Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (75)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

LunaNoua, Daria e nascuta in aceeasi zi cu Mateias si vad ca ai pus-o deja in premergator...
Sta bine?
II place?
Ca sa stiu daca-l pun si eu pe Piticel?


Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hai Deea ca lipseau felicitarile....fiecare cu parerea ei, noi vrem sa ramana unele fete vechi iar tu le feliciti! In final vom ajunge la ZZ

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
http://www.dropshots.com/maraki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Buna, fetelor!
Mirela, fetita mea papa numai de vreo 3 ori de cind a facut vaccinul, de marti si de cind e asa cald in casa . Eu sper sa-si revina. Asta noapte a papat de doua ori, putin ce-i drept da a papat. Sau poate gresesc eu ca pun cite o lingurita doua de cereale la fiecare biberon si astfel devine mai consistent si i se face foame mai rar ?
Pacat ca fetele au hotarit sa paraseasca forumul. Eu intru rar sa scriu, e-adevarat,dar de citit tot reuseam sa citesc destul de mult.
Pupici si vreme racoroasa.

Irina si Sabina Maria (23 februarie 2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/irinatunza/album?.dir=6607re2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Deea- imi esti draga, iti respect punctul de vedere, dar da-mi voie sa nu fiu de acord cu tine.
Sincer, pentru mine "forumul" asa cum il vezi tu ar insemna doar pierdere inutila de timp. Nu trebuie sa intru aici sa citesc un mesaj de genul: maraki(te dau exemplu pe tine ca asta-i evenimentul ultimelor zile): lui bebe i-a dat un dinte-6 luni. scuza-ma, caut pe google sau descid o carte de bebei si scrie acolo cand le dau dintii bebeilor......
normal ca suntem toate mai ocupate, chiar si eu sunt si totusi intru mai des decat chiar atunci cand eram insarcinata. de ce? pt ca gasesc aci persoane pe care am inceput sa le cunosc, imi sunt simpatice, si nu din mesaje seci am construit o relatie chiar asa "virtuala"........bine .am exagerat putin in descriere, dar asa imi suna mie prpunerea ta...daca ti-e greu sa urmartesti(oricum nime nu nu are atat timp sa scrie cum se scrie inainte)putem sa stabilimů sa scriem mesajele "importante pentru tara" in rosu de ex.dar vom face asta tocmai fiindca din discutii off topic ne-ai permis sa te cunoastem mai bine .........si stim ca esti o persoana pentru care merita sa facem efortul, fiindca acum e ocupata.....
si sa nu uitam......sunt printre noi fete carora tocmai serviciul le permite sa stae la discutii
acestea fiind zise , ma retrag pe ziua de azi ca am multe treburi, dar vedeti ce faceti ca sunt cu ochii pe voi si maine nu scapati de mine
si sa nu uit..........sunt pe forumul asta de vreo 3 ani, daca te uiti la nr meu de mesaje se vede clar ca nu sunt genul de persoana careia ii place sa scrie mesaje de genul: acum ploua punct"
ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

, nu am apucat sa vad ce s-a mai scris pe forum, am incercat sa intru duminica dar era picar DC si n-am reusit. Eu m-am intors la Nasaud, la noi erau 32 de grade in camera, bebe s-a racit ca am stat cu geamul deschis asa ca duminica seara m-am intors la Nasaud, aici e ok sut 25 de grade in camera.
Nu am inteles ce s-a intamplat, nu s-au calmat lucrurile pe aici? Mie mi-era dor de voi, vroiam sa vad ce mai fac bebelasii... Acum nu pot sa stau f mult, merg sa vad cat apuc sa mai citesc. Va pupicesc, sper sa intru mai tarziu, aici nu am net acasa, e nasol.


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

N-am apucat sa citesc f mult dar mi-am dat seama ca lucrurile nu stau f bine prin zona...din pacate. Imi pare rau, eu sunt destul de noua si imi e greu sa-mi dau seama de ce s-a intamplat aceasta ruptura. Voi intra in continuare sa vedem ce mai fac bebelusii si mamicile lor, alte aspecte legate de dusmanii si barfe nu ma intereseaza, sper sa se linisteasca apele....
La multi ani ANGELO si ANA TEODORA, sa crestetimari si sanatosi.
Va pup pe toate si sper sa ne vedem cat de curand. Sa nu uit, mie mi-a zis doctorita sa-i dau o zi carne si o zi legume.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Maraki, la multi ani pentru Angelo, sa creasca mare, sa fie sanatos, norocos si sa va aduca numai bucurii.

Ingrid, daca tot te-ai hotarat sa pleci macar spune cine tot arunca cate o "pastiluta" si voi dragutele o "inghititi" si dispareti de pe forum. Sau perosna aia poate posteaza aici un "pomelnic" cu cine, ce si pe cine a barfit. Macar asa stim cum stam si putem trece mai departe.
Pe bune, zici ca si-au bagat soacrele coada pe la subiectul asta.

Eu una, promit solemn in fata natiunii ca nu o sa dau bir cu fugitii si raman pe subiectul asta pana la adanci batraneti. Adica vreau sa ajung sa fac galerie si la piticutii astia cand vor creste si vor deveni la randul lor parinti. Nu de alta, dar eu nu am emailul nici uneia dintre voi, nu am vorbit pe messenger cu nici una, asa ca eu aici vreau sa aflu toate progresele puiutilor vostri.

Si fetele care aveti geturi, bagati lamaie la greu, ignorati ce va provoaca greata si stati pe aici.

No si la final, la multi ani celor care poarta numele Petru si Pavel.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Fetelor e vreuna dintre voi care a inceput sa-i dea bebelului portocala sau ou bebelului?
Eu nu i-am dat inca bebelului si vreau sa intreb dr. dar eram curioasa cum accepta bebeii outul

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Toanca, mie mi-a fost frica sa dau la bebe portocala, din cauza aciditatii, dar la fetita mare imi amintesc ca sucul de portocale a fost al doilea aliment introdus de mine dupa morcov. Stiu ca in cazul ei a fost ok, acum la al doilea bebe vreau sa mai astept putin.
Oul se poate introduce de la sase luni, de fapt doar galbenusul si oul intreg de la un an. Ai grija sa fierbi bine de tot oul sa nu fie moale sau semimoale.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Toanca, te referi la portocala pulpa cred...Eu i-am dat suc de porto combinat cu mar si i-a placut-da noi nu am inceput divesificarea ca voi. Noi suntem inca la sucuri de fructe si de vreo citeva zile mincam mar ras-cite jumatate de mar o data si ne place. lapte in schimb la greu-cite 5 mese pe zi.masa de noapte nu mai exista de mult-somn de la 9 seara pina la 7 dimineata.
noi o sa diversificam serios de pe la 5 luni...



Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Mergi la inceput