Clubul moldovencelor de peste Prut (31)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

E neaparat sa fie in zi de we? Intrebarea se refera in special la fetele care au serviciu.

Lilia si printesa ei AMELIA din 26.09.2004 ( adica cat are? )


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Lilia, in principiu mie imi convine si o zi de lucru (numai sa nu am nimic de tradus in ziua respectiva), dar eu nu pot dupa ora 16.30, cind trebuie sa plec dupa Vlad la cresa. Or, fetele cu servici taman seara se elibereaza. De aceea am propus sfirsitul de saptamina.
Sa vedem ce zic restul fetelor. Auuu, va asteptam cu propuneri.

------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

'neata
vad ca sinteti cam busy daca nu dati pe aici...
la noi se anunta o zi calduroasa...
ziua de munca nici nu s-a inceput bine, dar eu vreau sa se termine deja
la munca, dar voi fi si cu un ochi pe DC

lia_c
de-ale mele

Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

mey, fetelor, f rea prezenta pe aici... acus o sa adorm [somnoros]...
Hai ca va dau un subiect, poate ne mai invioram olekuta : voi ce mai pregatiti din conopida?
Mie imi place conopida, o prajesc cu ou si faina - ca bostaneii, am mai incercat anul trecut o reteta cu sunca si cascaval la cuptor - insa nu mi-a placut
Diana, ref. la ce feluri de mincare se mai pot face vara la sarbatori: noi facem si conopida prajita - insa daca e o petrecere mai mare iti ia o groaza s-o prajesti indeajuns - caci se maninca f repede si e cam "minutioasa" la prajit

lia_c
de-ale mele

Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:

Salutare la toata natiuneaaa! eu la scarbici,peste vreo doua ore plec si eu,deja numar orele invers,hihi.Dar vad ca e liiniiiste pe aci,toate fetele noastre sunt ocupate acum,dar mai treceti sa ne spuneti si noua cu ce sunteti ocupate,ce mai faceti,ce mai gatiti,..
Cornelia chiar mi-ai facut pofta de niste conopida,si nu am mai facut demuult,bine ca mi-ai dat niste idei,am sa incerc sa fac in week-end,mersi.
Fetelor sa stiti ca si mie imi e tot una cand,adica in ce zi ne intalnim,se poate chiar si in cursul saptamanii,dar de la 2.30 incolo,ca pana atunci sunt ocupata,la servici.Ca locatie nici nu stiu ce sa spun,un loc asa ca sa fie usor de gasit pt.toate,se poate in fata la unirea,(nu stiu,zic si eu daca va convine,daca nu,atunci altundeva).Mai tre sa apara si celelalte bucurestence,Elena si Silvia sa ne zica ce si cum,fetelor,ce spuneti?
pa pa v-am pupat


Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:

.....auuuuu,cum am scapat-o si pe Alina,imi era in minte cand am scris mesajul dar nu am pomenit-o si pe ea,sorry,Alinush.







"Nu exista dragoste ca aceea a unui parinte pentru copilul sau"

Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Trin spune:

Buna tuturor!

Franta - Portugal 1:0 URAAAA!!!

Fetelor, in acest week-end plecam la mare sa ne mai arda soarele si sincer de abia astept! Iar in zilele lucratoare ma eliberez de abia pe la 19.00. Asa ca puteti sa va intalniti in acest week end fara mine, ca sa nu retin tot trenu in gara.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

tot gindindu-ma cum sa fac sa prajesc mai repede si mai multa conopida... - mi-am adus aminte ca exista friteoze atit electrice, cit si "manuale", cred ca ar fi bune de prajit conopida, dar desigur sa fie bucatile mai subtirele. Voi ce ziceti? lenosii cauta mereu solutii in loc sa lucreze
Tanea, sa ne zici daca vei testa vreo reteta in afara de pane!
Ce va mai fac prichindeii?
o seara cit mai linistita si placuta

lia_c
de-ale mele

Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Salutare!
Of, fetelor, tocmai am prins o bucatica de stire la tv, cu imagini din Moldova, despre un atentat cu bomba intr-un maxi taxi. Asa de tare m-am speriat, am cautat pe net, eram sigura ca e vorba de Chisinau. Am aflat ca s-a intimplat la Tiraspol, 8 oameni morti, peste 40 de raniti. Recunosc ca am respirat usurata ca nu s-a intimplat in Chisinau (unde locuiesc destui oameni dragi mie), dar imi pare nespus de rau pentru pierderile de vieti omenesti, oriunde ar fi ele.
Sa ne pazeasca Dumnezeu de rele!



------------------
Numai bine,

Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Nati a fost un atentat terorist sau au vrut ei sa elimine pe cineva important din Transnistria ?
Domnul sa-i odihneasca in pace!
Cornelia conopida pane se prajeste in mult ulei sau nu ?eu am facut o receta de pe net, cu broccoli si pastai si a avut succes la noi .daca te intereseaza ...
a incarcat cineva poze in webshots recent? ca pe mine ma pune iar sa dawnlodez tot crap-ul si-mi umple pc cu nebunii ...
pupici

Mergi la inceput