Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (75)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Crisu23, bebelul are bona.
Eu m-am intors pe 5 iunie la munca si sunt f. multumita de bona.
Si Mateias are scaune mai moi, dar nu diaree;
Multam ca ne-ai spus sa-l pot atentiona pe dr. pt. vaccin

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Buna ziua fetelor,

Crisu imi pare rau ca ai trecut prin asa o sperietura si intr-adevar mi se pare ca trebuia sa te intrebe pediatrul de toate astea daca exista asemenea riscuri. Mai ales ca nu a observat fistula. Dar, ma rog... nici eu nu sunt multumita de pediatru, si eu a trebuit sa-i atrag atentia despre multe lucruri pe care trebuia sa le observe el singur.
Giova si eu sunt de parere ca le dam satisfactie celor care mananca prea mult... stii tu ce.
Toanca vad ca nu-ti raspunde nimeni: in niste conferinte s-a discutat de niste persoane - eu nu le consider barfe pt ca nu s-au spus lucruri grave. Cineva care a participat la conferinta a inceput sa spuna despre ce s-a discutat si inca mult in plus, mai ales Alinei. Problema e ca s-au inflorit mult lucrurile spuse. Eu pesronal am fost interesata sa aflu cine a facut-o cu atat mai mult cu cat m-a afectat foarte mult faptul ca Alina s-a suparat pe mine dar acum am abandonat pt ca nu vreau sa ne uitam stramb una la alta.
In plus, parerea mea este ca cele care se retrag in primul rand se considera un pic prea neprihanite si sunt cam intolerante. Eu de pilda am aflat ca am fost numita tampita si nebuna - pt ca nu i-am dat Carlei Vigantol 2 luni si pt ca am numit-o "bestie" (un alint, o gluma, oameni buni...)totusi nu m-am suparat si nici nu am incercat sa aflu cine a zis pentru ca nu ma deranjeaza. Nu suntem la liceu si nici nu ma astept ca toata lumea sa ma placa sau sa fie de acord cu mine.
Cat despre vorbitul pe messenger sincer vorbesc acolo pt ca nu stiu exact cat rahat s-a mancat si cui si efectiv nu am curaj sa ma adresez cuiva. Poate e suparat pe mine si nu stiu.
Recunosc ca uneori mi-e frica sa deschid acest topic si ca nu prea gasesc ce sa mai spun. Dar totusi sunt persoane care imi sunt dragi, de pilda..
Mirela cum te simti? Sper sa nu fie nevoie de vreo alta interventie acolo.

J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

Ana ma abtin de la comentarii legat de dr...atatea am vazut si am auzit ca mi se face lehamite.
Si am uitat sa va spun, inainte de plecare imi spune dr ca mai bine ma programa la inceputul lunii iulie pt ca vor primi alte vaccinuri s nu va mai fi nevoie sa o intepe in ambele picioruse, ci doar in unul. Asa ca ce sa mai zic...ai nostri sunt, cu ei defilam!
Fetelor le-ati dat la bebei mure? I-as da si eu cu iaurt si nu stiu ce sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

Maraki nu este constipata Alexandra, dr mi-a spus doar ce sa-i mai adaug in meniu. Nici nu i-am facut inca.
Toanca si la mine kk este doar putin mai moale decat normal, si asta cred ca din cauza caldurii. Vreau sa te mai intreb ceva. De unde ai luat bona si cu cat o platesti? Vreau si eu sa ma intorc la munca si ma intereseaza. Cam 2-3 luni vreau sa le mai stau acasa, dar apoi cam gata. Si cu cat tmp inainte ai chemat-o ca sa se acomodeze Matei cu ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Crisu23, eu i-am dat bebelului afine cu iaurt si i-a placut f. mult.
JG multam de raspuns
Ce porcarie cu barfele astea!!!

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Crisu-parca murele au niste seminte micute. in cazul asat eu nu prea m-as incumeta , ca poate o doare burtica de la ele.
Toanca- barfele trece, fetele adevarate ramane!-fac haz de necaz
J- uneorie mai bine sa lasi lucrurile asa cum au cazut.....cine "infloreste" nu are decat sa se si culeaga........si vb linistita cu toata lumea, ca daca are cineva ceva cu tine si nu raspunde acum cand ti-ai spus public temerile.....inseamna ca nu are nimeni nimic de declaratla adresa ta!mai bine zi-ne mai multe despre Carlita

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Crisu, eu am stat doar 2 saptamani ianinte cu bona....
Ii dau 6.500.000 lei pe luna si am luat-o prin agentia Mamy Help; au sediul in spatele restaurantului Hanul lui Manuc (zona Unirii).
Daca vrei iti dau mai multe detalii (nr. de telefon.....)

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

Toanca multumesc ptinformatii.Cand voi fi aproape te momentul in care sa caut, am sa te intreb


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Cu cea mai mare placere Crisu.
Cand vrei stii unde ma gasesti.
Eventual in scrii pe mess: piticel_24

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Buna fetele !

Dupa cum stiti, eu intru mai rar, ca nu am vreme, si habar nu am ce s-a intamplat pe forum de v-ati suparat asa, dar cred ca stiu de ce. De ce credeti ca forumul poate fi ca inainte, ca atunci cand eram gravide? Eu nu cred ca mai avem vreuna dintre noi timpul pe care il aveam cand eram cu bebe in burtica. Atunci trebuia sa avem grija doar de noi, si poate si altii veneau si ne ajutau. Acum, trebuie sa avem grija si de noi, si de bebe, si de treburile casei, si unele si de servici. Mi se pare normal ca s-a destramat gasca, pentru ca nu ne mai sta capul la fetele de pe forum, ci la bebelicii nostrii. Mie mi-a fost acest forum un mare sprijin in aflarea unor subiecte legate de copii, etc, dar imi este imposibil sa il mai citesc. Cand eram gravi, citeam fiecare rand, fiecare, pagina, acum...sunt capitole intregi pe care nu le-am parcurs. Ma gandesc ca sunt si alte mamici in situatia mea. Si uite asa se produce ruptura. Daca nu citesti pagini intregi de mesaje, nu stii ce se discuta, deci nu poti raspunde la subiect, dar daca vrei totusi sa socializezi, mentionezi vre-o doua nume ce sunt pe ultima pagina, dai niste pupici, si informezi forumul despre soare, ploaie...etc si gata, fuga la bebe. Sa nu credeti ca vreau sa condamn pe cineva anume, pentru ca toate facem asta, mai mult sau mai putin. Si asa se umplu pagini si capitole intregi cu vorbe goale, printre care se strecoara informatii utile, (ori vorbe de incurajare, constructive, etc...ceva bun) dar care nu ajung sa fie cunoscute pentru ca mamicile nu pot petrece ore intregi lecturand "vremea din tara".

Cred ca ar trebui sa ne punem toate intrebarea: "Ce vrem de la forum?" si in functie de raspuns sa actionam. Felicitari celor care au iesit, pentru ca au avut fermitatea sa ia o decizie, felicitari si celor care au ramas, pentru ca spera in revenirea a ceva mai bun. Eu nu o sa mai postez decat daca am ceva util pentru voi, daca pot ajuta pe cineva cu vre-un sfat, sau o sa caut opiniile voastre in legatura cu bebeii. Caci, pana la urma, "bebelusi" este topicul acestui subiect, nu? Orice alt subiect este Off-topic. (ca si aceasta postare ).

Va pupic pe toate


, Deea si Raza mea de soare, Daria - 6 ian 2006

Ce e mic, ROZ cu doua puncte bleu?

Mergi la inceput