Dr. Tutunaru (14)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Scuze....nastere usoara indiferent cum (normal sau cu cezariana)si sa ne povestiti ca sa fim la curent cu ce se mai intampla prin Elias

POZE

Monica 34 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Vai ce aglomeratie o sa fie luni la spital! Si dupa calculele noastre bb ar trebui sa vina luni, marti sau miercuri!

E, fetele sa stiti ca au fost doua canale diferite!!

Aaaaaa si de anestezie mi-a fost frica de intepatura in coloana! Plus ca imi intrase in cap ideea fixa - "donata" de o prietena care imi spusese ca nu i-a fost ff bine!

Intra T si ma intreba:"Tot nu vrei?" "Nuuuuuuu!" "Bine, intr-o ora mai vorbim!"

Si uite tot asa pan nu se mai putu si se apropiase !

Acu mi-e mai frica nitelus pt ca Ilinca la ultima masuratoare, acu 2 saptamnai avea 2900!Deci va fi mai mare decat Tudor! Si dc abaterea echo e cu plus....atunci sa vezi...

Asaaaaaa... Stie cineva daca e ceva aer conditioonat pe la spital?Ca se pare aceste calduri or sa tina pana jooooi!



http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

dariana fi tare ca fria asta trece....trebuie sa se instaleze si la tine hormonul ala al inconstientei de care am tot citit (cica ar fi ceva matern)...la mine s-a infipt bine, poate e mai bine sa nu ma mai stgresez si acum si la nastere. vom vedea ce va fi
cieste sfaturile lui tutu de pe site-ul lui - acolo scrie ca frica incetineste travaliul si il face mai dureros

ref intalnire spital...ne auzim pe forum duminica (cel putin eu sigur voi suna duminica)
40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

moniqmultumim pt urari, hai ca si tu te apropii determen
bestutza m-ai spart cu canalele tale diferite
auzi dar ce calcule face sotul tau???? asta asa pt urmatoarele sarcini....

aer conditionat este doar in sala de nasteri si in rezerve
40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Multam Adela de informatii!Ce bien ca este AC!Cebine!
Asa..Ca ttrebuie sa rectific si la mesajula nterior!

Sacii de ciment nu ii caram eu ,ca nu eram Hercule-eroare de informatii! II aducem de la depozit pan acasa! Acolo ii puneu muncitorii si acasa tot ei il preluau!Eu ii aducem doar cu carutul!! Si


Calculul e in funtie de ziua conceptiei! LA car se aduna 266 de zile!!

http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

revin cu intrebarea: Cum l-ati convins pe Tutu sa va face cezariana

POZE

Monica 34 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Bestutza, chiar si cu un carut, banuiesc ca e destul de greu sa-l impingi!
Adelapop, hormonul meu nu da semne inca, dar oricum eu sper sa nu fie nevoie de el, ce trebuie neaparat sa intru in travaliu daca fac ceza? Si da, ne auzim pe forum duminica, eu o sa ma duc direct la cab luni, dar sper sa ma cheme si pe mine marti (cand tu poate o sa fi deja mamica, nu?)
Monique, nu l-am convins noi, face pt motive intemeiate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Ce motive a avut adica...banuiam ca nu la cerere...daca vreti sa-mi spuneti...

POZE

Monica 34 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

monique, mie spre ex imi face cezariana fiindca mai am una...si desi as fi putut incerca sa nasc natural, am cazut de comun acord sa nu risc

Eliza 37+ cu Ilinca si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Monique, eu fac cezariana pt ca sunt mica si de inaltime si in bazin si mi-a mai zis si motivul ca as fi ramas dupa o operatie laparoscopica (ma rog, asta a fost anul trecut in februarie, deci nu prea stiu daca are vreo legatura).

39+

Mergi la inceput