Cluj rulz! (55)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Creola spune:



Elise
Ana
sa cresteti mari ,sa aveti noroc in viata iar pe parinti sa-i rasplatiti cu multe bucurii!!!

Ieri am fost la circ.Sarah a fost foarte incantata ,nu ma asteptam sa aibe atata rabdare .Bineinteles ca s-a si plictisit intre timp ,i-au placut animalele (pt ele am dus-o) si tare mult ii placea sa aplaude.S-a distrat de minune dar s-a si obosit .Cand am ajuns acasa ,dupa baita a vrut doar lapticul si a adormit la ora 20.(ea merge la nani intre 21 si 22).
Tot ieri am cunoscut-o si pe Petra,fetita Codrutei,ne-am intalnit intamplator pe langa parc.

Nana Sim fain de tine .Alintaceala si leneveala,zici?Mai sunt locuri libere?

Roxana imi pare rau pt bunica ta.Ii bine daca mama ta s-a resemnat,va trece mai usor peste tristul eveniment care odata si odata pe toti ne asteapta.(din pacate )
Petrecerea lui Serban sigur va fi una reusita,asteptam pozne !









Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

ELISE si ANA
Printzesele noastre, sa fiti mereu fericite, sanatoase si norocoase in viata!
Mii de de la Stefan (si de la Simon)

Fetelor, io cu hazbandu` am fost aseara la terasa sa vedem meciul si sa mancam mici. Ne-am simtit ca-n vremurile studentiei .
Multumim pt felicitarile adresate lui Simon .

Roxana, si tu o stii pe tipa pt care am cerut patut. Iti zic cand ne intalnim. Si tu ai face bine sa-ti tii sacul de dormit pt bebe2 !
Imi pare rau sa aud ca ai ramas fara mamica pt o perioada nedefinita; si imi pare rau sa aud ca bunica ta e in suferinta .

Cristiana, cum se simte Theia? Sper ca veniti.

Florina, asteptam impresii de la nunta.

A! Fetelor, am o veste super: Stanca s-a reintors la baza!
Staca, bine ai revenit! Sa nu ma injuri ca te-am dconspirat .

Simona, vorba Creolei, nu mai sunt locuri la leneveala si alintaceala?

Trebuie sa fug!

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

1 , 2 si 3
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Hello, fetelor!!!!

Multumim din suflet pentru urari!!!!!!

Vreau si eu sa urez Anei La Multi Ani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
.....si bineinteles printesei noastre mari, deja, sa-i calauzeasca Domnul pasii si sa fie intotdeauna plina de viata si de bucurie....mami si tati o iubesc ca pe ochii din cap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Urjenta mare....nu stim unde e gradi Waldorf in Gheorgheni...si ieri ne-am intalnit in parc cu Serban si Victor, roxi, si-am uitat sa intrebam....da' eram in mare graba, ca ne asteptau nuntasii...

Mari, pove mai mult de nunta azi, cand ne vedem, k?????

Va pupam si va multumim inc-o data pentru urarile voastre!!!!

Flo, Elise si Mihai



poze cu noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Creola, ce fain ca ati fost la circ; si noi ne pregatim de un secol sa-l ducem pe Stefan, dar nu ne iese figura.

Florina

Eu sunt intr-o mare dilema (de fapt nu-i chiar asa mare, dar sunt curioasa ce ati face voi in locul meu):
- maica-mea e la mine; zice ca mai sta inca o saptamana, dar tot ea imi propune sa plece maine impreuna cu Stefan pt 2 saptamani (eu am mult de munca zilele astea, de aia e mama la mine)
- am zis ca nu-l las pe Stefan; m-am gandit ca prin august (intr-o vreme) o sa-i mai las pe amandoi pt 2 saptamani.
Voi ce ati face?



Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

1 , 2 si 3
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

LA MULTI ANI ELISE SI ANA!!!!!

sa fiti fericite si pline de noroc in viata!

fetelor din pacate noi de ieri seara nu facem bine, a crecut zdravan febra si desi o scadeam umpic crestea la loc asa ca am avut o noapte horror!vreau sa va zic ca starea fetei generala e ff buna, tzopaia prin casa de numa numa la 39 de grade.din pacate multi copii din jurul ei sunt raciti, nu stiu de ce pe caldura asta...problema mea era ca avea doar febra fara alte manifestari.azi dimi a inceput sa tuseasca umpic si sa-mi spuna ca o doare gatutzul!

am fugit la dr, la urgenta am dat peste o doctoritza f dragutza la Pedi 2 si mare realizare fata mea a cooperat extraordinar, ptr prima ata.verdictul, rosu urat in gat.dat fiind istoricul cu otitele trebe sa luam antibiotic.acum doarme de amiaza de 3 ore si stau cu inima stransa daca sa plec sau nu.daca ii scade febra plec ptr ca ramane cu Mihai si bunicile.problema e ca maine am fixate intalniri in Bucu+biletul luat.concertul e cea mai mica problema...

si da, vestea proasta este ca nu putem veni si imi pare asa de rau.nu pot risca sa mai imbolnavim pe cineva.am vb deja cu Roxana, va dorim din suflet petrecere frumoasa

va pup

Cristiana si gagalicea Theodora Alexia ( 3 anisori)

Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0" target="_blank">la mare 2005
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

CRISTIANA- Sanatate Theiutei!

MARIANA- Eu l-as lasa in locul tau sa mai respir si sa pot lucra in liniste! si lui i-ar prinde bine putin aer de tara si mancare sanatoasa!

LA MULTI ANI ANEI SI ELISEI!

ROMANA , MATEI(04.07.2003) si bb LUCA (28.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Buna seara!
Mariana fain de voi ca mai iesiti seara(eu nu a mai iesit de-o vesnicie).
Eu chiar azi dimineata cand eram la plimbare ma gandeam ca daca ar fi sa mai a un copil mic ce m-as face cu Sarah pt o perioadaGandul mi-a fugit repede la mama,chiar daca e asa departe dar le-as face fericite pe amandoua !
Florina gradi Waldorf e pe Anatole France 14!
Carrie multa sanatate Theutzei!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucames spune:


Salutare, dragelor!!

In primul rand:
La Multi Ani!! Elise, La Multi Ani!! Ana , sa cresteti mari si sanatoase, iar parintilor sa le aduceti numai bucurii

p.s.: ce strangere de stomac am cand ma gandesc ca si Stefi face azi-maine 2 ani

In al doilea rand:
Criss. , tare rau imi pare de Theiutza, dar lasa ca trece repede. Iar tu fa bine si te du la Bucuresti, ca asa omori mai multi iepuri, mai ales ca e si Mihai acasa, si sigur te-ai duce mai linistita... nuuu????... Sa iti "vezi visul cu okii"... cum se spune...
Roxana, sper sa va fi iesit petrecerea asa cum v-ati dorit, sa va bucurati de printzisorul mare-mare tie, iar lui
Mariana, fa cum te trage inima si constiinta, ca numai tu poti hotari... dar cum zicea Creola, sigur i-ai face fericiti pe amandoi (buni+Stefan), iar tu ti-ai putea rezolva mai usor treburile... nuu??
Eu m-am intalnit cu Simo(mache) in oras intr-o dupa-amiaza, era fff obosita si ocupata la servici... dar in rest sunt ok.

Sa va zic putin de noi??(va intereseaza??)... dupa stresiune, am plecat la tara-la bunica mea... dar acolo Stefania s-a umplut de bubite pe picioruse, gen urticarie, cu ingrozitoare stare de mancarime... asa ca ne-am intors cu coada intre picioare... Ieri a facut febra 38.8, nu stiu de la ce, ca asa cum zicea si Criss., nasucul nu-i curge si nici alte semne virotice nu a avut... i-a scazut cu nurofen, dar azi a facut iar(tot asa)... maine mergem la medic s-o vada... starea generala e ff buna, dar mi se pare ca papa ceva mai rau... adica cate putin din fiecare... cine stie??!!?? Se plange atunci cand o schimb, ca o doare prunuca... oare sa se prefaca? sau kiar s-o doara?? (ca ea mai face: AU-AU-AU-AU atunci cand zicem noi ca ne doare ceva...) Vom sti maine mai multe...

Va pup pe toate si va doresc noapte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

La multi ani cu intarziere celor 2 principese: ELISE SI ANA
Si noi ieri am facut 11 luni, si ne indreptam vertiginos spre prima aniversare (de fapt a 2-a, ca prima a avut-o de Sf. Petru si Pavel)
Creola, pacat ca a fost asa rapida intalnirea noastra. Ma bucur ca i-a placut la circ lui Sarah, Sper sa o pot duce si eu pe petra in viitor. Acum nu are rabdare la nimik...
Svety....da ce windows va puneti voi acolo???? Asa mult dureaza? L-am vazut pe Mihai vineri seara cum isi "stikarea" matizul de firma (la ora aia tu il lasi la servici?! )
Carrie, raluca, sanatate la micutze
Mariana, sanatate la flacai . Sper ca mergeti spre bine...


Codruta &www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steaua spune:


Sa incepem cu urarile:
Elise!
Ana!
La multe lunitze, Petra!
Sa aveti parte de o viata plina de bucurii!

Noi implinim maine un an si ieri am avut o mini- petrecere cu peripetii/ mult stress pt mine (de fapt, in ziua/ orele precedente petrecerii). Sambata am facut cumparaturile de rigoare, urmand ca seara/ nopatea+ dumnika dimineata sa prestez curatenie, papalica etc. Dar, primesc un telefon sambata spre seara ca vine cumnata- mea cu copiii (o fetita de trei ani fffffff neastamparata si urlacioasa); erau deja pe tren. . Repede dau a face ceva curat (pe deasupara, doar; asa, de impresie). Apar rudele si nu mai pot face nika. A doua zi apar si socrii mei (io iar nu stiam; paranteza- nu ma ajuta cu nimik; stau doar la masa si asteapta sa fie serviti). Asa ca toate socotelile mele erau stricate. Am si plins de nervi. Ca in loc sa pregatesc petrecerea fiului meu servesc socrii, distrez nepotei, etc. Nu vreua sa fiu rea, dar io aveam asa de muta treaba si nu am reusit sa fac nika.
Ma rog, pana la urma a trecut: cu papica si fructe pt musafiri uitate in frigider, cu copchil care nu dormise toata ziua etc. Dar lui Alex i- au placut ff tare baloanele, jucariile primite si tortul. Tot zicea ,, ooooooooo'' si le arata cu degetul!

Sper ca nu v- am plictisit cu off- urile mele, dar simteam nevoia sa ma descarc cumva. (Mariana stie de ce!
Va dorim o saptamana faina!


Corina & Alex (11 iulie 2005)

pozici

Mergi la inceput