Dr. Tutunaru (14)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

dariana eu ma refeream la un hormon care te linisteste inainte de nastere - eu ii zic al inconstientei
ref la travaliu iniante de operatie cica asa e mai bine - ca e corpul deja pregatit si raspunde mai usor la stimuli
iti dai seama ca daca eu o sa fac inducere....asta e ceea ce cred eu (dar poate ma mai lasa vreo saptamana) nu ela fel de bine ca fortezi organismul sa e dilate, etc
dar daca o sa fie nevoie....o sa facem
deo&arece fac 41 sptamani miercuri e posibil sa ma cheme si pe mine la cabinet sa ma vada....cine stie....vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simkat spune:

Pe mine nu ma baga nimeni in seama! Sunt tare suparata ca nu imi raspunde si mie, nimeni, la intrebari!

Mami@Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Simkat, noi mergem in general la control la cabinet, cel putin eu asa fac si cred ca si celelalte fete de pe forum, dar banuiesc ca are si paciente gravi care se duc la spital.Presupun ca intrebi de plic in ipoteza in care mergi la spital, tin sa-ti spun ca nu primeste nimic si daca incerci s-ar putea sa fi chiar intr-o situatie neplacuta, pt ca sigur te va refuza, asa ca mai bine te duci la cabinet ca acolo oricum platesti consultatia.

Adelapop, am inteles despre ce fel de 'hormon' vorbeai, dar eu ziceam ca inca nu am devenit inconstienta si inca imi este frica de nastere, fie ea si cezariana.
Fetelor, eu tocmai sunt in curs de pierdere dop gelatinos, stiti cumva daca s-a intors dr T? A vb cineva cu el la tel. azi?

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sheryll spune:

monique new : Eu fac cezariana pt ca am un fibrom destul de mare situat pe col si nu are copilul pe unde sa iasa si miopie de -6 .

dariana : Nastere usoara si abia astept sa ne povestesti cum a fost. Mai ales primele ore dupa operatie de care eu sunt inspaimantata de pe acum .

sheryll 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Sheryll, sigur, o sa vin cu amanunte. Acum astept contractiile ca sa pot pleca cu un motiv la spital. Sau credeti ca ar trebui, daca fac cezariana sa nu ajung la contractii sau la dilatare? O fi nasol, oare exista posibilitatea sa nu mai faca ceza si sa nasc natural pt ca m-am dilatat prea mult sau chestii d-astea?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

iubita pai daca esti caz de cezariana macar da un tel si intreaba...
succes!!


quote:
Originally posted by dariana

Sheryll, sigur, o sa vin cu amanunte. Acum astept contractiile ca sa pot pleca cu un motiv la spital. Sau credeti ca ar trebui, daca fac cezariana sa nu ajung la contractii sau la dilatare? O fi nasol, oare exista posibilitatea sa nu mai faca ceza si sa nasc natural pt ca m-am dilatat prea mult sau chestii d-astea?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

dariana dar tu de ce faci cezariana??? ca esti mica in bazin? sunt truli si am uitat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

noi am trecut doar sa va salutam, sa va si sa va incurajam nitel
!
asadar, pt toate burticile de pe-aici care au ajuns la termen, si care se apropie de momentul cel mare!
curaj, ca trece repede!
asteptam vesti!

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

cristinamh multu pentru urari
pe noi ne-a vazut d-nul dr azi si ne interneaza maine pentru inducere ca deja avem 40 s si 4 zile si papausica nu da semne ca ar vrea sa iasa

40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraPG spune:

Adelapop, bafta multa miine si sa dea Dumnezeu sa ai parte de o nastere usoara si de un bebe sanatoas si voios.
Te asteptam cit mai curind, cu vesti despre tine si bebe mic si mai ales, cu cit mai multe amanunte despre nastere.


O fericita mamica in devenire!

Mergi la inceput