Dr. Tutunaru (14)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AndraPG spune:

Adriana mica, tocmai asa as fi vrut sau m-as fi asteptat sa se poarte si cu mine, cum spui ca s-a petrecut la tine consultatia. Nici eu nu am fost prea tirziu la el, era ora 4 dupa-amiaza si nici nu era prea multa lume, alta data l-am prins la ore mult mai tirzii si intr-o aglomeratie infernala si m-a tinut cit a fost cazul, mi-a spus ce am de facut, etc, acuma pur si simplu nu l-am recunsocut.
Puteam sa fiu o tipa ignoranta si sa ma las in baza lui si daca nu as fi avut cunostinta despre protocolul dupa care lucreaza, sa stau si sa nu mai fac nici-o analiza, pentru ca nu mi-a zis nimica si dupa aia la 36 de saptamini sa-mi sara in cap ca de ce nu m-am prezentat asa cum trebuie. M-ar fi crezut oare daca i-as fi spus ca nu mi-a zis nimic si am considerat ca asa e normal sa fie?!
Din fericire am o virsta si sint cu capul pe umeri si principala mea grija este bebita din burta, motiv pentru care l-am luat la intrebari si l-am tras de mineca sa-mi confirme ceea ce urmeaza sa fac pe mai departe.
Asta nu inseamna ca nu am plecat de acolo cu un gust amar.
In fine, sper sa-si mai revina si sa-l gasesc mai binedispus data viitoare.
Sheryll, ai grija de tine, iti doresc sa-l tii pe bebe cit mai mult la caldurica din burtica ta si daca mai ai vesti, spune-ne si noua.
Ada, vezi ca ti-am trimis PM.

O fericita mamica in devenire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada spune:

Andra, mersi frumos

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Io am tras chiulul ca am fost la mare....

Andra stiu ca dr. T a avut o multime de nasteri in ultimul timp, banuiesc ca de asta e asa, oboseala isi spune cuvantul. Io zic ca tre sa il intrebi cat mai la obiect si strict ce te intereseaza atunci. Ca un exemplu..sa stii ca noi nu am vb nimic de nascut inainte, stiam doar ca pe data de...trebuia sa scoatem cerclajul apoi...vb la tel cand era cazul.

In rest....sarcini usoare in continuare..va pupam cu drag

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 8 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraPG spune:

Madau, problema nu se pune ca nu as fi avut ce sa-l intreb, stiam ce urmeaza sa fac, ce analize, ca trebuie sa ne vedem in saptamina 36, etc, problema este ca in afara unei inertii si indiferente totale, se mai si grabea sa scape de mine, lucru care m-a cam enervat sincera sa fiu, nu bat atita drum in conditiile in care sint cu burta la gura, si nu platesc o consultatie, ca sa ma trateze cu spatele si sa scape cit mai repede de mine.
Stiu si inteleg ca are paciente multe, nasteri asisderea si ca orice om propriile probleme, insa eu nu am nici-o vina si ma astept macar sa-mi spuna strictul necesar.
In fine, am trecut oarecum peste episodul asta, sper ca data viitoare sa fie mai cooperant si mai atent.

O fericita mamica in devenire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili spune:

Fetelor si eu am nascut pe 28 iulie o fetita frumoasa foc, cu 3 kg si 48 cm.Dr.T a ajuns din concediu in ziua aceea( a venit chiar seara pe la spital)dar dupa amiaza.Si eu era sa o patesc cu dr.Vladareanu caci nici nu se gandea sa-mi dea aprobare de cezariana.Asta in conditiile in care pierdusem 3 sarcini in lunile 5-6, am trombofilie si operatie de miopie forte facuta in octombrie.Mi s-a parut de 2 lei faptul ca ma considera mincinoasa.. sau nu credea cxe ii spuneam.Bine ca a ajuns sotul meu cu analizele la timp.Ata in situatia in care ajunsesem la dilatatie 6 , ma suiam pe pereti de durere.. nu se mai putea pune problema de epiturala la acea dilatatie.... si am asteptat 1 ora sa vina sa ma vada ca sa-si dea acordul.. Ma rog.. pe mine ma dezamagit cu chestia asta.
In schimb, dr Bogdan a fost de milioane.. nu stiu ce ma faceam fara el.. M-au operat dr.Filipescu si dr.Bogdan..
Dr.T e de milioane.. Pe 22 am fost eu la dansul( imi supura un pic operatie)Era super Ok vesel si bine dispus cum era odata.. dar intradevar foarte obosit..
Oricum va da-ti seama ce mancatorie e intre dr de la Elias.. nu cred ca-i pica nici lui bine... Dar asta este..
Pupici,
Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

E chiar enervanta chestia cu acordul lui Vladareanu. E nedrept avand in vedere ca pacientele lui fac cezariana la cerere. Doua din cunostintele mele au fost pacientele lui Vladareanu. Au nascut prin cezariana si asta pt ca au ales ele nu pt ca nu puteau normal. Daca tine atat de mult la politica spitalului sa fie corect cu toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Sibip, nu aveam progr. pr cezariana; era noaptea dinaintea zilei in care aveam termenul cand m-am internat pt ca imi curgea sange; atunci l-am sunat pe T. A doua zi nu s-a intamplat nimic....pana noaptea cand au inceput contractiile. Vladareanu am inteles ca a tinut neaparat sa ma vada si el; nu mi s-a spus mare lucru la inceput, mi-a zis T ca nu si-a dat Vladareanuacordul dar vedem noi cum facem sa fac cezariana, ca probabil o sa zicem ca nu mergea si a trebuit sa imi faca intr-un final cezariana. Aveam incredere si nu m-am impacientat foarte tare pana cand au inceput sa-mi dea de inteles, apoi sa-mi spuna clar niste asistente, moasa, ca nu voi naste cu cezariana, se uitau tare ciudat la mine cand le spuneam asa sigura pe mine ca eu nu nasc natural.Dar asta a fost...am stat asa in dubiicam pana dimineata cand mi s-a montat epidurala, nici atunci nu eram sigura cum voi naste; la ora 14 deja eram dilatata cat sa ma urce pe masa, a venit si dr. T si am nascut...........natural.
Dr. T a fost super la nastere, n-am ce zice si mi-a spus ca pana la urma a fost mai bine asa; ma tot gandesc ca probabil de aceea nici nu mi-a spus sigur ca nu mai are cum sa-mi faca cezariana, sa nu intru in panica.Una peste alta, pana la urma s-a terminat cu bine si cu o minune mica, baietzelul meu scump si drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Andra,

din cauza atitudinii de care spui tu eu am renuntat de mai mult de o luna sa merg la dr T. nu cred ca o gravidutza trebuie sa stie ea tot si sa intrebe dr de fiecare data ce si cum, iar el sa stea tolanit in fotoliu pt 2 min de vorba cu..taxa...probabil ca fetele care scriu aici sunt multumite de dr in general, dar dupa experienta mea si a 2 prietene care au nascut cu dansul si spun ca nu ar mai face-o a doua oara, eu una am ales sa ma duc in alta parte...


va pup pe toate

17 +
http://community.webshots.com/user/taisiaeliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Mare problema cu acordul dr vladareanu. Chiar eram odata la consult si zicea Tutunaru ca parca ar fi sectie de "handicapate " ca toate pacientele lui Vladareanu nasteau prin cezariana...deci la el se gasesc motive la Tutunaru nu sau ma rog trebuie consult din partea lui.Stiu si eu cunostiinte care au nascut cu el cu cezariana programata si altele de la alti medici din Elias la fel.

Ma gindesc ca poate are ceva cu Tutunaru.

POZE

Monica 38 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Eu vreau sa ma duc la un ginecolog bun ca anul trecut am facut un control asa ,aiurea si m-am trezit cu un mare chist pe ovarul stang Am avut noroc si am scapat de el cu tratament dar nu mai vreau sa repet figura .Plus ca ma bate gandul la inca un bebe dar am 34 de ani si cred ca am nevoie de mai multe analize si alte alea.
Dr. asta cum poate fi contactat ca la Elias era - acum 2 ani ca la sediul Nato aveai nevoie de parola sa intrii .
va multumesc

Mergi la inceput