Naturiste si homeopate (19)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

ALI ,ia uite.ma ,am muncit de zor,dar degeaba se pare...
toate testele de ovulatie au iesit negative zilele astea,iar azi ca m.am intors acasa,SINGURA ,s.a pozitivat usor un test.
asa ca maine poimaine am iar escapada la sotior...uffffffff,s.a nierit acum plecarea asta a lui ca .
cu tincturile a fost cam greu dupa mine,dar ......luptam nu ne lasam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

draga bubulina,
iti multumesc foarte mult de raspuns de abia apuc sa-mi ajunga pachetul cu produsele din Rom. asta fiind din 11 iulie{fiindca eu de un an si... sunt in Las Vegas} si sa ma pun pe treaba,poate cu tine o sa am noroc.O sa te mai intreb una, alta cind o sa incep sper ca sa ma poti ajuta si sa nu te stresez.Mai iau inf. si de pe la fete pe care le urmaresc cu o mare atentie si zi de zi imi notez fel de fel de scheme si retete.
Sa speram ca toate o sa reusim sa ne implinim visul mult dorit.
mii de pupici la tote fetele.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Buna dimineata,fete optimiste!
Gabiu,de curiozitate cit te-au costat pe tine toate borcanasele?
Am primit si eu ieri pachetul de la Andritoiu si constat ca si la mine sunt acelasi nr de borcanase cu acelasi continut!
Credeam ca e personalizat,ca nu se poate sa avem amindoua chiar aceleasi pb.
Mie in schimb,nu mi-a dat sa fac sucuri de sfecla,ridiche ...Doar salata de cruditati.
Chestia cu pietricelele si cu reflexoterapia ma cam termina ca eu matrezesc ff devreme dimineata si clar ca nu am timp de mers pe fasole.
Ma intreb,oare aparat de-ala de facut masaj la talpi n-o fi bun?E si mai comod!Plus ca la bloc unde sa intinzi [pietrele si fasolea?
Astept sa intri si sa impartasim impresii despre tratament.
Eu o sa-l incep de luni pt ca in week-end plec la o nunta la Brasov si ar fi culmea sa car dupa mine toate borcanasele!
Pupici,
Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetelor, revin cu idei din cartea mentionata in capitolul 18.

Pentru ca multe dintre noi facem tratamente naturiste si homeopate, luam tot felul de suplimente. Iar azi am ales tema combinari suplimentelor.

In mod ideal, nutrientii trebuie luati din alimentele pe care le consumati. Trebuie astfel sa va asigurati ca mancati alimente bogate in multi nutrienti. Nu folositi suplimentele naturiste pentru a compensa o nutritie neadecvata. Dar e important sa luati suplimente bogate in vitamine, minerale si acizi grasi esentiali.

Depinzand de stilul de viata pe care il duceti, puteti avea deficiete a unor nutrienti. Daca aveti un stil de viata stresant, daca ati luat pilule contraceptive sau beti mult alcool, e recomandabil sa suplimentati complexul vitaminic B si vitamine ca C si E. Daca aveti anumite probleme ginecologice, anumiti nutrienti pot fi recomandati in cantitati mai mari. In plus, cantitati marite din unii nutrienti sunt considerate bune pentru cantitatea de spermatozoizi (va voi scrie mai multe despre asta data viitoare). Dar nu uitati ca o prea mare cantitate dintr-o vitamina sau dintr-un mineral poate scadea cantitatea altor vitamine si minerale din organism, iar anumite medicamente pot scadea cantitatea de nutrienti vitali din organism.

Cand alegeti suplimentele, urmariti instructiunile de pe pachet, dar mai tineti minte urmatoarele:

-vitaminele solubile in grasime, ca vit. D si E trebuie luate cu grasimi, iar cele solubile in apa, ca vit. B si C, cu apa
-anumite medicamente pot scadea cantitatea de nutrienti din organism; antibioticele pot reduce nivelul de vitamine si minerale, aspirina influenteaza mai ales nivelul de vit. C, vit. B poate fi redusa de medicamentele antidepresive, iar folatul poate fi redus de contraceptive.
-consumul marit de zinc poate influenta absorbtia de fier si cupru (vit. C favorizeaza absorbtia fierului)
-suplimentele de fier pot scadea nivelul de zinc
-consumul de suplimente de vit. B favorizeaza absorbia altor vitamine din categoria B, dar prea mult din una le poate influenta pe celelalte
-cafeaua si ceaiul pot afecta absorbia unor nutrienti






"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Gabiu,Silvana??
Va satept sa vb despre trat lui Andritoiu!!!!
Pupici,
Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Buna fetelor imi puteti spune si mie de la ceaiuri te poate durea atit de tare si burtika si parca si ovarele ceeia ce eu pina acum nu aveam asa ceva, am crampe uneori in burtik, mii teama sa fac ceva mai serios de la trat voi ce credeti plsss!!!!!

marryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzontzonel spune:

mihailescu teodora, Gabiu si Silvana abia astept sa mai povestiti despre tartamentul d-lui Andritoiu. Saptamana asta as vrea si eu sa-l sun dar nu sunt hotarata cand sa incep. Poate mai astept pana in luna august.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

gabiu dak ai sti ce m-am bucurat cand am citit de cojhile de oua!!! eu duminica discutam ci o prietena care a tinut o cura cu coji de oua uscate si pisate prin rasnita de cafea...apoi punea din acel amestec in fiecare mancare... ea tinea pentru ca avea hipocalcemie... la o luna de cand a inceput tratamentul: surpriza!!! era innsarcinata ... a vb cu diversi medici si i-au spus ca infertyilitatea ei se putea datora si lipsei de calciu!! acum eu una incerc tot ce se poate...
Sa dea DD sa-ti ajute tratamentul.... sa vina BB cat maio repede....
Silvana, Teodora si vouia va dorewsc acelasdi lucru si nu numai voua : TUTUROR!!!!!!!!!!!!!!!!

Poze diverse
Poze nunta....


De-as avea trei dorinte astea ar fi:
Sa fii langa mine/sa fiu langa tine/sa fim impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

De astazi m-am apucat pe langa BU si de rozmarin si zmeur. Ultimele doua sunt bune la gust (dulceag). Rozmarin si zmeur o sa iau o singura doza pe zi (50-70 picaturi in putina apa). Sper sa fie bine, oricum o sa imi fac dozarile hormonale in urmatoarele luni pana la FIV sa vad cum imi evolueaza FSH-ul. Am intrebat si fetele de la FIV cand ar fi bine sa imi fac dozarile hormonale. Stiu ca dr. recomanda intre ziua 2-5, dar.... Din experienta proprie atunci cand mi-am facut hormonii in ziua 2 de la CM (ian.2005) aveam FSH-ul marit (14) iar cand am schimbat in ziua 3 de la CM (ian.2006) FSH-era in limite normale (7). As avea nevoie si de sfatul vostru, cand ar fi bine de facut? maine o sa fiu in ziua 2 de la CM si parca as merge pe ziua 2 pt ca unul dintre protocoale la FIV incepe din ziua 2 de la CM.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilvanaPopovici spune:

In sfarsit sunt un pic libera sa intru pe net de la serviciu si vad ca multe mesaje mi se adreseaza asa ca:

Marryan - eu zic ca este oarecum normal sa ai dureri sau crampe pt ca iei ceaiuri si tincturi pentru bebe, de obicei asa se intampla, acuma depinde, sper ca nu e careva dintre ele sa-ti faca rau sau cu un dozaj prea mare(de exemplu: iei un produs estrogenic cand tu ai estrogen in exces)

Tzuca - stiu sigur ca Pregnylul de la Organon e bun pt LH. LH-ul asta daca nu exista inseamna ca nu ai ovulatie.

MadalinaM, nu stiu cat pot sa te ajut pt ca am niste irigatii bazate pe produse ale lui A. Sunt asa: 30 ml infuzie de patlagina+1 lingurita miere poliflora+1 lingurita miere Centaur+1 lingurita miere Ares. Se sta minim 20 de minute cu bazinul ridicat. La fiecare 3 zile de irigatie (un amestec de plante+alte produse ale lui A) se face si aceasta pe care am scris-o mai sus si care cica e pt anexita.
Eu una nu mai stiu, insa, ce sa mai cred in sensul ca mi-e foarte rau si nu cred nici eu ca mai scap de anexita desi am facut zeci de tratamente - de fapt este un mare motiv de depresie aceasta anexita, poate mai mult decat faptul in sine de a nu avea copii.

miki, multumesc frumos, stiam de ridiche si nici nu o sa o iau pt ca am o usoara tendinta de hipo. bineinteles ca o sa va pove in continuare, mai ales ca acum o sa inceapa si alte fete acelasi tratament.

gabiu, suc de orz se gaseste la Plafar, chiar asa ceri, vezi ca e vreo 425 mii lei. Eu am Centaur, Centaur II (sotul), Ares, Tinctura Prorubid, Tictura de propolis (sotul), batoane de propolis =6.700.000 lei. Cantitatile nu le stiu pt ca sunt la serviciu, dar sunt asa fel cat sa ne ajunga pe 2 luni dar preturile sunt mult diferite de la un produs la altul (cel mai scump e Centaur II pe care trebuie sa-l ia sotul care culmea, are normospermie, eu sunt cea cu bubele).

Fetelooor, am racit ieri rau pe jos de la atatea bai si irigatii. A fost destul de racoare in Craiova si am fost imbracata ff subtire, nu mi-am dat seama, iar colegii mei s-au pus pe un aer conditionat...ce sa mai, s-a activat rau anexita si ma doare. Oare ce pot sa fac? Incerc sa nu mai stau in curent cat pot si sa imi pun Carpicon. Sunt sigura ca e de la tratament ca prea ma doare rau

Mergi la inceput