Iasule, mandra cetate (36)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

buna ziua!

in legatura cu mutarea subiectelor - se incearca o organizare a forumului; mai ales ca nu merge cautarea intre orele 10-16; am vazut ca incearca sa faca un index de subiecte la fiecare forum.

Ioana - si cum functioneaza AC-ul portabil? nu e similar cu o aeroterma?

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Cristina-da, e cam ca o aeroterma, dar are un vas in care se colecteaza condensul (apa) si aerul cald trebuie evacuat afara printr-o racord flexibil de 120 diametru.(prin geam sau prin gaura de la hota etc) Are 9000btu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Buna seara fetele!

Nicoleta multumim de urari, ia priviti-mi puiul ce mai papa el tort de trufe la ziua lui bubulache

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Buna buna!!

Cristina,multumesc pentru info.Am sa vad maine ce rezolv.

Aime,ce copil papacios ai!

Edit:am uitat sa ma laud si io : Chec tigru

Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Neata si poftiti la o cafea!
Dana, cred ca iar va facem acus o vizita...sa le dau papa la puiuti si vin.
O zi frumoasa tutuora, parca e mai racoare un pic.
Pupici,
Gbariela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Buna fetele!

Gabriela.multumesc de cafea! E tare buna!

Nu stiu pentru cat timp o sa mai am net,asa ca va pup de pe acu pentru cat am sa lipsesc.

Am pus niste poze noi in semnatura.Ca sa nu ne uitati.

Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Stiti pe cineva care lucreaza la Orange?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Nicoleta,revin cu amanunte importante..nu fa tricou la Diverta.. le-am spalat si s-au stricat pozele iar tricourile s-au lalait rau.Sau eventual te duci cu tricou cumparat de tine din alta parte..Eu sant suparata rau,a apucat sa le poarte o data si dupa ce le-am spalat ..
Si mentionez ca stiu cum sa ma "port"cu imprimeurile astea ca are tricouri cu poze de trei ani si-s ca noi si acum.

Noi am terminat cu sarbautoririle.Am fost sambata la Iezareni(am vazut ca voi v-ati bucurat de ploaie-noi insa am fost botosi toata dimineata sambata)si cu toata ploita ,a fost super!Am plecat de acolo duminica dimineata pe la 11,ne-am odihnit doua -trei ore acasa si am plecat apoi la alta petrecere in aer liber cu gratare in Bucium,de unde am ajuns acasa aseara pe la 12.Eu una dorm pe mine si acum,n-am dus copil la gradinita ca nu l-am putut trezi dimineata,dar nici n-am insistat prea mult ca eram si eu chioara de somn..
Am facut pt sot sambata un tort Richard (cu alune in loc de nuci ca m-au enervat aia din piata care cereau 250 de mii kg de miez de nuca)iar pt sarbatoritul de duminica o prajitura cu alune

Adriana
papa-bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Am sunat la Directia Muncii si mi-au spus ca trebuie sa fie cardul pe numele titularului de dosar.Trebuie adus la ei un extras de cont si o copie dupa buletin si voi primi banii incepand cu luna august!

Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Adriana,dar nu ti-au dat aia garantie?De ce nu te duci cu tricoul inapoi?

Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput