Naturiste si homeopate (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

buna dragele mele naturiste, sa va zic si eu ce simptome am de cind folosesc ceaiurile+tincturile.
La numai o saptamina am simtit deja efectele pozitive in primul rind aveam probleme cu tensiunea cu BU nu mai am aceste pbl.
Ma simt ma revigorata, mai plina de energie nu mai obosesc asa de repede ca inainte.
Dar la Z20 ma doare butika ca la CM si plus ca am mai avut asa dureri, spre sa fie cu II liniute

marryan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilvanaPopovici spune:

Tzuca nu mai fi suparata. Si eu am avut anovulatie luna trecuta desi eram pe naturiste (culmea e ca nu am probleme cu asta, dar probabil s-a cam dat organismul peste cap). Nu ne ramane decat sa luam tratamentele si sa speram in continuare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Draga SilvanaPopoviciiti multumesc tare mult pentru incurajari,am nevoie acum,oricum era prea de domeniul fantasticului sa se intample.Eu am si 1 trompa total infundata iar cealalta este filiforma rau de tot ,asa ca...In plus am mare nevoie de un sfat:A AUZIT CINEVA CUM DE POATE MARI VALOARE LH-ului? cred ca si asta poate fi o problema mare a infertilitatii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

buna fetelor,
azi am primit si eu tratamentul dl. Andritoiu si abia astept sa ajung acasa sa deschid coletul.
silvanapopovici, vad ca te confrunti cu niste problemutze. Nu stiu ce contine coletul ca nu l-am deschis dar inteleg ca pe langa ce mi-a trimis trebuie sa mai iau si sucuri de plante?
E cam greu in cazul asta, dar o sa incerc. N-avem ce face nu?

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilvanaPopovici spune:

gabiu, de-abia astept sa deschizi coletul si sa vorbim maine!!! Ce bine ca imi tine si mie cineva de urat cu tratamentul asta!!! Iti trimite niste produse pe baza de miere si urmeaza mai mult ca sigur sa iti procuri tu ceaiuri(vreo 15 feluri), fasole sau pietricele pentru reflexoterapie, laptisor si otet, ulei de porumb, un complex cu Ca, Mg, Zn, Se etc. Pregateste inca un milion de lei pentru astea.

Tzuca, Andritoiu mi-a zis ca tratamentul dumnealui desfunda si trompele (nu prea imi vine sa cred) dar asa a zis...si eu am o anexita pacatoasa care mi-a infundat trompele acum cativa ani, de-abia am reusit sa le desfund cu instilatii. LH este hormonul acela care se produce la ovulatie si rupe foliculul dominant care e ulterior captat de trompa. Sigur exista un tratament naturist si pentru asta, ar fi bine daca ai reusi sa o intrebi pe Livia.

marryan, sa fie cu ochisori!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Care este treaba cu Andritoiu ca nu prea stiu? De Livia pe unde mai dau ca acum s-au cam modificat treburile prin forum? Parca sant legata de maini si de picioare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Silvana,
nu stiu cum sa incep...ideea e ca am vorbit si eu la tf cu d.Andritoiu, mi-a zis si mie ca in 2 luni trompele s-ar reface(aici nici eu nu prea l-am crezut) si asta a contat ff mult in faptul ca nu l-am sunat ca sa confirm daca vreau sau nu tratamentul: la noi era 15 milioane eu si sotul meu. Mi s-a parut prea mult "pentru o incercare", asa cum toate ne-am obisnuit sa numim orice tentativa ce ne da o raza de speranta.
Nu vreau sa te descurajez, din contra, te admir pentru puterea de a te angaja intr-o actiune atit de migaloasa! Ma gindesc ca si tu ai servici si nu doar timp de ceaiuri si spalaturi.Eu am sunat pentru ca altcineva a zis ca "a fost cel mai usor tratament de urmat" ceea ce mie nu mi se pare deloc.
Cu toate astea, un mesaj al tau de sapt trecuta, m-a facut sa iti scriu: spuneai atunci ca vei raspunde la intrebari legate de tratament pentru cine nu are atitia bani. Asa ca eu te intreb: care e reteta de ceaiuri pentru spalaturi data de d.Andritoiu si care ar avea ca actiune desfundarea trompelor sau macar cu actiune asupra anexitei ca eu am ajuns sa nu-mi mai doresc nimic decit macar sa scap de durerile cauzate de anexita. Sau orice altceva(unguent/pastile) din tratamentul tau, in afara produselor strict preparate de d.Andritoiu care sint dedicate desfundarii trompelor.

Legat de telina si ridiche neagra romanesti, nu cred ca vei gasi pina la toamna fiindca atunci e vremea lor.

Inca o data iti tin pumnii sa ai taria de a urma cit mai fidel acest tratament si sa fie incununat de succes!

Multumesc,
MadalinaM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

BUNA FETELOR
silvana popovici am deschis coletul ( abia asteptam sa ajung acasa sa vad ce-i in el) si iata ca sunt o multime de borcane si borcanase cu miere polen si alte alea. Iti scriu aici ce mi-a trimis ca sa compar cu tine si sa vad daac sunt diferente.
5 flacoane de CENTAUR
4 flacoane ARES
4 flacoane POLEN
200 ml TINCTURA DE PRORUBID
2 batoane de PROPOLIS NATURAL
5 flacoane OTET DE PRISACA
150 ml TINCTURA DE BRANCA URSULUI
100ml ULEI DE BRANCA URSULUI.
Tie pentru ce afectiuni ti-a fost facut tratamentul?
Urmeaza sa-mi cumpar si restul de ceaiuri, miere poliflora, otet de miere si mere. Nu ma impac cu cojile de oua de tara, nu cred ca voi putea lua de undeva si de asemeni pulberea din suc de orz verde. Tu cum ai facut?


gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

gabiu
de curiozitate ...cat a costat coletul???
Eu iau suc de orz verde...cand imi aduc aminte!...Eu accept orice...fara sa ma stramb...
Ce mai trebuie exact sa cumperi???
Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Silvana pt ce tb sa iei suc de ridichie neagra? Fii atenat cu ridichia asta pt ca dc esti suspecta de hipotiroidie este contraindicata ridichia neagra. Ridichia neagra face parte din legumele gusogene care inhiba tiroida. Dc esti suspecta de hipertiroidie at este indicat sa consumi ridichie neagra.
Sunt si eu curioasa de rezultatul tratamentului apicol. Sa ne tii la curent cu rezultatele.


Miki

Mergi la inceput