Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (69)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

acu vazui ca skimbara astia stelute, kestii,nu mai sunt membru matur,sunt junior...cum vine asta!?adik,am dat iar in mintea copiilor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Aveti o viteza la scris....nu mai apuc sa tin pasul.
Pentru fetele care au intrebat de noi le spunem ca suntem asa si asa. Eu continui tratamentul cu Aciclovir dar cu doza mai redusa plus ca mi=a dat medicul niste vitamine si Magneziu si niste pastile pt. somn ca nu mai puteam dormi. Na, astea din urma nu imi plac caci desi iau numai seara si numai 1 buc sunt destul de ametita de la ele. Siapoi mi-a recomandat liniste, calm nu tu stres si oboseala...de parca pot. Partea nasoala e ca ma doare piciorul si de aceea am scos plimbarile f. lungi de pe ordinea de zi. Il mai plasez pe pitic la sora-mea sa-l duca la plimbare (apropo Felicia, ne-am impacat de ceva vreme) sau la buni unde in sfarsit are patut.

CristinaN, ma bucur ca ati scapat fara varicela. Pana la urma cate zile ai luat in considerare ca perioada de incubatie? 21? Ca atunci noi mai avem atunci mult si bine.Adica inca 11 zile. Pana acum i-au aparut doar bubite de la caldura la greu. Ripley, asta e sarim si luna asta AR-ul caci mi-e groaza sa il fac si cred ca il voi face luna viitoare.Apropo si de bubite examenul coproparazitologic a iestit negativ, bubitele respective au ramas insa , nu trec cu nimic, asteptam cu interes viitorul.
Silvia, eu de cand am inceput sa iau din nou anticonceptionalele sangerez, pe prospect scrie ca se poate intampla dar eu pana acum n-am patit-o, mai astept un pic si apoi vad si eu ce zice un medic.Ca ma enerveaza rau de tot, mai parca se tin ghinioanele lant de mine.
Feli, esti sigura ca Ilincuta are diaree din nou? Si Kriszti face kk de vreo 6 ori pe zi de cele mai multe ori moale oare or fi de vina iarasi niste dinti?
Fetelor ca vorbeati de cure de slabire, felicitari, as fi vrut si eu sa scap de kilele astea pe care le am in plus dar cu boala asta mi-am dat seama ca sunt cu sistemul imunitar la pamant si nu ma risc. Or pleca kilele astea cand or vrea. Noi sa fim sanatosi.

Caldura e si la noi. Aproape insuportabil. Plimbare doar dimi devreme si seara. In casa ne coacem caci sunt 27-28 grade si le suportam cu totii f. greu. Cred ca am imbatranit caci parca pe vremuri suportam caldura mai usor.

O sa incerc sa pun si eu niste poze noi ca le-am vazut pe ale voastre si sunt super. Nu stiu cand caci nu mai am Antivirus pe calc. si o sa folosesc netul mai putin. Abia duminica va avea timp sotul sa se ocupe de comp. Asta e. Va pe toate si va doresc intalneala placuta si numai bine.

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Of of of Feli :(( Eu zic sa nu te stresezi, cred ca de vina e caldura. Ana azi a facut kk de 5 ori, e drept ca primele 3 cacareze constipate scremute de era toata rosie la fata si ultimele 2 absolut normale.... asta fara sa fi mancat azi mare lucru, in afara de o portie generoasa de iarut cu cereale si asta la 5.
Iti recomand orezul fulgi de la milupa, sau cele 5 sau 7 cereale tot milupa, sigur o aduna la burtica. Faci o supica de morcov si bagi 2-3 lingurite de orez din ala si e ca noua Ilincuta. Nu are sens la varsta asta sa treci pe mucilagiu, cand asimileaza cu succes fulgii de cereale. Multa sanatate si te rog nu te stresa, e sezonul diverselor pb cu burtica si pielea la majoritatea.
Silvia, ne-au degenerat de-a dreptul astia de la DC :))
CristinaN, poate la voi e totusi mai racoare sus la Humor. Oricum, la noi s-a stricat vremea, sper ca cel putin 4-5 zile sa se mai racoreasca, ma tot uit sa nu cumva sa dea iar soarele, da' de nu ne-om mai simti si noi asa nervosi, apatici, obositit si transpirati cu toate dusurile si cafelele care vad ca n-au decat efect momentan.
Cat despre apa, bea Ana de rupe, cam la juma de ora ii dau bibe si bea cat vrea ea, dupa care 5 min mai roade cu incantare ciocul ala tare de la bibe.
Dordia, felicitari pt frecventa, ce noroc pe mine ca marius nu se baga pe dc :)) desi pretentii are la greu....
Bianca, Ana e arvunita si data lui Stefanel al Taniei de pe vremea dacilor deja, cand eram inca burtici cred ca de vreo 8 luni, nu mai stiu exact. Insa dc nu ma parasti, ne vedem undeva in Babes si vedem ce vor copiii.... ca nu ne putem impotrivi firii :)) Tanio, tu stii ca glumesc si ca il iubim mult pe Stefanel, asa ca mai hai pe la noi ca ochii care nu se vad.... fug :))
Ina, bine ai venit si tu in Ro, distractie faina.
Lavi, welcome back, ce fain de voi ca va plimbariti in vacanta.
Noki, io cu ne pricep cu regimul tau drastic, cat vrei sa dai jos si de unde? ca io la tine nu vaz nimic in plus, sincer. Dar dc vrei fa si tu un regim gen scarsdale, care e si garantat, si mananci si nici nu iti dai organismul peste cap.Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Eu iar pe fuga... dar astept pozele de la intalnire!

Ina, sper ca ai un timp frumos in RO
Lavi02, bine v-ati intors din vacanta
Tania, La Multi Ani cu intarizere
Feli, pupici Ilintutei si sa nu fie grav cu diareea...
Noki, o si de la mine -
Dordia, bravo mama
Mandy, multa sanatate si putere
Alinush, intra si spune-ne cum va acomodati in Olanda
Ripley, pupam pe tunsulica ta

Ma car si eu de pe-aici, dar revin si sper sa gasesc poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Multumim pentru urari! Se pare ca o tinem sub control, ca de la 2 nu a mai facut deloc. De fapt ea a facut azi de 3 ori, dar, din pacate din ce in ce mai moale pana cand a facut apa chioara.
Este greseala noastra, a mea si a lui Doru ca, desi ne zisese noua doctora ca e mai bine sa nu-i dam cirese (care sunt diuretice) ei, care deja avea stomacel sensibil, i-am pus in branzica de seara. Aveam eu impresia ca e constipata deoarece se chinuia zilele trecute sa faca niste cacareze tari, de-i dadeau lacrimile Asa ca am marit numarul cireselor din branzica pana la 10.
Sper sa scapam ieftin de data asta.

Astept vesti de la intalneala.
Aici cica venea furtuna, dar s-a razgandit

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

NOKI< as fi venit sigur la intalneala daca eram in Buc.Suntem acasa in Constanta, ne bronzam si alea , alea!Ne intoarcem peste 2 sapt.

TANIA, auzi: ziua sugarului sibian, sa mor de ras!

Ile si bb Victor - 22 dec 2005
Varsta Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

ASTEPTAM POZE SI IMPRESII DE LA INTAKNIRE! SA NU CARECUMVA SA NU PUNETI IN SEARA ASTA

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Mandy, perioada de incubatie e intre 10-21 zile. Eu am numarat pana la 21.
Merg sa fac baie la motroasca maraita.

Cristina Negara cu
Elise-Stefania
, 3 Decembrie 2005
Filmulete Elise
Filmulete Zilele Humorului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Mandy, numai bine va dorim si eu si Ana. Asteptam si poze, sa vedem ce face primul nascut oficial al nov-dec :) Si acum imi amintesc ce emotii am avut cand m-ai suant ca ai "livrat" - nu te uit veci cu expresia asta - si eu nu ma prindeam ce se intampla iar tu ce rapida si fresh ai fost sa postezi la 4 dimineata dupa sms-ul meu ca am livrat si io, finally :)
Nu mai lua pastilele de dormit, sau ia cate jumate dc te simti ciudat. Eu am avut mari pb cu somnul (adica adormitul) o vreme si nu am vrut sa iau nimic de teama sa nu dorm prea adanc sau sa ma buzbucesc de cap si sa nu fiu pe faza dc e ceva cu copchila.
Ma bucur ca te-ai impacat cu sora ta, conflictele in familie sunt inerente, dar dc nu sunt grave e imposibil sa dureze. Ea fiind singura sigur ca ar vrea sa stea cat mai mult cu Krisztian, dar nici pe capul tau nu-i o treaba.
Pupici.Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Howdy!

La intalneala a fost suuuuuuuuuper, poate cel mai super de pana acuma.

Yahoo-ul nu-mi merge- nici de pos poze, nici de trimis mail-, deci nu pot pune poze. Mess-ul a murit si el, deci asta este...maine poze, iar pentru fetele care le asteptau de zor...
Pot enumera insa cina a fost - in ordinea sosirii: IO, Dordia, Bulucel, Bic, Ina, Lavi + Silviuca, Gandacel, Cristina MH, Catutza,MihaelutzaT. Plus plozii aferenti!

Feli- nu cred ca e ceva grav. In nici un caz nu cred ca e infectioasa treaba, deci o banala diaree de la papa, de care vor mai tot fi de acuma inainte. Subscriu la ce a zis Ripley, baga cereale cu orez, ba chiar la supa de la pranz baga morcovi si orez-orez la greu si se repara fara probleme. Multa sanatate micutzei!!!!!Ilincutzule, sa te faci repede bine, puiule mic!

Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput