Dr. Tutunaru (14)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

dariana sigur trebuie sa ti-o cumperi singura
acum nu stiu daca e tot epidurala simpla ca la nastere normala
suna-l pe dr si intreaba-l maine
ca sa fii sigura
38+

quote:
Originally posted by dariana

Fetelor, voi stiti cumva daca la cezariana tre sa-ti cumperi trusa de anestezie singura? Ca nu l-am intrebat pe T si daca ma apuca nasterea cand e el plecat in concediu nu stiu daca tre sa o am pregatita sau mi-o dau ei de la spital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Fetelor, va multumesc din suflet pentru tot!
Tanima, stiu care este si situatia ta, ma rog sa fim bine toate si bebelusii. Incerc sa nu-mi mai fac probleme. Cat despre Pregnyl, am facut si eu si mai la inceputul sarcinii, l-am intrerupt pt TT iar acum l-am reluat, am mai facut si Gravibinon la inceput, deci le cam am cu injectiile, dar nu-i bai, fac orice, bb sa fie bine, ca eu nu ma plang de nik. Sa ma tii si pe mine la curent cu rezultatele in continuare. Sunt sigura ca vor evolua bine!

Madau, multumesc frumos


Pupicei, Ingeras 17+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada28 spune:

Fetelor de ieri sunt si eu tutunareasa. Am un fibrom subseros 6 cm si am fost la Bucuresti in control. Am dat penste un neom de doctor care mi-a propus histerectomie cu toate ca i-am spus ca vreau copii. Am avut numarul lui dr.T si m-a primit imediat, consultat si dat multe sperante. Vrea un trat cu diphereline si apoi laparo. Sper sa fie bine. Va intreb pe voi poate stiti: pot sa-l sun sa-i mai pun niste intrebari ca de emotii am omis unele lucruri si cand intra in concediu stiti?
A mai facut cineva laparoscopie pentru indepartarea fibromului cu el?
Multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Mada, esti pe maini bune!
Doamne fereste, dar cu ti-a spus celalalt dr ca pt un amarat de fibrom sa-ti scoata tot??? nu e sanatos???
Sa scrii numele dr la "dr de care sa te feresti" la "Asteptand un ingeras in viata noastra", sa stie tata lumea.

Stai linistita ca trece, te baga pe tratament sa scada si apoi il scoate la laparo daca va mai fi cazul. O sa fie ok. Si ramai insarcinata dupa aceea fara nici o problema. Bafta

Pupicei, Ingeras 17+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada28 spune:

Multumesc de raspuns ingeras. Sa fii sanatoasa tu si bebica ta. Te tratezi de mult la dr.T?Tu mai ai un fibrom pe care l-ai descoperit acum sau am citit eu gresit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Mada, esti pe maini bune.Eu am avut un fibrom care in sapt. 18 de sarcina ajunsese la 5,8cm- bine ca nu am fost la primul tau doctor ca-mi scotea uterul cu tot cu copil - . Luni am fost la controlul de dupa nastere. Cauta T fibromul si nu il mai gaseste! Cu greu descopera o pata de cativa milimetri. In cazul meu, un fibrom mai mic-in sapt a 7-a de sarcina cand l-am descoperit avea 3,8cm - a fost tratat de bebe.DianaD & Buflici (12 aprilie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Mada, cu placere, da, eu am descoperit ca am un fibrom de 31mm in sapt 13 cred de sarcina, fibrom care inainte nu fusese vazut de nimeni, desi facusem 100 eco (monitorizari etc). Ceea ce inseamna ca a fost de cativa mm si a crescut in sarcina, dar surpriza! la eco 15 sapt ia fibromul de unde nu-i, si am insistat sa se uite bine...dar nu l-a gasit Iosup, ceea ce nu face decat sa ma bucure ff mult? Cine stie? poate nici n-a fost.
Dianad, esti tare! sa-ti traiasca bb-lul!

Pupicei, Ingeras 17+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna mamici si burtici.

Dintre mamici...cum se procedeaza cu epidurala? Trebuie cumparata inainte sau o procuri si o platesti de la Elias????

Sau cum se procedeaza de fapt? Daca te apuca nasterea si nu o ai cumparata? ce faci ? Te lasa fara ea???

Cum ati discutat voi cu dr despre cum veti naste si cam la cite sapt? Sau se hotaraste atunci pe moment ? Se mai face vreo eco atunci cind te apuca pentru verificare ??? Hai ca zici ca sint la gradinitia cu intrebarile , dar vroiam sa stiu

Pupici si sa nu rideti de mine

Monica 33 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraPG spune:

Bine v-am gasit!
Monique, fii draguta si spune-mi si mie, la controlul de la 28 de saptamini dr. T se uita doar la rezultatul analizelor sau mai face si vreo ecografie sau vreun control cu valve?
Ma intereseaza si pe mine raspunsul la intrebarile tale, am inceput sa ma gindesc si eu la aceste aspecte, ca doar ne apropiem repejor de marele moment.
Va pup.

O fericita mamica in devenire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apisica spune:

Buna,

NU am mai reusit sa scriu.
Va multumesc pt felicitari.

In legatura cu epidurala: eu am avut trusa mea cumparata, caci sunt cam paranoica, vedeam in fatza ochilor numai anestezisti alergand la farmacia spitalului sa aduca epidurala si stocul era epuizat- fireste ca nu se intampla asa; vi se da din spital si o platiti; e mai bine asa, pt ca daca o cumperi risti sa ramai cu ea, poate ca in ultimul se decide cezariana...
Nici eu nu am mai apucat cu dr. sa discut despre cum voi naste; acest lucru se face de obicei la ultima evaluare, adica pe la 38 saptamani; eu nu am mai apucat ultima evaluare, aceasta s-a facut rapid la spital in timpul travaliului, am nascut in ziua (3 iulie )in care aveam programare la cabinet si nu am mai apucat-o...
Iarasi din ce stiu eu control cu valve nu se face toata ziua buna ziua - cel putin la 28 saptamani nu e cazul decat daca sunt probleme cu sarcina - col deschis sau altceva ce necesita palpare; ; nici nu e indicat; daca totul e ok, dr verifica analizele si mai face un echo.

V-am pupicit, ma intorc la treburi.


Aura si bebelusha Ilinca http://s101.photobucket.com/albums/m41/apisica/Ilinca-Ana/

Mergi la inceput