Dr. Tutunaru (14)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AndraPG spune:

Gio, ma abtin de la alte comentarii decit cele pe care le-am facut pina acuma, insa spusele tale nu fac altceva decit sa-mi confirme ca nu e doar o simpla impresie de-a mea sau mai rau, o exagerare.
Norocul tau este ca ai avut timp sa faci o schimbare in privinta medicului, eu sint deja cam pe ultima suta de metri, 33 de saptamini si e mai greu sa fac miscarea asta dar daca am sa gasesc pe altcineva, cu siguranta ca nu voi ezita.
Iti doresc o sarcina cit mai usoara si o nastere asisderea.

O fericita mamica in devenire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

De cind sint eu pe forumul asta urmaresc "fenomenul" doctorului Tutunaru. Toata lumea il lauda, toata lumea e supermultumita si ca atare jumatate din forumul asta merge la el. Iar el e om si se pare ca oboseala isi spune cuvintul. A ajuns o adevarata obsesie sa devii pacienta lui, a fost urcat pe un piedestal si va fi si coborit de acolo cind nu se va mai purta ca un superman si superdoctor. Eu cred ca sint multi doctori buni si ar mai trebui si el lasat sa respire, altfel nu va puteti plinge ca nu se poarta ireprosabil cu sute de paciente care apeleaza la el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Eu una sunt multumita de Tutunaru, nu toate vizitele sunt asa cum mi-as dori eu sau voi, dar probabil ca lucrul asta se intampla indiferent la ce medic as fi ales sa merg. Pe mine cel mai tare ma preocupa bebe al meu, nu starea de spirit a doctorului si daca zice ca e ok, atunci ies fericita din cabinet. Sper la momentul nasterii sa fie alaturi de mine si sa ma sustina moral, in rest chiar nu am acordat atentie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraPG spune:

Si pe mine starea cui m-o fi interesat, de as fi vrut sa fiu tratata cu atentia cuvenita unei gravide aflate aproape de termen?!
Starea de spirit a doctorului nu ma intereseaza nici pe mine, atita vreme cit isi face treaba, in rest...
Ma rog, cine a inteles ce am vrut sa spun, bine, cine nu, sa fie sanatos, eu bat un drum destul de lung si greu pentru mine in luna a 8-a de sarcina, astept fara comentarii pe hol sa-mi vina rindul chiar daca niciodata nu se respecta ora programarii, platesc fara sa comentez, in schimb, astept o consultatie pe masura, nu vin nici la plimbare si nici la taclale.
Daca sint mai exigenta, este pentru ca este dreptul meu, cine gindeste altfel, sa fie sanatos, nu am impus nimanui parerea mea.
Alte comentarii nu mai fac, ca nu-si au rostul.

O fericita mamica in devenire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Eu mi-am exprimat doar parerea, fara nicio aluzie si fara rautate. Mai bine ma abtin, vad ca in momentul in care se incing spiritele tot ceea ce spui se interpreteaza gresit. Va pup pe toate si sarcina usoara in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheryll spune:

Buna fetelor !

Stie careva daca dr. T la cabinet are program si martea si joia ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Dariana, sar'na frumos!
Fetelor, voua nu vi se intampla sa aveti zile mai bune si zile mai proaste la serviciu? Nu iau apararea nimanui, dar cred ca acest lucru ni se intampla tuturor.
Cat despre cezariana la cerere si eu vreau si am de gand sa vorbesc cu el cat mai curand, pentru ca daca o sa-mi zica ca nu crea sa-mi faca, merg la altcineva si asta este...desi mi-ar parea rau, pentru ca este un dr bun in care mi-am pus multe sperante si care mi le-a si indeplinit, de fiecare data.
Asta este, om trai si om vedea, bb si mami sa fie bine!
Nu vreau nici sa judec pe nimeni, nici sa laud pe nimeni, fiecare este asa cum il lasa Dumnezeu.
Va pupacesc cu drag :)

Pupicei, Ingeras 23+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Ingeras cu cezariana la cerere..hmmm..nu cred ca ai nimerit la cine trebuie. Cel putin pana acuma asa era..nu cred ca s-a schimbat ceva intre timp. Dar de ce tineti mortis fetelor sa va alegeti cu una bucata taietura pe abdomen, care pe langa faptul ca e inestetica si extrem de dureroasa, nu mai vb de recuperare si de riscurile care sunt pe urma, cand puteti naste foarte usor natural, cu anestezie, si in plus beneficiile ptr bb sunt incomparabil mai mari in acest caz. Nu judec pe nimeni, doar intreb si eu asa....

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada spune:

of, pai eu spre ex. mai am una ca primul bb a avut capatana mare.
Si/n cazul asta o avea Vladareanu de comentat, ca T totusi nu cred ca ma obliga sa nasc normal dupa cz?

pupici,
Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Din ce am citit si am vorbit cu alte mamici, dupa o cezariana T nu insista sa fie nastere naturala. Durerile nu pot spune ca sunt mari, mai greu e cu laptele care, in cazul meu, a venit mai greu si putin.Vladareanu m-a vazut si pe mine in ziua in care am nascut. Dana Lebit ii spunea ca am la dosar recomandarea de la oftalmolog cu dioptriile-astea nu se vedeau ca port lentile de contact- si seful si-a dat acordul imediat. In cazul meu inca de la inceput T a spus ca vom face cezariana.Anul trecut pe vremea asta erau mamici care intrebau cand e T de garda ca sa-i faca o vizita cu bebeii. Ce ziceti, mergem in septembrie la Elias si apoi in Herastrau?DianaD & Buflici (12 aprilie 2006)

Mergi la inceput