Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

buna fetelor e rau de tot cu caldura asta si al meu prunc gangurea azi noapte pe la 3, i s-a stricat rau programul, nu mai rezistam , e caaaald!!!!
RIPLEY, ce fetita draguta ai!!!! e ...promisa? stiu ca noi suntem mai mici, dar Serban a placut-o...
sa aveti o zi racoroasa si usoara!

Bianca, mama lui Serban

10 decembrie 2005
http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551231989&security=bIObPb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Cuscra, of Doamne ce nesimtita sunt, si doar stiam :(( LA MULTI ANI CU MULTA SANTATE SI FERICIRE pt ziua de 24 !!!!!!!!! Sa ai tot ce-ti doresti si sa fii mereu vesela si optimista.
Inca o data scuze, ma simt ca naiba.... Dar sa nu tragedizam :P ce sa mai zic amu?
Si la noi e cosmar de cald in casa, ziua mai e cum e, undeva pe la 26.5, dar noaptea sunt 27.5 grade. Noi dormim naked, dezveliti, ana doar in saculet de panza si scutecel, saculetul deschis pana la genunchi. Azi-noapte ne-am riscat putin si am lasat cu jaluzelele trase geamul din living si din dormitor deschise, ca era irespirabil. De obicei doar geamurile din living stau deschise.
Eu innebunesc toata vara, iar AC nu pun pt ca vrem sa ne mutam in partea cealalta a casei vara viitoare cu dormitoarele si sa modificam prin casa, deci nu sparg acum peretii si banii pt 2-3 luni. Azi-noapte a dormit bine Ana, tunsa ieri de tati la 0.5mm cu masina de tuns, dar de vineri incoace s-a tot trezit, fite, apa.... Noki,stiu scenariul. Nu mi-e ca nu dorm eu - ca stau stresata sa respire bine si sa nu-i fie rau de la caldura, sunt chiauna, nu pot lucra deloc, am 100 de pag de 2 sapt si aia tot suna dupa ele (tradus fix 10) - ci ca ea se oboseste si nu are confort oricat incerc sa i-l asigur cumva. Ea saraca tot fte cuminte este, insa nu mai are rabdare de nimic, vrea doar sa stea cu mine.... e de inteles, dc noi ca adulti suportam asa greu clima asta, ei saracutii ce sa mai zic.
Am pus acum niste poze de aseara, cu tati tunzand fata :)) A stat fte cuminte, ii sta bine.... dar nu se mai repeta figura clar. Codite si agrafe pe viitor. Insa i-e bine asa fara parut ei, nu transpira, i se intareste firul de par.... avem mochetuta aspra si sunt tare fericita. (Album "new album" ultimele 6-7)
http://community.webshots.com/user/ripley_ripley2003 Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayssy spune:


Buna ziua fetele,

Miha2006 nici in Galati nu prea se gasesc lucruri bune, de calitate si ieftine, drept urmare mi-am gasit o tipa din Bucuresti care se ocupa cu vanzare de produse sh(impropriu spus sh ca ele au fost noi).
Pe jumper am dat 1 mil(in Bucuresti in magazin e in jur de 2mil), si pe scaunul de masa am dat 3mil(in magazin e aproape 5mil).
Tare rau e cu caldura asta... bine ca Dragos inca mananca si doarme bine, dar pe zi ii fac cam 10 dusuri, e mai mult in chiuveta decat prin casa. :))
Sper sa aveti vreme buna si racoroasa la intalnirea de azi. Sa fiti cat mai multe si sa va ganditi si la cele care nu pot veni. Vrem poze!!!!


Alina si bb Dragos (11 noiembrie 2005)
Dragos
Varsta Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

!
Noi deja avem 29 de grade in casa! Asa ca tati i-a cumparat Ilincai piscina si o mingiuca Disney. Ieri s-a jucat Ili in piscina cu apa si a fost mult mai bine.

Noki de cura nu mai zic nimic, ca imi stii parerea! Doar imi vine sa te , ca zau daca te inteleg de ce te chinui. Esti slaba moarta, fata!

Ioana si noi iesim afara dupa branzica de 7 si stam pana la 9. Am mai sta noi, dar ca si in cazul vostru, stie Ilincutza ca e ora de baie si papa.
In plus, ne chinuim s-o dezvatam de sacul de dormit. Greu, tata! trebuie sa-i cant, ba chiar am recurs la leganat Din fericire adoarme repede. Poate reusesc si treaba asta...
Si noi stam doar in pampers, se simte foarte bine asa. Din pacate, a invatat sa traga de elastic si e foarte fericita de asta. Ieri statea in patutz mandra cu jumatate de fund gol. Top-modeala lu' mama!

Tania la multi ani fericiti alaturi de Stefanel-frumusel si razaret!
Si Ilinca e cam agitata, insa am noroc, ca dupa ce bine de la bunici (care ii fac capul calendar si o plimba prin toata casa ca sa-i arate toate minunile) e obosita. Mananca si doarme vreo 2 ore

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Ca tot intreba cineva: Lavi a venit ieri (daca nu ma insel), Corap e inca in Grecia, Silvia e la tzara (bine face). De restul nu stiu nimic.
Nu au mai scris demult (din cele ce scriau des) Anda77 si Ina. Sper sa fie ok.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Noki mama dar tu vrei sa devii anorexica si nu stii cum??? la ce te chinui mama atata ca esti scandura. daca vrei 2-3 kg vino la mine ca te invatz eu cum se dau jos dar nu te chinui atata inutil.
Si ca sa-ti raspund la intrebare....nu e luna de miere dar la noi asa e cam de 2-3 ori pe sapt. Mai mult de 2 ori de cand cu bb ca...de eu cad de multe ori secerata. Dar...ce la voi e din an in paste???? CA la varsta asta....ma gandesc ca nu e tocmai normal. La 40 de ani ce facetzi o punetzi in cui???

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

[red]Felicia, cuscra/red] e mortala nor'mea in piscinutza. Nu ii pui si apa???

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by dordia2000

[red]Felicia, cuscra/red] e mortala nor'mea in piscinutza. Nu ii pui si apa???

Diana mamica de Stefan-Cristian
14.11.2005




www.dropshots.com/day.php?userid=102195&cdate=20060627&ctime=171652" target="_blank">Ba da, uite aici!

Dordia cuscra, dar are Noki dreptate, mai voi sunteti ca Duracelii Felicitari!
Noi seara picam de oboseala, dupa ce papa Ili bibele de 10 (care uneori e de 10,30) mancam si noi iar la 11 juma adormim chiar de nu vrem Rusine!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Feli- suuuuuuuuuuuper misto Ilincutzul in piscina!

Dordia- pai la ce program are Adila al meu, cu ajuns la 23 noaptea acasa, ce sa mai zic...

Ripley - dementiala Anutzachele! Chiar si fara freza e o scumpa!



Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

INTALNEALA- CINE VINE LA 17 SI CENE LA 18? LUAM SI PATURI?????????? SUNT MULTE BANCI IN PARC, DAR LA ORA AIA E CAM MULTA LUME, CA DEH, E VACANTZA SI E SEARA, MAI PE RACOARE....

Io sunt acolo de la 17, o sa-i zic si lui Bulucel sa vina la ora aia. De atuncea va tot asteptam., ca doar suntem gazde...

Am vorbit cu Lavi - a ajuns, sunt ok, a zis ca incearca sa vina, dar vineri pleaca la tzara si e balamuc cu casa, sapalatul impachetatul-despachetatul....io sper sa ajunga!





Poze cu mami si Sarah
www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">Filmuletze poznase
Varsta Sarah

Mergi la inceput