Naturiste si homeopate (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by SilvanaPopovici

adimercedes, referitor la listuta noastra: madaluta e sigur gravi si mi se pare ca si costi a nascut.



Silvana, multumesc ca mi-ai atras atentia. Chiar nu stiam de fete si nici nu au mai intrat cand am dat "strigarea". Am modificat listuta .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Si mcbeal e gravidutza de ianuarie-februarie 2007.

Bubulina 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

wow ce de ... gata tin intens tratamentul....poate-poate...


Poze diverse
Poze nunta....


De-as avea trei dorinte astea ar fi:
Sa fii langa mine/sa fiu langa tine/sa fim impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by bubulina1

Si mcbeal e gravidutza de ianuarie-februarie 2007.

Bubulina 6+





Bubulina, multumesc de update . Ce de gravidutzeeeee... Ce ma bucur!!!! Si fetele in cauza au tacut chitic si noi ne plangeam aici ca nu mai vin berzele in vizita . Dar uite ca lucrurile se misca incet-incet... Le felicit inca o data pe toate gravidutzele de la noi din si le doresc copii sanatosi, frumosi, norocosi si destepti. SI le luam de modele.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Felicitari tuturor noilor gravidute si Doamne ajuta, ca noul capitol sa fie cu si mai multe gravidute!!!
Eu implinesc in curand 2 luni de cand sunt naturista si am observat urmatoarele modificari in organismul meu: in primul rand mi s-a reglat prolactina de la codita soicelului + trat. pe care mi l-a dat medicul si in al doilea rand am observat ca-mi vine menstruatia mult mai devreme decat inainte? In doua luni am avut 3 menstre? O fi de la trat. naturist sau de la laparo? Pentru ca tot acum doua luni am facut si laparo. Vreau sa mentionez ca inainte de laparo si de trat. naturist aveam un CM f. regulat de 28 zile fix. Acum de ex. sunt in z23 si am semne clare de CM, adica pe seara sau maine, cel tarziu, vor veni rushii. Pe mine ma ingrijoreaza faptul ca s-a scurtat faza luteala, acesta e si un semn ca o eventuala sarcina nu va putea ajunge in uter. Ce sa fac? Sa continui cu trat. naturist? Sau sa ma opresc? Voi ce credeti ?? Mai ales ca luna aceasta intentionez sa fac si o inseminare. Astept pareri!!!

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Silvana cate drajeuri cu laptisor de matca iei??? am gasit ca se face o cura cu 5-6 cutii anual???

Poze diverse
Poze nunta....


De-as avea trei dorinte astea ar fi:
Sa fii langa mine/sa fiu langa tine/sa fim impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Fetele mele simpatice,eu sunt in luna a 3-a de naturista si homeopata si pot sa va spun cum ma comport: de 2 luni ciclu este ceas,la exact 28 de zile,inclusiv ora este exacta,sanii nu ma mai dor cum ma dureau (adica dupa Z21 a ciclului ma apucau dureri mari cu arsuri),ma simt mai cu chef de viata,tiroida mea s-a reglat bine de tot (de la 2 pastile de L-tyroxin am ajuns la 1/2),LH ,FSH si estadiolul sunt spre limitele normale (erau intot.sub limita-oricum mai este de muncit).Din pacate nu am facut analiza de prolactina cu care am avut mari probleme-acum pentru asta am luat Mastodynon.Pe data de 10 iulie am programare si rezervare la Sovata.Va pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Tzuca74, ma bucur tare mult de rezultatele obtinute.Succes in continuare.
Eu luna asta iau numai Maca si propolis.Din pacate nu am avut ovulatie.De luna urmatoare merg pe tratamentul naturist tinut de Bubulina
Oanabbb, unde esti?Da-ne de veste cum a fost in wk in vizita la sot?


ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Z1 cand parca ,parca imi facusem mici sperante...of Doamne,sper sa nu cad in butoi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilvanaPopovici spune:

Carmen, o pastila de laptisor pe zi, dizolvata in o lingurita de miere, inainte de masa; glazura de pe pastiluta se spala.

Eu am intrat in forta cu tratamentul lui Andritoiu, o singura problema am: nu gasesc telina si ridiche neagra pentru suc asa ca, deocamdata fac numai din morcovi si sfecla rosie. Stiu ca exista in supermarket-uri si telina si ridiche dar eu vreau de ale noastre, romanesti, pt ca cele din importuri nu sunt foarte sanatoase.
In general, nu sunt asa optimista cum as fi vrut sa fiu, dar perseverez sa iau totul ca la carte pentru ca imi doresc sa termin tratamentul asa cum pot eu mai bine.

Mergi la inceput