Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Neata pe la pranz !

Venim sigur la intanlire , speram sa ne descurcam cu scarile la metrou !
Miha , eu leoaica fiind URASC caldura ! Dar nici frigul nu-mi place ! Mie i-mi place sa fie racoare , sa ma imbrac in blugi si tricou si pentru mine ar fi ok .

Noki , eu nu vin cu paturica ca numai paia nu o car. Daca vreti luati voi , daca nu...poate gasim o bancuta.

Eu sunt "un pachet de nervi" (vorba unu coleg), fimea nu vrea ceai nici apa , ieri am pacalit-o si a baut cam 20ml de apa si 60-70 ml de ceai, asta toata ziua si cu lungi insistente ! Nu stiu ce sa-i mai fac si cum sa o mai pacalesc.

Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Si eu vin sigur pe la 17.00-17.30 si cred ca iau si paturica sa se dezlantzuie fi'miu pe ea. Chiar daca imi rupe salele dar....asta e. Eu ma descurc cu scarile de la metrou ca am mai facut experientza asta cand am plecat la BV. Sotzul cara bagajele si eu copilul cu carutza cu tot. A fost superok. Abia astept sa ne vedeem. Ma duc sa verific bateriile daca sunt incarcate!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

RIPLEY-cuscra, eu stiu ca urarile se accepta si 9 zile dupa, asa ca nu-i bai! In schimb sa nu crezi ca ai scapat cu postarile in care laudai baietzeii de pe aici (am vazut ca ii faceai oki dulci micului Albert), deci ochiul soacrei functioneaza...inca!

NOKI, DIANA, FELICIA, multumesc de urari!

NOKI, ma alatur si eu Feliciei:dintre toate curele de slabire existente, numai pe asta ti-ai gasit-o???? lasa ca vei calca tu prin Sibiu, sa te astept cu batzul!

Tania & BB Stefan (17.12.2005)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Gata, fetelor, am luat si pranzul copios...
Hai ca datorita bataitzelor voastre, am inlocuit un ou cu o felie de paine prajita, care imi va asigura ceva aport de hidrati de carboni...cat sa nu ma imprastii de tot!

Taniutz- pai daca asa ma astepti, cu paru' la spate...fug si nu mai trec pe acolo...cand oi trece, ca nu stiu cand va fi!

Va astept cu drag in parculete! Iau si io paturica!


Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Va pup!
Am venit aseara de la mare, toate bune, plecam vineri seara la Alba Iulia.

Tocmai am vorbit cu INA la telefon. A zis ca face tot posibilul sa ajunga si ea la intalnire!!!!

Dar la 18.30 are intalnire cu mai multe prietene vechi de-ale ei asa ca nu poate sta mult. N-are acces la net decat prin vizite.

Am sa fac si eu tot posibilul sa vin sa ne vedem.

Nati a cazut si ea din pat la mare, (ne)supravegheata de Virgil. Eu eram in baie. Nati pe pat si s-a rasucit pana pe jos dar in caderea ei s-a amortizat de picioarele lui Virgil asa ca n-a patit nimic. Nici n-a plans cine stie ce. Dar se pune! Puteti sa o inscrieti in club.

Mie imi place lista pe octombrie.

La Albena a fost fain, si muuult mai placut dpdv termic decat aici.
Va mai povestesc eu. La intalnire Sper sa ajung.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Eu vineri plec la Alba Iulia, mergem si vreo saptamana pe la cabana din Apuseni si ma intorc in Bucuresti pe 16 iulie. (eu cu fetele, ca Virgil sta la servici saracul ca n-are atata concediu, doar ne duce si ne aduce)

Biiiic hai si tu la intalnire!!!
Tare mult mi-ar placea sa te cunosc!!!



Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

MI-E CIUDAAAAAA PE VOOOOOOOOOIIIIIIIIIII :((
Distractie faina la intalneala, asteptam poze. Pupici tuturor si bebicilor.

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

va-ntalniti azi?eu tre sa ma duc la dr,c-am sangerari de 3 sapt,continuu!!!!nu-sh ce dracu'e!offf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Fetele, intalneala placuta!! Eu chiar de-as putea n-as veni, ca sunt neagra de suparare: Ilinca are IAR diaree. Baga-mi-as...

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La noi a plouat un pic, asa ca s-a mai racorit afara si am putut sa deschis si eu calculatorul.
Miha, ca ti-ai facut griji pentru noi. Elise papa binisor; sufera si ea de cand cu caldurile astea. Pe Bubu cum a afectat-o canicula?
Noki, am citit ca daca dai la bb 2-3 lingurite de apa cu jumatate de ora inainte de masa mananca mai bine ca-i provoaca pofta de mancare. Noi bem apa/ceai/suc si in timpul mesei, chiar daca e nerecomandat. N-am ce-i face, ca mi se pare ca se ineaca. Cand nu mai vrea mancare, ii dau sa bea si pe urma continuam cu papica. Cat despre dieta ta... nu-i prea drastica? O felie de paine? Tine si de la mine
Tania, si de la noi, sa ai viata pe care ti-o doresti!
Catutza, cat lichid trebuie sa bea un bebelus? Ca doar nu 1.5 l/zi... Elise bea atunci cand e f. cald: 100 ml suc (la masa de fructe) si 100-150 ml ceai+apa/zi intre mese. Dar nu intotdeauna, uneori mai putin.
Lavi, bine ca Natalia e ok si nu a plans mult.
Felicia, iarasi? Biata Ilinca... Biata de tine, iarasi griji, iarasi chin...
Dordia, tu chiar ca te tii de... cura de slabire... ... nici nu-i de mirare ca ai slabit atata
Ripley, acum Ana seamana si la par cu tati... stie el de ce a tuns-o! Cu cata grija o piapta-na. Nici eu nu o mai tund pe Elise pana la un an.

Intreba cineva cum dorm bb noaptea. Elise doarme bine; aseara a adormit la 8.30 si pana la 6.30 a dormit dusa. Foarte rar se intampla sa se trezeasca plangand, ii dau ceai, bag suzeta si-si vede in continuare de somn.

Cristina Negara cu
Elise-Stefania
, 3 Decembrie 2005
Filmulete Elise
Filmulete Zilele Humorului

Mergi la inceput