Mamici de noiembrie - decembrie 2006 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Asiza eu de 1 Mai m-am prajit toata la mare si crede-ma n-a fost nimic placut sa-mi vad burtika rosie plus ca ma scarpinam ca o idioata...
Roana faza cu slabitul....mie mi-a spus moasa ca daca iau la bord cam 13 kg, 8 sau 9 dau jos imediat la nastere.Si o cred, pt ca cumnatamea a luat 14 kg, si la 2 saptamani dupa ce a nascut se dadea mare ca numa 4 mai are de dat jos.Nu te impacienta prea mult. Eu am luat deja 6...
Dolores spune-i colegei tale ca ai visat azi noapte ca o lua peste botnitza! Sa vedem cum ii cade ? Neahhhh...glumesc, nu pune la suflet, stii tu ca suflet de caine n-ajunge la cer...

In rest fetelor pupici la burtici ... eu nu stiu daca misca sau nu bebe la mine. Eu simt ceva, dar nu-s sigura, ii mult prea incetisor...darmite sa-l simta si tati...n-are cum

Dbunny 18+1 cu flacau in burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Mersic frumos. Eu intentionez sa ajung pe la 8-8,30 sa scap repede ca trebuie sa ajung si la birou dupa aceea. Eu voi intreba daca vin gata interpretate si iti voi scrie maine.
Leyla16+

quote:
Originally posted by RUXMAX

Leyla,eu n-am intrebat in ce fel se da rezultatul, mea culpa, ca eram cam furiosa de asteptarea la sala de recoltare...
Eu am venit la 9 si la 10 si 5 am plecat, deci nu stai decit vreo 5 -10 min la lab de genetica de la etajul 2 pina iti face un fel de fisa si in rest pierzi vremea in fata salii de recoltare. Poate ai mai mult noroc daca vii mai devreme, adica fix la inceputul programului.
Si sa vii cu toate ecografiile!

ruxmax 15 fix cu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

ca sa va mai treaca putin supararea nu apelati la cumparaturi? pt mine este o terapie f buna.si dc nu aveti timp, uite am gasit un magazin online. http://www.tarafashion.ro/scarlett/products/maternity
Si eu sunt intr-o pasa poasta, k m-au enervat cei de la BRD azi, si mi se pare ce nici pe bb nu-l simt(desi inca nu misca)mi se pare k nu am burtica deloc...ma intreb dc bb o fi bine sau nu...si tot asa....Vreau sa am burtica mare ,mare si sa il simt pe bb in fiecare clipa k sa stiu k este bine....
Va pup

Madalina 15+
http://pg.photos.yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Madaluta ai rabdare ca o sa ai si tu burtica mare, asa disperam si eu. Toata ziua in oglinda sa vad daca a crescut si ma bucuram cand mancam mult si ma balonam, mi se parea ca e de la sarcina. Cat de simtit pe la 18, 19 saptamani. Eu de atunci am inceput s-o simt klumea si tati la fel. Si eu eram nerabdatoare sa simt zilnic cum misca dar sa vezi griji apoi, mai sunt si zile cand nu misca sau nu-ti dai seama si innebunesti de griji.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

merge netu si home ... YUPIII!

am revazut faza cu link-urile ... am discutat si cu Oana - moderatoarea mea favorita si am ajuns la concluzia ca unele nu mergeau pe motiv ca erau considerate reclame. OK. Le-am sters din listutza, am incercat sa le inlocuiesc cu ceva permisibil ... iar pentru acele link-uri ce nu au accept pe DC s-a creat mailul comun. Acolo ne trimitem tot felul de chestii interesante, atasamente, poze, muzica .. .etc. a.i. sa nu incalcam aici regulamentul.


Am ramas datoare .... chiar daca ziua ei a trecut deja ... abia azi mi-a dat datele ... deci avem o scuza:
pentru p_onu. Sarcina usoara in continuare si bebe papacios si mumos.

Va pupeaza fata pe toate.


Miro20+ cu
am o nepotică talentată, si o BB-lină zbenguită

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

quote:
Originally posted by RUXMAX

No, ca venii si io sa dezechilibrez si mai tare balanta si sa las baietii sa se bata pt gagici: pe scurt, cu probabilitate de 75 la suta vom avea un baiat, asa cum intuisem, nu si cum speram. Si avea niste coite...mama-mama!

Si inca ceva: vreau in concediu !!! Acum , daca se poate!!!

ruxmax 15 fix cu




Ruxmax felicitari pentru baietel!
daca vrei in concediu, vorbeste cu medicul ginecolog sa-ti dea un concediu medical. el poate sa-ti dea concediu cu 100%.
medicii de familie pot sa dea concedii medicale cu 75%.


14+

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Cristina1974 noi vorbeam de London nu Londra dar sa stii ca daca o sa vin vreodata la Londra sigur o sa te caut. Nu va fi in viitorul apropiat dar eu trag speranta ca se va intampla.
Anul trecut cochetam cu ideea sa ne mutam in Europa si cel mai convenabil pt noi era Londra pt ca sotul meu isi gasea mult mai usor de lucuru acolo ca Data Base Administrator iar eu in Accounting puteam ma acomodez usur plus ca nu mai trebuia sa invatam alta limba.
Dar acum ca vine bebe planul cu mutatul a trecut pe locul doi. Avem insa acum niste prieteni f buni care isi pregatesc dosarul sa se mute in Londra cu acte in regula ei fiind de curand cetateni Canadieni. Cu toate astea se pare ca nu e asa simplu. Se pare insa ca ei sunt f hotarati si indiferent daca vor gasi job de aici sau nu vor pleaca in Londra.

Dandusa si mayaione merci f mult ca m-ati mai linistit putin, ca tare mult astept si eu semne de la iubita mea si ma ingrijoram.

Dolores eu nu cred in vise. Tu stii bine ca noi in perioada asta putem visa tot felul de vise trasnite si ca sunt normale. Tu de ce nu crezi ca si alte persoane pot visa la fel de trasnit. Tipa aia a facut-o intentionat ca ti-a zis doar sa te faca sa te simti aiurea si uite ca a reusit. Tu ar trebui sa nu dai astfel de satisfactii. Eu nu dau niciodata astfel de satisfactii. Astea sunt rautati. Plus ca eu nu cred in prostii din astea vise sau vraji.

Roana eu pe tine nu pot sa te incurajez ca sunt si eu in aceeasi situatie. Urasc sa fiu grasa. Am plecat de la 51kg si ma apropii vertiginos de 60kg in nici 5 luni. Asta doar ca sunt o pofticioasa si nu ma abitn. De azi insa vreau sa fiu mai atenta cu ce bag in mine. O sa pap fructe si legume de 2 ori mai multe si scot pe cat pot grasimile. Hai ca nu e tarziu sa mai franam putin ascensiunea asta.
Copilul nu are nevoie de o gramada de mancaruri pe care noi le bagam in noi doar pe motiv ca ne e pofta si suntem gravi.
la toata lumea





Moni19+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Dar zau ca m-ai suparat,DOLORES...,tocmai tu care erai tare si mare ca faci si dregi cu dentista mea...,tocmai tu suporti acea fiinta sa-ti spuna niste lucruri far sens?!?Dar ce s-a intimplat cu tine?Eu te stiam mai puternica...,cum de i-ai permis sa-ti povesteasca si al doilea vis?Da'aia...este sanatoasa la cap?Da',ea are copii?Auzi daca te prind ca mai vorbesti cu ea ...,dupa ce suparare ti-a produs...nici ca vreau sa te mai cunosc vreodata.Vezi ca m-am suparat tare...si nu stiu cum imi scapa o palma asa...telepatic chiar in capatina lu'donsoara asta de cica ti-e pretena...Trebe sa vorvesc cu barbatu tau ca nu se mai poate...,sa ia masuri!!!

Pai stii ce mi s-a intimplat mie?!?
Acum vreo doua saptamini verificam mailul si ce sa vezi ...un mail de la o vara de-a sotului care tot timpul trimite mesaje de-alea aiurea pe la toata lumea si de la toata lumea...Eu stiam ca mai mereu ea nu mai prostii de mailuri trimite ...si deci nu avea rost sa-l deschid...,doar sa-l sterg ca de obicei...dar de data asta m-a pus domnu' d...u si l-am deschis.Ce crezi ca era?Un copil cu mari probleme la fata aproape desfigurat... si nu pot sa vi-l mai descriu si voua ...si cica "FII OM,SALVEAZA O VIATA" ceva de genul asta .Nu ma asteptam sa vad asa ceva ...am inceput sa pling in hohote si nu-mi venea sa cred ce-mi trimsese timpita mie sa vad !!!
Ea este o tipa pe la 37 ani ,necasatorita..,fara copii si deci la ce sa ma astept?Ce scandal a urmat..iti poti imagina...,nu am acceptat sub nici o forma scuza ca nu si-a dat seama.Asta este inconstienta..si se plateste asa ca DOLORES,treci la atac.


dandusa 21 + si
mica printesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

dandusa, ce-ti mai face maseaua?

dolores, spune-i colegei tale sa consulte un psihiatru. se pare ca are nevoie.
tu incearca sa te linistesti. daca ai nevoie vorbeste cu medicul tau si i-ati cateva zile de concediu medical, ca tu si bebe al tau sunteti mai importanti decat toate firmele lu' peste.

14+

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

ASIZA,nu cred ca solarul este deloc bun pentru bebe si in general eu nu m-as duce la solar...oricum...Dar daca vrei sa te duci la plaja si vei sta inainte de 11 si dupa 16 ,avind o lotiune cu factor de protectie mai mare...totul va fi bine.Apoi daca ti se pare ca soarele este prea puternic...pune-ti o palariuta si acopera burtica.Sa ai parte de vreme frumoasa si poate vom sta amindoua la plaja...,cine stie?!?
RUXMAX,felicitari pentru baietel,sa va traiasca ,sa fie sanatos.
MADALUTA,crede-ma ca de citeva zile incep sa-mi simt burtica grea si cind merg ma legan asa...cum fac gravidutele si parca nu-mi vine sa cred ca deja am inceput sa simt aceste simptome.Adica ,eu credeam ca mai tirziu am sa ma simt asa...azi am avut picioarele umflate tare si ma dureau ingrozitor ,burta mi se parea enorma...,sinii ma incomodau si apoi parca nu-mi gaseam locul nici pe scaun ,nici in picioare,nici intr-un fel.Stiu ca -ti doresti burtica sa creasca ...,dar ai sa vezi ca nu-i usor.Acum stau si ma gindesc cum am sa ma simt pe la opt luni?!?Toata lumea imi spune ca am burta mare si asta este ,nu am cum s-o fac sa nu creasca...,de la spate nici ca-ti dai seama ca sint insarcinata ,dar daca m-am intors si esti prin apropiere...,fereste-te ca s-ar putea sa te darim...cu burta.

Acum va pup de somn usor,sa visati fumos si chiar daca nu...,lasati visele sa se duca cu noaptea....

dandusa 21 + si
mica printesa

Mergi la inceput