Clubul moldovencelor de peste Prut (31)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

buna frumoaselor

Valicuta _ daca nu se se schimba planurile sau intervine ceva, prin octombrie noiembrie ar trebui sa revenim.
tu de cit timp esti acolo, iti place?

Doroty- noi am facut cumatria la "cetatea" din Drochia, botezul la catedrala. Eu zic ca nu mai merita sa faci ceremonii acasa. Nu am avut nici o bataie de cap, nici pentru mincare nici pentru organizare/decor s.a.

de la intilneala am ajuns foarte repede si usor, slava domnului au rezistat si florile .

acum suntem la nasi, Laura se simte minunat, de' e la nana/nanu. aerul de la tara ii prieste bine, si are un somn linistit.

cit mai stam in tsara - nu stiu, asa ca nu va pot spune daca ne mai intilnim, insa totusi sper.

sanatate si numai bine.

-------------------------------
Bucate
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

"...va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum si la scoala tot nu ma duc!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Diana, spor la facut dulceata!

Alinka, si eu as conserva visine, dar nu ma pot impune sa scot simburii la o cantitate mai mare, mor de plictiseala . Plus ca visinele sint acum destul de scumpe si nu stiu daca se mai ieftinesc anul asta.

Elena, eu ma bronzez... pe strada ma imbrac in haine mai scurte si decoltate atunci cind ies afara si asa mai prind un bronz, drept ca de tractorist . Abia astept sa ajung in Moldova, sa fac plaja pe malul Nistrului.

Lucia, mi s-a facut dor de creatiile tale culinare fotografiate, astept rabdatoare cind vei reveni cu poze noi (desi stiu ca s-ar putea sa dureze ceva vreme).
Ma bucur ca Laura se simte bine in Md si sta mai mult timp pe afara. Imi inchipui ce incintata e de lucrurile noi pe care le vede in preajma ei.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violetik spune:

nu va scriu prea multe ca sint in graba si nu am timp va spun doar noutatea cea mare: AM PRIMIT RASPUNSUL! Chiar daca nu e chiar asa de bun , dar important e ca in sf. am aflat si nu ma mai chinui ca inainte. m-au acceptat doar pt o luna ( pe cind trebuia pt 2) Daro sa incerc sa-mi fac viza pt 2 luni si apoi mai vad eu cum stau. poate o sa ma intorc si mai devreme daca o sa ma apuce dorul tare ( de sot)
MERCI MULT, fetelor de ginduri bune si sustinere!! va sint f recunoscatoare. Azi am o zi nebuna-nebuna si dupa cum am inteles asa o sa fie toate saptamina.
Va doresc o saptamina plina de bucurii!!
Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Buna!
Vio super ca te-au acceptat.Felicitari .In ce oras vei merge ?
Fetele de la Bucuresti ce frumos ati petrecut in we la frigarui .de cite ori ma uit pe la poze mi se face foame
Trin si eu ma bronzez ca Nati dar dupa ce imi cumpar costum de baie sper sa ajung la plaja mai des.Pina ce mai ma dau un pic si cu crema nuantatoare.
Lucia cum s-a purtat Lauras la botez ?Deanna a plins tot timpul ca nu prea o cunostea pe nasasa si poate s-a speriat de parinte.
Alincic sa vezi cum ajungi in US o sa pui ceva kg pe tine .Imi pare rau faza cu tintarii sper sa nu va mai atace .
Nu stiu care-i cauza dar cind am fost in Delta numai pe sot il piscau tintarii ,aveam si spreiuri,creme,chestii care fumega ...poate are ceva legatura cu grupa sanguina ?(eu is rh negativ)
Fetelor cum suporta copilasii canicula ?La noi a plouat si s-a racorit un pic asa ca mergem afara .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Salutare la toti si toate.
Iarasi scriu repede,caci sunt la birou de unde mergem cu sotul la DENTIST. UFF,ce ma-m saturat de biziitul cela
Dar in chimb am deja citiva dinti noi(imbracati).

mai incerc si eu pe la farmacii sa intreb ceva mai bun contra tintarilor,caci de AUTAN am auzit ca nu e chiar efectiv.
NOI MAI MULT DE AFARA II inhatam,caci acasa avem si noi setci

ASTA NOAPTE micuta a avut febra de la vaccin ,(ca tare ma mai supar eu pe cei cu vaccinurile),nu pot sa nascoceasca ceva sa nu sufere atita copiii nostri?
DAVINA,dar la tine cum a fost cu kg? tot ai pus ceva pe tine.
Caci eu mai mult as dori sa puna sotul ceva kile,dar dupa cit de pofticioasa sunt eu,nu mas mira sa adaug eu in locul lui

IAR ACUM FELICITARI

LUCIA !!!!!! LA MULTI ANI CU SANATATE,SA ITI DEA DOMNUL TOT CE-TI DORESTI, ZILE SENINE SI FERICIRE ,LA MULTI ANI SA TRAIESTI !!!!!


SI VIOLETIC,FELICITARI CU RASPUNSUL POZITIV.
sA TE AJUTE DOMNUL LA PREGATIRI.


Alina Chisinau
Sami,Evi,Lori,si taticul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

DIANA,SI NOI AM FACUT ANUL TRECUT DULC DE CIRESE,immm ce buna s-a primit.De am trimis si la America,caci si acolo avem pofticiosi,au mincat toate grvidele care erau pe acolo.
Noi mai mult din cele rozove facem(de fapt mamica o face)


Alina Chisinau
Sami,Evi,Lori,si taticul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

LUCIA, LA MULTI ANI!!! ITI DORESC SA FII SANATOASA, FERICITA SI MEREU CU MOTIVE DE VOIE BUNA. SA TE BUCURE CEI DRAGI, SA NU STII CE-I NECAZUL SI SA DEA DUMNEZEU SA VA GASITI CIT MAI CURIND LINISTEA INTR-O CASUTA A VOASTRA.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Buna dimineata

Iata ca incerc sa scriu si dupa ora moldovei

Alincav incearca sa-i ungi umflaturile de la muscatura de tintar cu Advantan- e un unguent care se vinde la farmacie. Eu numai cu acesta il scap pe Lucian, ca aveam si noi probleme mari, il piscau tintarii si se faceau niste umflaturi foarte mari si urite. Insa odata unse ii treceau imediat. In MD vad ca medicii recomanda la toti copiii.
Luciafelicitari cu ZIUA DE NASTERE!!! Iti doresc multa sanatate, noroc si sa ai parte numai de bucurii de la cei dragi. LA MULTI ANI!!!

Fetele din Bucuresti, ce frumos ati petrecut la picnik. Ce bine ca mai iesiti la natura, dar e o ideee si pu fetele din MD...
Pozele sunt fine, dar cel mai fine e "sasliciocul" .

Violeta felicitari cu raspunsul pozitiv.

Mai citesc un pic din urma ce ati scris si revin mai tirziu, pupici


Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:


La multi ani, Lucia!

lia_c
de-ale mele

Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Natalia mii de scuze... Felicitarile mele cu ziua de nastere. Multa multa sanatate, noroc si fericire, ceea ce doresti sa se indeplineasca si un bb frumos si sanatos la anul ce vine. LA MULTI ANI!!!

Fetelor am mai pus niste poze de la intilnire. Data trecuta ceva a fost cu netul ca nu am reusit sa le pun pe toate. Asa ca puteti sa ne mai admirati.

Inilnirea a fost super. In sfirsit am putut sa ne intilnim mai multe si sa cunosc personal pe Lucia, Doroti si Violeta. Cu parere de rau nu am stiut ca vor fi domnisoarele si de aceea nu l-am adus pe Lucian, de fapt si el acuma e la o virsta ca nu imi da voie sa stau macar 5 minute pe loc... Dar cred ca data viitoare il voi aduce sa-l cunoasca fetele.

Va pup si fug ca mi s-a trezit odorul si face perchizitii peste tot...

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mergi la inceput