Piticodromul de sept-oct 2005 (127)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

carmi, imi spui si mie te rog frumos, de unde ai descarcat cutiutele muzicale 1,2,3...emule? ce? ca nu pricep.
merci

Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Veronica, intra pe www.emule.com si instaleaza programul, apoi dai la cautare ´cutiuta muzicala´. Zic de ´emule´, pt. ca e singurul care mi le-a gasit, cu celelalte programe nu am reusit.
Bafta !

Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05) si www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Salutari tuturor!
si celor care-si mai amintesc de mine si celor care m-au uitat, chiar si celor care nu m-au cunoscut nici macar virtual pana acum

Nu am mai intrat pe forum, nici macar sa citesc, de o mie de ani. Intai de toate pen'ca formul asta a devenit un adevarat cuib de energii negative, exceptand cateva subiecte printre care si acesta, pe care ati reusit pana in prezent sa-l pastrati senin, lucru pentru care, desi suna patetic, eu tin sa va multumesc. In al doilea, al treilea si al x-lea rand pentru ca nu reusesc sa-mi mai organizez timpul asa incat sa am timp de toate cele dupa sufletzelul meu si din cauza aceasta nici nu am fost/sunt in the mood.
S-au publicat anunturile de concurs pentru posturile permanente la job si sunt stresata si acaparata de pregatirea pentru concursuri, dar sunt si foarte obosita. Urmarile vacantei aleia nefericite de Pasti la Cluj si acum le simt. :-(
Ilinca este in general bine, vesela, voioasa si jucausa - lucru pentru care toti o iubesc la cresha deshi se cam tem de accesele ei de furie -; asta peste zi. Noaptea in schimb ocam face gri-spre alb, mai ales in ultimele saptamani, desi am incercat toate metodele de calmare. S-ar putea sa fie doar o etapa trecatoare, care sa dispara odata cu aparitia celor doi dintzishori de sus care amenintza sa iasa de la o zi la alta. Adica ne pregatim sa devenim "domnisoara castor".
Profitam cat se poate de vremea asta aberanta pentru Belgia (30 de grade Celsius) ca sa stam cu Ilinca in parcuri la iarba verde unde e mai usor de supravegheat si are mai putine interdictzii decat in apartament.
Cam astea ar fi despre noi. Prin Romania nu am mai ajuns si probabil vom ajunge doar o saptamana la sfarsitul lui august si nu cred ca si in Bucuresti :-(
Cu acestea imi iau la revedere de la voi pentru o alta lunga perioada de timp, dorindu-va toate cele bune, copilasi sanatosi si frumosi si familii implinite.
Salutari speciale (ca la Oscar) pentru (ordinea este absolut aleatoare si lista nu este exhaustiva, asa ca rog uitatele sa ma scuze) Raluca-cuca, Jadi, Diana30, Antoanela23, mariana_tache, Codruta, Irina, Ioana, mifloricica, Bianca, Simodina, Anyiile si Valen, Simo74


Mam' a lu' Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

da ceau fetelor,

iata ca ma revenit si avem urmatoarele vesti despre masuratorile Maiei
lungime= 74 cm
pc =44 cm
greutate= 9,300 g
si raportam ca de o saptamina suntem avem un colt jos dreapta, deci iesim din competitia dintiless si lasam locul celor care inca mai asteapta. Noua ne-au iesi la 8 luni si 3 saptamini. sa nu uit sa ma duc sa scriu in jurnalul Maiei.

daca se face magazin on line nu uitati sa imi spuneti adresa, promit sa fiu cumparator fidel (sau fidea?)

acum vreau si eu cutiuta muzicala, asa ca ma duc sa ma inteligentzesc putin cu download-atu si sa mai pun copkilu sa mai ascutle si muzica romaneasc. Maia pina acum a ascultat mai mult muzica in engleza. Ma fetelor, sincer sa fiu, muzica americanoasa pare mai dulce sau cum sa ii spun, anoastra parca e asa de taiata din topor, sau poate nu stiu ce vb, asa mi se pare mie.

Simona, mama lu Maia(22.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

Country girl sa iti fie mai bine indiferent de ceea ce se intimpla. Stiu ca nu pot schimba ceva, dar sa stii ca imi esti simpatica indiferent de situatie



Simona, mama lu Maia(22.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

mai fetelor, eu nu sunt cine stie ce fememie stresata cu curatenia, dar nici mizerabila nu sunt, dar eu nu prea am timp sa stau pe forum la alte subiecte. Abia am timp de piticodrom (wow ce imi place numele asta, am 2 zile de cind il tot repet in minte) dara-mite de alte subiecte. Daca dati voi link-urile mai citesc, dar sa ma duc sa caut, nici vorba.
Deci daca mai gasiti ceva interesant si dati link-uri mai citesc, daca nu, ma duc la cartea mea

Simona, mama lu Maia(22.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Simona, felicitari ptr dimensiunile Maiei.

Eu nu am mai ajuns sa masor fata la 9 luni, poate dupa concediu.

, ptr Simona care citeste si carti.
Eu de cevs timp citesc numai reviste, si literatura usoooara ca altminteri adorm.

Ina, ne bucuram sa avem vesti de la voi.
Eu am ajuns la concluzia ca Anca se trezeste noaptea si ca sa recupereze timpul pe care nu il petrecere cu noi in timpul zilei.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei



www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Gata, am terminat haleala, acu astept Mateiu sa se scoale.
Cristina, nici noi n-am mai ajuns cu el la dr. pt. masuratorile de 9 luni si alte intrebari. Sa stii ca si eu am observat ca matei sta treaz mai mult in serile cand intarzie taica-su, sigur vrea sa stea mai mult cu el, asa ca sunt sigura ca si Ancuta face asta.



Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Fetelor, am la treaba de facut......si n-am nici un chef...da e musai sa ma mobilizez pana diseara, ca dupa aia nu mai am timp.
Trebuie sa fac si de mancare, sa dau si cu aspiratorul, am pus si la spalat ca daca maine tot e sarbatoare...., ba acum ca stau sa ma gandesc as avea si de calcat...

Va pupic si ma duc sa-mi fac curaj sa ma apuc de ceva treaba totusi,

Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

buna ideea cu magazinul online, ma gandisem si eu...
la vama totul depinde de unde vine marfa... daca faci un magazin cum vrea Codrutza la Cluj, atunci trebuie sa aduci marfa pe firma, la cluj. nu platesti taxe oricum pt ca e din UE, dar platesti TVA plus comisionarul vamal...

daca marfa vine direct din Irlanda, sa zicem , catre cumparator, din experienta va spun ca la vama nu te intreaba nimeni nici de tva, nici de nimic, deci ramane costul transportului, pentru cumparator ma refer....

fug un pic...revin

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput