Piticodromul de sept-oct 2005 (126)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Buna tuturor

Ce mai fac bebelusii?
N-am apucat sa citesc prea multe, dar trebuia sa scriu ca l-am vazut pe Milan si este un copil foarte frumos. Si pozele super-reusite.

Anya a implinit ieri 8 luni. Merge de-a buselea prin toata casa, spune "mama" cel mai frecvent, dar si "tata", "baba", "papa", "apa".
De cateva zile aplauda de cate ori poate si este foarte incantata sa se aseze singura in fundulet. Este foarte cuminte; de cateva saptamani nu se mai trezeste noaptea, spre marea mea fericire si a inceput sa nu mai faca mofturi la mancare.
Ei, cam atat, ca m-am laudat destul

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almy spune:

Ce dulcel e Milan, Bianca!! Un scumpic, faine poze.

Mai fetelor, pe caldura asta eu am niste frisoaneee...brrr! Mama ei de viroza, ca nu mai pot! Sper sa n-o intoarca si pe Eleni, ca aia sunt! Si nici nu stiu ce pot sa iau eu cat alaptez. Ca pe toate propectele pe care le-am citit scrie ca nu se recomanda in perioada alaptarii. Nu-mi trece odata, sa ma bucur si eu de vremea buna de afara? Toata lumea e pe-afara la plimbare, numai eu .

Dar am si o veste buna. Ieri am primit invitatia sa trimitem pasapoartele pt viza de . Yeeyyy! Mult a fost, putin a mai ramas. Numai ca abia acum incep emotiile mari, pe masura ce simt ca se apropie plecarea.

O seara placuta


Alma & Eleni Maria (26.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Hai sa mai pun si eu doua poze asa pe viteza. Mi-a facut tata portret si cam botos dupa baita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almy spune:

Daca tot stau singura in casa si transpir si umplu batiste, am descarcat si eu poze. Aici avem cercei de iunie iar aici sunt porcusor

Alma & Eleni Maria (26.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Am admirat toate frumusetile de la noi din grup care s-au laudat in ultimele ore. Pe Milan al Biancai, care este intr-adevar mult prea dulce, pe Eleni a Almei, un porcusor cu cercei de sezon, si pe Luca lui Simo, botos dupa baita.

Alma, felicitari pentru viza, sa fie intr-un ceas bun! Sa va construiti o viata frumoasa acolo!
Dr Alina, felicitari Anyei pentru toate progresele.

M-am iesemesuit cu zina zinelor (mifloricica), sint bine si ea si Ana.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Fetelor, dar de Mary Ilie mai stie cineva ceva? Nu-i merge net-ul?


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

multumim pentru aprecieri! toti copilasii de la noi din grup sunt grozavi!!!

Am fost in parc, acum mai pe seara...ne-am intalnit cu Laura si miscaciosul Mario. Baietii au si agatat doua fetite....mai maricele decat ei, au ce invata de la ele...


Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Ioana
Kid
Alma - felicitari pentru viza. Sa fie cum va doriti voi.
Simo - frumos foc Luca. Mai ca sunt invidioasa pe cuscra ta. Ce ginere chipes a "agatat"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Buna seaaara!
M-am delectat cu poze, dar zau ca avem niste copii frumosi in grup!!! Si Milan, si Luca sunt frumusei foc, iar Eleni are niste ochisori, cred ca o sa suceasca ceva capete in viata ei!!
Radu a avut o zi net mai buna decat cea de ieri. Inca mai are nasucul putin infundat, dar nu se compara cu lumanarile de ieri. Azi-noapte am ajuns sa-i pun un supozitor cu eferalgan, ca facuse putina febra si ii curgea nasul si era si tare incins si agitat.
Multumesc pentru raspunsurile in privinta tinutei de noapte, eu imi faceam probleme ca mi-a racit baiatul ca l-am tinut in body cu maneca scurta si neinvelit - el oricum nu mai tine nimic pe el, la cat se rasuceste. Probabil ca tot "corentu'" o fi fost de vina...
Am primit poze cu baiatul de cateva zile al unor prieteni, si vreau sa va spun ca asa mi s-a facut un dor de bebe mic! Acum de-abia mai pot sa tin cele 9.300 netto si spre 10 brutto de Radu, dupa doua minute gafai si incepe sa alunece, prada gravitatiei.
Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

salutare la zane!

iŽ m back...v-am citit sunt la zi...dar fiind o ora destul de adancita in noapte si cum neuronul meu se simte singur si neglijat nu imi mai amintesc decat ca:
carmencita si-a gasit bona mult asteptata...felicitari! chiar ma bucur, stiu cat de greu e !

asa...mai stiu ca Ioana s-a delectat cu muuulte prajituri...mama ce foame imi e...azi facui paellia poate dau iama in bucatarie la unu din noapte!!

apanda bine ai venit!

am vazut poze cu bb Milan, cu Raducu, Eleni si Luca...scumpete de copii!!



Iar despre noi....sambata am fost la gratar....i-a super placut Noeliei..duminica am fost la plaja o ora si atat de tare i-a placut...a stat ce a stat pe prosop si apoi a luat-o la sanatoasa de-a busilea pe plaja...acum era langa mine si in secunda urmatoare la zece metri...baga o viteza...a cazut si cu nasul in nisip...dar i-a placut!

aseara am fost in parculet si pot sa spun ca a fost in al noua-lea cer...alerrga tinuta de manute si dupa copii si dupa porumbei...cea mai tare a fost o fetita de vreo 4-5 ani care ii explica fiica-mii cum trebuie sa se urce pe calutul de jucarie(vorbea de parca ar fi fost vreo sansa sa o inteleaga)

sunt atat de fericita ca si-a facut program de somn...ziua nu mai doarme asa mult( de ex azi se trezi la 8,30 se culca la 12 pana la 14,30 si apoi inca un sfert de ora 20 de min pe la 5) si seara la 9-9,30 baita, papat si la 10 deja sforaie...pana dimineata la 7 cand se trezeste si o iau la mine in pat si ne continuam somnul pana la 8,30-9.


hai ca iar m-am lungit


si tot nu v-am spus ca maine ajunge mama asa ca zilele astea pana vineri(cand plec) o sa fiu tare activa


vai fetelor nu stiu ce sa ma fac fara voi...la munte nu o sa avem internet...si abia in septembrie o sa mai intru cand venim in Romania.- dar poate totusi cand venim in oras o zi pe saptamana pot sa intru sa va salut...

chiar o sa imi fie dor de discutiile de aici..


hai ca m-am bagat la somn


pupici la piticoci!

Mergi la inceput