi am fost ieri la ginecolog. Cica suntem bine !!

Va mai povestesc mai incolo. Acu nu-s in stare.

19+


Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag
_

Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite
sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melinda25 spune:

Buna fetelor!
Imi cer iertare ca am disparut asa, ca magaru in ceata, am fost 2 saptamani in concediu, si acasa nu am net.
O saptamana am fost in Croatia, la mare, a fost SUPERB, nici nu se compara cu ce avem noi, mai ales conditiile, si nu e deloc mai scump! A fost ca o saptamana de miere pentru noi, tinand cont ca anul trecut nu am fost nicaieri dupa nunta. Si la bb i-a placut muuuuult!
A doua saptamana am petrecut-o acasa, a fost santier la noi, ne-am schimbat tot acoperisul, abia ieri am terminat.
De azi am revenit cu forte proaspete la munca!
Ma bucur sa citesc, ca sunteti bine!!!
Am fost pe 19 iunie la dr, totul e ok, insa nu ne-a spus sexul bb-ului, pana nu e sigur 100%, nu zice nimic. Asta e, mai mergem pe 19 iulie. Abia astept!!!
M-am uitat peste pozele voastre, si am observat ca aveti burici frumoase, mari, mi se pare ca al meu e mult mai mic. Nici miscari nu am simtit inca, sau poate nu am realizat?! Am simtit, si simt cateodata ceva ciudat, nu sunt sigura ce!?
Acum, ca am revenit, promit sa fiu mai activa la scris!!!

Va pup,

Melinda 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

Ruxandra te asteptam sa ne povestesti...

Miro...sunt super incantata...dupa indelungi cautari am gasit revista ...merci si te pup

dolores 18+
www.dropshots.com/dolores" target="_blank">BB cumintzel
poze


"Viata poate fi inteleasa numai privind inapoi, dar trebuie traita privind inainte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

salutare burtici! Ma bucur sa citesc vesti bune pe aici si va felicit pt ele.
Am trimis pe mailul nostru o listuta cu Link-uri utile pt noi si bb si dc sunteti interesate puteti sa va uitati. Proun ca toate fetele care gasesc asemenea link-uri sa completeze listuta k sa na ajutam reciprc.Va pupik

Madalina 16+
http://pg.photos.yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Salut fetele!
Scuze ca iar nu am mai dat semne de viata cam de multisor dar sunt cam sucarita. Sotul meu a ramas fara servici, de.. asa e cand lucrezi la patron. Asa ca de vreo cateva zile stresul e in floare, nu de alta dar mai am si rate la banca. Speram sa se rezolve azi-maine problema locului de munca, ca sa stau si eu mai linistita (eu sunt mai panicoasa din fire).
Cat despre bebe e bine, incepe sa ma loveasca destul de bine, nu atat incat sa fie dureros, dar cum stau intr-o pozitie care nu ii convine ma atentioneaza prompt.
Saptamana aceasta trebuie sa fac analizele, ca luna trecuta au fost destul de proaste, sa vedem daca si-au revenit, iar sapt viitoare la controlul de 22 sapt. Abia astept sa vad pe bebe.
Va pupic pe toate si ne mai auzim, ma rog scriem!

Laura si bebe strumf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Laura, lasa, nu fii trista ca sunt convinsa ca sotul tau isi va gasi ceva mult mai bun!!! Sa ne tii la curent!

Ruxandra, transmite-i prietenei tale toate cele bune de la noi! Sa-i traiasca ingerasul si sa fie sanatos/a! Hai, da-ne vesti de la eco, dupa ce te mai linistesti!

Va las ca trebuie s-o iau din nou la fuga prin magazine ca nu mi-am terminat cumparaturile pentru nunta de duminica...mai trebuie sa-mi iau sandale, sutien si la sot pantofi si costum....offff, sper sa termin azi cu toate...Va pup

Oana 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Ingeras la multi ani si sa aveti parte numai de satisfactii! Laura o sa fie bine in final, si pentru noi este un an mai greu financiar, dar gandul ca in curand o sa vina un ingeras in viata noastra ne da puteri sa gasim solutii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

aaaaa....Sa nu uit...Ingeras, sa aveti o aniversare fericita si o viata plina de impliniri, bucurii si sanatate!...Multi ani inainte!

Oana 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Ama.lia, Dolores, Mayaione, Asiza va multumim muuult! Si va dorim exact acelasi lucru!
Ama.lia, pe o va chema Maya Cristiana. Maya sigur si Cristiana cred, pt ca se va naste in preajma Craciunului.
Dolores, daaaa, daca este baietel, sa-i pui numele Tudor Cristian, este superb! Era si alegerea mea, dar nu prea vroia sotzul, ca am avut un prieten Tudor cand eram in generala :) si cum sa-i aminteasca copilul de el
Noi la fetiza eram hotarati, iar la baietel tindeam catre Luca Alexandru (asta ca nu vroia prietenul meu Tudor), care imi place mult. Si David este frumos, dar sunt cam multi in generatia asta de bebici. Dar uite ca Dumnezeu a hotarat sa fie fetitza si sa nu ne mai certam pe nume de baietzel pana la al doilea bb .

Pupicei, Ingeras 15+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Am uitat sa va spun ce cadou i-am luat: o felicitare pe care scrie "It's a girl!". Si i-am pus-o pe perna si i-am scris un mesaj frumos, de la amandoua. Si ne-a pupat si ne-a spus ca ne iubeste (el mi-a spus o singura data, in 9 ani, dar o simt in fiecare zi...).

Pupicei, Ingeras 15+ Maya

Mergi la inceput