Paciente optimiste si gravidute ale dr. Tutunaru-9

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

mamidevladut la mare am fost in Eforie Nord. daca stiam ca mergi... chiar mi-ar fi placut sa te intalnesc.

Kitty poze nu am inca cu bb pt ca la cabinet nu poate sa faca poze, numai filmulet, si nu am avut nimic la mine. dar data viitoare iau cardul de la aparatul foto si o sa-mi inregistreze si filmuletul facut vineri si pe cel de la 12 saptamani. abea astept!!!

marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Eiii,ce surpriza Alexia!Da te-am remarcat:erai cu fustita si pantofiori maron si cu picturi pe unghii!Vezi ce spirit de observatie am?Si-ai mers si la baie....De ce erai supa?Ca toate eram cam morcovite,exceptindu-le pe fericitele viitoare mamici.Asda de tare li se citea o fericire pe fata.Chiar ma gindeam cind am ajuns acolo:o fi cineva de pe DC?Da credeam ca sunt nebuna!
Esti tare dulcica ,Alexia!
Pupici si sper sa ne mai intersectam,dar pt alte motive,ceva echo pt stabilirae sexului!
Ciao!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

quote:
Originally posted by mihailescu teodora

Eiii,ce surpriza Alexia!Da te-am remarcat:erai cu fustita si pantofiori maron si cu picturi pe unghii!



Uauuuu, ce spirit de observatie
Si mie mi-ar placea sa ne intalnim si cu alte ocazii...mai fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura69silk spune:

Buna, buna, fete dragi !
Alexia, baban folicul pt. Z10. Ceea ce este mai important, este dezvoltarea lui pe stanga. Bravo, fata frumoasa !!! Sa dea Domnul sa creasca in continuare, voinic, voinic si sa prestati, atunci cand trebuie...Imi amintesc ca am citit de curand despre o aspiranta, care a reusit sa ramana , dupa ce a prestat in fiecare zi, din Z9 pana in Z20 !!! Deci, cum o fi mai bine ???!!! Iti doresc din toata inima II spre sfarsitul lunii viitoare, sa-ti atingi visul !!! De ce erai suparata ? Te-a certat T pentru HSG ? Uite sa-ti treaca supararea +
Clau, bravo, ai reusit !!! Sa dea Domnul sa fie cu noroc si sa faci anuntul in luna urmatoare !!! Si tie iti doresc II la sfarsitul acestei perioade de asteptare !

Haideti, fetelor pentru cine mai facem galerie ??? Hai, Alexia, hai, Claucia, hai, Lauravoinicu !!!

Teo, sa nu fii dezamagita, T a avut dreptate, sunt convinsa ca si tu vei veni cu valori frumoase, vineri, bafta multa in continuare !!!
Ioana, ce dragutza esti tu, sa stai cu, sa-mi alungi rushii... Tu in ce zi mai esti, nu ne-ai mai spus nimic despre tine. Tot asa de ocupata ?
Amely, BAFTA MARE la examenul de maine (ultimul, nu ?) !!!
Kitty, inca o data, pumnii stransi si sa ai rezultate buuuuunnnneeeee !!!

O zi linistita si racoroasa va doresc si va pup pe toate cu drag Alexia, Amely, Aurelia, Ioana, Claucia, Kitty, Alina.n, Alina25, Miruna79, Ariana1, Lauravoinicu, Silvana, Mamidevladut, Madutz, Teo, Papushel si utzele Marair, Madaluta, Iriss27, Aventura, Marinar, Bubulina1, Irinabr

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Laura, iti multumesc fata dulce... ma alatur si eu galeriei pentru fete!

Apropos de ce spuneai tu, cu prestatul in fiecare zi, stii ca ma batea si pe mine gandul? chiar zilele astea vorbeam cu sotul care m-a convins ca n-ar fi rau deloc doar ca stam prost cu timpul, ajungem la 10 deara acasa si picam "lati" amadoi, dar daca nu luna asta, luna viitoare tot facem "experimentul" cand o sa fim mai relaxati

Bun venit, Teodora, dupa cum vezi aici e o gasca de super-fete-tutunici-cretzofolite-si-nu-numai, puse pe distractie dar si saritoare cu orice problema, asa ca... nu te vei plictisi, dar nici mult timp sa nu pierzi aspirand la bb, ci sa reusesti sa treci gardul la vecinele si sa ne iei si pe noi cu tine, of course

Sa nu uit... va multumesc de sustinere, ne-a prins tare bine si mie si lui Kitty, sunt convinsa, pentru ca pana acum am luat toate examenele si inca foarte bine... mai am unul maine si e ultimul, dar si cel mai greuuu.... si pe urma un audit de vreo 5 zile si pe urma... gata! revin in forta, promit!

Va pup pe toate!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura69silk spune:

Pentru putin, Amely...
Poate ai citit si tu, si voi, fetelor, ca, in ciuda tuturor afectiunilor, tratamentelor, analizelor, cele mai spectaculoase rezultate, s-au obtinut prin detasare, IN CONCEDIU, si cu multa relaxare !!! S-au prestand exact invers decat cu CSD... Ceva este...
Inca o data, bafta multa maine si la fel o nota mare !!!
P.S. Mi-a placut oricum exprimarea ta "ne iubim...la liber...".
Cred si eu ca este cea mai buna idee !
Mamidevladut, nu am uitat : BAFTA MARE si tie, la examenul de maine !!! Stiu, de asemenea, ca mai urmeaza ...unul, joi. Tinem pumnii si pentru acela, sa dea Domnul sa iasa bine !!!
Ioana ce mai faci, cum iti merge, asteptam si cateva vesti de la tine...

Bubulina1, Marinar - voi cum va mai simtiti ??? Suportati bine caldurile acestea, molesitoare ??? Sper din toata inima, sa faceti fata cu bine ! ici

Va pup pe toate, inca o data, si va doresc o seara si o noapte...racoroasa (fierbinte, pentru cele care sunt in focuri acum, stim noi cine, nu?)

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Lauraiubita, ce activa esti pe caldura asta! Multumesc frumos pt gandurile tale, sper sa am vesti bune maine la monitorizare. Am inceput sa iau la sfaturile unei gravidute frumoase de aici pe care o pupppp tinctura de marar sa-mi mai creasca endometrul dat fiind ca este cam mititel si ovulatia aproape. Cred ca o sa incep sa iau si Maca de maine.

Amely, bafta multa si la ultimul examen

Kitty, io tin pumnii stransi si acum, asteptam vesti bune de la analiza

Pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna seara fetelr scumpe,

Eu sunt in faza de asteptare, dupa cum bine v-am informat . Sper sa nu va zapacesc prea tare cu ale mele...iertare daca am facut-o.

Amely, succes la examenul de maine, o sa faci f bine pentru ca esti o tutunarica scumpa si priceputa.

Alexia, te iau eu de manuta si mergem amandoua? La gravidutele lui Tutunaru adica tot aici ca suntem in familie doar Si ce bine ne simtim...daca nu luna asta, urmatoarea sau foarte in curand mergem cu toate!
Laura esti o scumpa, multumesc pentru urari si pentru galerie. Of, de-ar trece odata zilele astea, nici nu vreau sa fac vreun test in urmatoarele 2 saptamani. Mai ales ca pe in iulie e ziua sotului si daca ieri am avut ovulatia... 2 saptamani ar fi chiar in jurul acelei date. Ce surpriza frumoasa i-as face!!

Marina, poate vin dupa tine... ce bine ar fi. Bine nu pot sa imi fac mari sperante,. chiar din prima luna de ovulatie/stimulare? ce sa zic, sa de a DD sa nu fie si altele ca asta vad ca s-a rezolvat destul de usor. Of.

Ioana ce faci? Cum mai stai cu planurile fata scumpa facatoare de strategii pentru viitor? Te pup mult.

Va pup pe toate fetele dragi mie si una alteia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetele mele dragi!
Nu prea pot scriu, pentru ca m-am procopsit cu o frumusete de entorsa la mana si tebuie sa stau cu mina in ghips vreo 10 zile. Am zis ca o sa stau doar 5, daca pot, pentru ca mi-e cald rau cu atata bandaj pe mana. Noroc ca e la mana stanga si nu e dreapta. Eu sunt in z 19 si abia astept z1, ca niciodata..., ca sa pot face ISA luna viitoare.
Va pup pe toate:Laura69silk, Claucia, Marinar, Amely, Bubulina_1, Alexia28, Lauravoinicu, Theodora,......pe toate!!

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marair spune:

Dragele mele, cunoscute si necunoscute, imi lipsiti!Atata caldura nu am simtit niciodata intre atatea doamne, ca stiti ca se zice ca noi, fetele, nu putem fi prietene prea multe, ca ne certam.Poate ca in viata de zi cu zi nu avem atatea prietene sincere cate ne-am intalnit pe acest site.Poate m-ati dat disparuta.Din fericire, ma simt excelent.Burtica creste, nu mai mi-e rau, e tare bine, multumesc Celui de sus!Ma bucur tare mult pentru Bubulina si pt toate fetele gravi pe care le cunosc sau nu.Va doresc o sarcina usoara, fara contractii, fara constipatie, fara dureri!Amely, pup fata scumpa!Tot vesela si otimista esti.Bravo!cat despre prestatul zilnic, nu apuca gigeii lui sa se maturizeze(teoretic).Practic, incearca, nu ai ce pierde.Laura, ma rog penru tine si pt toate fetele sa se lase cat mai repede cu o ploaie de bebelusi!Ma bucur tare ca am ramas pe lista gravidutelor prima.E uluitor pentru mine acel moment in care am impartasit bucuria mea cu voi.Va imbratisez cu drag si va port in gandurile mele de bine!

Mergi la inceput