Paciente optimiste si gravidute ale dr. Tutunaru-9

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Fetelor , eu tocmai ce mi-am intepat fundul cu prima injectie de menogon....
Ioana , indradevar cred ca vb de aceiasi dr. , si eu vroiam la Med-New -Life , cum ti-am mai spus ..., dar nu eram sigura daca dr. Matei este si la aceasta clinica si nici nu prea stiu cum este cu programarile pt inseminare si dr. ginecolog , pt ca pe mine ma monitorizeaza dr.T ...... si nu as vrea sa renunt la dr.T
La Sabyc inseminarea costa 160 euro prima , iar la a doua ai reducere 30 euro .La med-new-life cat este ? ca am inteles ca este mai ieftin. Oricum esti pe maini bune , bafta multa ..
Alexia , si eu am facut HSG cu un an jumate inainte de laparoscopie si nu era prea stralucita , unii dr imi ziceau ca am trompele bune si alti ca nu .La laparoscopie mi le-au gasit perfecte , asa ca s-ar putea sa nu ai nimic si sa ramai luna asta , succes .
Laura , esti o dulce , merci si ici
Mamidevladut , bafta la examen miercuri si joi la analiza
Silvana , ma bucur ca ai mai aparut printre noi , chiar nu mai stiam nimic de tine , iti urez succes cu tratamentele si sa iti aduca bebelulsul mult dorit

Va pupacesc pe toate fara nici o execeptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna seara fetelor,

Doar va pup si va urez o seara frumoasa. Pe mine ma cam dor ovarele cand prestez nu oricand presupun ca asta ar fi singurul simptom al pregnylului. Dr T a fost mult mai relaxat si mai prietenos la spital, nu ma asteptam erau doar 3 fete si a mers repede repede. Si cand am plecat eu (ieri) nu mai era nimeni. Sa te tot duci...

Va pup pe toate si spor la toate, o saptamana frumoasa si usoara (ca tocmai a inceput)
Ah, si pregnylul face ca testul de sarcina sa fie pozitiv, nu? Stiu si parca imi vine sa fac unul acum cand nu are cum sa fie nimic dar asa cum spunea cineva odata ca sa-i inramez!!!
Va pup mult mult mult de tot. La mine la birou e nebunie nu mai pot scrie ziua, alerg incontinuu, dar citesc, mai arunc cate un ochi il mai iau inapoi si iar il arunc..


Clau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Buna seara dragutelor,

Eu m-am intors de la T, nu a fost deloc aglomerat, m-am monitorizat si raportez ziua10 un folicul pe stanga de 17mm. Asta este tot, deci o sa ovulez tot pe stanga, cred ca mai devreme de z16 ca data trecuta, sa vedem miercuri ce se intampla. E bine ca e pe trompita buna

Kitty, mie mi-a scapat recunosc faptul ca maine faci spermograma, dar nu e prea tarziu sa-ti tin pumnii stransi, bafta multa si sa nu fiti stresati

Lauravoinicu sper sa fie asa cum spui tu, n-ai vrea sa stii ce mi-a facut T. cand a auzit ca am facut HSG

Teodora cum a fost la T? La ce ora ai fost, poate ne-am intersectat

Va doresc o seara frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Un nou capitol plin de gravidute va doresc!!!
Lauravoinicu multumesc pentru informatii! La Med New Life am obtinut foarte usor o programare, am sunat intr-o miercuri si am spus ca vreau o programare la dr. Gherasie si m-au intrebat daca luni e bine si mi-a convenit, pentru ca era chiar ziua 10. O inseminare costa 4.000.000 lei si nu stiu daca la a doua obtii vreo reducere. Stiu doar ca pentru FIV, ca poti obtine o reducere, daca odata cu punctia si donezi, cateva ovocite, da nu stiu despre ce suma e vorba si nici nu m-a interesat. Multa bafta la stimulare, sa iasa cu foliculi babani.
Laura69silk tin pumnii stransi pentru vineri, ca sa fie pozitiv, ii gonesc eu pe rushi
Alexia28 daca ovulatia e pe partea buna, da-i bataie de pe acum, ca nu se stie cand ovulezi, bafta la

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Alexia, cum spune Ioana, la treaba cu simt de raspundere insa! Sigur ti-a spus T cand sa prestezi. Sotului meu ii pare foarte hilar asta. Sa ne spuna el... Dar nu ne suparam deloc.
Va pup mult mult
Clau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Buna dimineata Tutunarese dragi,
ce sa spun,am venit cam derutata.Ma asteptam la un control ginecologic,ceva.Doar am stat de vorba.Ce si cum,de cind incerc,bla,bla,ce investigatii am facut pina acum,sotul.Stiti,voi....Fiind in z 6,mi-a zis ca n-are sens sa- mi ia banii pe control,ca oricum vineri ma duc la monitorizare si vede atunci.Era aglomerat asa si-asa...Erau vreo 5 fete inaintea mea,toate gravide cu superburtici,dar care-au stat putin cca 5 minute fiecare.
Alexia,am fost intre 18/45-19/30.Am fost imbracata cu o bluzita bleu si cu niste margelute bleu,puteau sa sara in evidenta putin.Nu stiu,mai erau fete acre nu erau insarcinate.
Astept ,oricum,ziua de vineri sa vedem ce-o sa-mi spuna!
O zi buna si pupici!
Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

ma scuzati:nu ,,acre ''fetele ci fete care nu erau gravi!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna dimineata fetelor dragi,

Nu te amari Teodora (apropos ce nume frumos ai, inseamna darul lui Dumneazeu dar presupun ca stiai deja ), asa au facut si alte fete, cand s-au dus prima oara au stat doar de vorba, insa la monitorizare el stie exact ce se intampla si in ce moment. Asa ca o sa vezi Vineri.
Eu am fost in dimineata asta, era doar o fata in fata mea, si cand am plecat mai venisera 3. Vestile au fost f. bune, ovulatia s-a produl, foliculul era spart, iar noi am prestat aseara. Doamne ajuta acum! Mi-a spus sa-mi pun Utrogestan ovule 2/zi timp de 10 zile si asta e, sa il sun dupa ce nu mai vine CM
Intre altele am stat de vorba si despre modalitatea de a naste , desi inca nu suntem acolo. Tare dragut a fost.
Va pup pe toate si mai scriu un pic mai incolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Teodora, upsss, bine ca ai modificat, ca....chiar ma gandeam ce fata 'acra' sunt....glumesc, dar dupa descriere am stat langa tine, pe scaunul de langa usa, aveam un tricou roz si fusta. Acum s-ar putea chiar sa fi nimerit ca eram acra, pt ca eram atat de nervoasaaaa si suparata
Stai linistita ca vineri o sa pleci de la dr cu o alta parere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

neata

Clau ce veste buna, presimt ca la urmatoarea intalnire o sa fim mai multe burtici decat aspirante.

Kitti succes la spermograma!!!

pup toate fetele

marina

pozici

Mergi la inceput