Dr. Tutunaru (14)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

draga sheryl eu iti pot spune doar ca sunt babisme afirmatiile astea ca fetele se nasc mai devreme
eu deja am 40 de saptamani incheiate, am fetita si inca sta cumintitca in burtica
si nu iti mai spun ca de nu stiu cand le sūn cunoscutilor ca nasc in doua-trei saptamani......si s-au dus de muuult timp, asa ca asta nu e un cruteriu de a aprecia nasterea
tu trebuie sa vorbesti cu dr despre cezariana. cat de departe stai de bucuresti?
40+

quote:
Originally posted by sheryll

Buna! Sunt si eu o pacienta a dr. T , am 27 sapt si la ultima vizita mi-a spus ca o sa nasc prin cezariana . Frica mea consta in faptul ca sunt din provincie si daca bebe se grabeste sa vina inainte de termen o sa am timp sa ajung la buc? Cum programeaza dl. dr cezarienele? Am uitat sa va spun am fata si din cate am auzit fetitele se nasc mai repede cu 2 sapt fata de termen.
A mai nascut cineva cu dl dr care avea fibrom? Opereaza si fibromul ? Eu am incercat sa-l intreb dar mi-a spus ca e prea devreme .
Va pup si multa sanatate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

madau cand dau de dr te anunt, dar nu as vrea sa il deranjez din conediu....daca nu nasc pana duminica sunt curioasa daca rezist tentatiei de a il suna mai devreme
dar tu ce probleme ai de vrei sa dai de dr? parca u esti insarcinata sau sunt eu
multumesc mult pentru urari, sunt fff linistita desi ma mai gandesc la anestezistul acela.....

40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

bestutza asa o sa fac, dar sa vad daca reusesc sa ma abtin sa il sun pana duminica stiind ca vine in tara maine
sa inteleg ca tu nu ai vrut anestezist de frica??????????????
si noi ne stresam aici ca nu il nimerim

fetelooorr aveti grija cu loviturile
se pare ca bebe e ffff bine protejat de uter dar totusi.....ia tu bestutza - pune un capac mai mare la canal ca vad ca ai mare atractie catre el fir-ar sa fie
40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Adela, ma inscriu a doua pe lista pt ca mie mi-a spus sa ma duc luni la control, daca nu se intampla nimic nici la tine pana luni, poate ne vedem la cabinet


39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Multumesc fetelor pt incurajari.

Bestutza, dar stiu ca ai avut ceva peripetii, nu gluma!

In cazul meu, a fost o apreciere eronata a distantei dintre 2 scaune printre care am incercat sa trec, si m-am "atins" de bara metalica de la spatarul unuia dintre ele. Durerea este punctuala (seamana cu cea specifica unei vanatai), si o resimt doar daca ating locul cu pricina.

De altfel, am incercat in toata aceasta perioada sa fiu foarte atenta pe unde si cum pasesc (cum bine preciza Adela): nu alerg dupa mijloace de transport in comun, urc si cobor din cada doar ajutata de sotul meu(?!), dar asta este: ironia sortii a facut sa nu trec de aceasta perioada minunata fara o patanie de care sa imi amintesc mai tarziu. Sper sa fie singura de acest gen.

Inca o data, urez nastere usoara si bebei sanatosi si mancaciosi mamicilor aflate pe ultima suta de metri.

Adriana 29+
Pozici

Varsta bebe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Adela nu-s gravi.....mai asteptam sa mai creasca nitel Miruna....deocamdata suntem doar la stadiul de proiect ptr bb2

Io am niste probleme de alta natura de discutat cu doc...nu e graba, ziceam si eu doar sa nu-l mai stresez cu tel, ca are destule pe cap.

Fetelor, aveti mare grija, bb e bine protejat acolo in burtica dar nu e cazul nici sa exageram. Bestutza mama, dar ai o atractie nebuna catre canalul ala..zau

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 7 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simkat spune:

Buna gravidutelor,
Sunt si eu o graviduta de 11 saptamani si nu am un medic ginecolog. Am citit aici despre Dr. Tutunaru si as vrea sa stiu si eu cum procedati, mergeti la el la cabinet sau mergeti la spital? Mie mi-ar conveni mai mult la spital pentru ca lucrez pe Ion Mihalache (fosta 1 Mai), la 2 statii de spital, iar cu locuinta sunt in Dr. Taberei, insa cabinetul lui.... (fac 2 ore pana acolo - cred ca am exagerat putin). Il deranjeaza daca mergi la spital si nu la cabinet? Cum ati procedat cu plicul (mie imi este jena sa il dau)?
Daca nu puteti sa imi dati informatii aici, va rog sa imi trimiteti un PM.


11+


Mami@Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

da cine stie, poate ne vedem...desi eu am un feeling ca o sa ma cheme direct la spital luni dimi ca doar sunt in saptamana 41 deja
si tu esti practic la termen
ti-e frica?
40+

quote:
Originally posted by dariana

Adela, ma inscriu a doua pe lista pt ca mie mi-a spus sa ma duc luni la control, daca nu se intampla nimic nici la tine pana luni, poate ne vedem la cabinet


39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Sincera sa fiu imi este cam frica, mai ales in ultimul timp m-au cam apucat emotiile, dar in acelasi timp as vrea si sa scap (asa zic acum, dar cine stie ce ma asteapta dupa!).
Eu o sa fac cezariana in mod normal, sper sa nu se schimbe nimic la urmatorul control.
Da, si eu sper sa ma cheme marti la spital, dar sa vedem. Oricum, daca nu ne intalnim luni, probabil ca ne intalnim la spital pe la neonato pe acolo cu bebeii.
Da, sunt la termen, dar nu am nici un semn ca s-ar apropia, cred ca baietelului meu ii place cam mult in burtica.

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Fetelor cum l-ati convins pe dr sa va face cezarianaca stiu ca e cam contra.....

POZE

Monica 34 sapt

Mergi la inceput