Dr. Tutunaru (14)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns apisica spune:

Buna,

Joi m-am intors de la maternitate, am nascut duminica noaptea - pe 3 iulie - o fetita de 3,360kg cu dr. nostru.
Inca nu am apucat sa ma organizez bine, asa ca detaliile le las pe altadata.

Dr. intra in concediu pe 21 insa pleaca din tara, cel putin asa mi-a spus mie la spital (il intrebasem daca la sf. lunii este la cabinet); totusi pt linistea voastra sunati la nr. de prg si va va lamuri asistenta).

Toate cele bune,
Aura


Life is what happens to you while you're busy making other plans.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

ellis imi pare tare rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Apisica sa-ti traiasca fetita, sa fiti sanatoase amandoua! Sa ne povestesti si noua amanuntit, dupa ce-ti mai revii, cum a fost experienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnica spune:

Apisica, felicitari sa iti aduca numai bucurii fetita ta!
Ellis, imi pare tare rau. Stiu ce inseamna sa treci prin asa ceva. Eu am pierdut 2 sarcini, una la 12 saptamani (avort spontan) si una la 10 saptamani (oprita in evolutie). Dupa asta am ajuns la dr Tutunaru. Este un OM deosebit! Dumnezeu il ajuta in tot ce face fiindca este un om bun. Asa ca ai incredere in el si anul viitor o sa ai pe bebe in brate. Sunt convinsa de asta.

Monica si Alex 04.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

am revenit si sunt sigura ca dl. dr Tununaru este un medic exceptional si un om deosebit; astazi dupa ce m-a ajutat pe mine a plecat sa-si sustina lucrarea de doctorat si nu l-am mai gasit prin spital, dar am vb la telefon si mi-a confirmat ca sunt bine si-l pot suna pt probleme; de chestia cu banii chiar nu stiu ce sa spun, eu nu am mai intalnit dr sa nu ia bani - imi confirmati si voi, nu? eu fizic ma simt bine, moralul e scazut, dar mai exista speranta;
va multumesc din suflet pt. incurajari, va sarut cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Ellis, stiu ca sunt de prisos cuvintele intr-un astfel de moment, insa ai incredere in Dzeu si vei vedea ca totul va fi asa cum iti doresti!

Apisica
, felicitari!Sa iti traiasca bb, sa fie sanatos!

Nicoleta si Alexia (21 aprilie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Apisica sa-ti traiasca bb mic, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 6 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

apisica, felicitari!! sa va aduca numai bucurii!

madau, LMA!!!

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Adelapop, intre 21 si 27 iulie este dl dr in concediu...si plecat din tara...insa ce sa-i faci...este perioada cocediilor si e dreptul fiecaruia...eu sunt optimista totusi ca ne va "lasa" pe mana cuiva...chiar si a rezidentului Bogdan...aia e acum....noi si bbi sa fim sanatosi

Eliza 34+ cu Ilinca si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

geliza pleaca doar o saptamana????
si eu am DPN 24-27 iulie
dar banuiesc ca ma lasa unui alt doctor, nooo???
tu trebuie sa fii ffffff linistita , vad ca ai doar 34 + saptamani, dar eu maine voi face 38+ deci intru in 39
insa sunt optimista, nu stiu de ce, ced ca nu realizez
acum amcitit ca si tu esi la fel de optimista ca si mine si ca speri acelasi lucru (am intrat repede sa iti spun ca am dpn chiar atunci si nu apu casem sa citesc tot mesajul

si o sa fim bine...


quote:
Originally posted by geliza

Adelapop, intre 21 si 27 iulie este dl dr in concediu...si plecat din tara...insa ce sa-i faci...este perioada cocediilor si e dreptul fiecaruia...eu sunt optimista totusi ca ne va "lasa" pe mana cuiva...chiar si a rezidentului Bogdan...aia e acum....noi si bbi sa fim sanatosi

Eliza 34+ cu Ilinca si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput