Dr. Tutunaru (14)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Hai ca m-am mai linistit un pic cu streptocoul B.Am vb cu tipa care mi-a facut analiza si care o sa mi-o repeta acum la 36 sapt.Mi-a spus ca doar daca iesea ceva imi scria si antibiograma pt el cum mi-a facut dealtfel pt candida care mi-a iesit pozitva....dar care dr nu mi-a dat nimic ca a zis ca daca nu ma deranjeaza sa o las asa.

POZE

Monica 34 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Bine v-am regasit! revin dupa problemele avute cu rugamintea de a ma ajuta sa inteleg ce inseamna Ig G pozitiv la urmatoarele: CMV, toxoplasma, rubella - facusem analizele inainte de a pierde sarcina si am luat rezultatul acum, iar pana merg la dl. T mai e ceva timp; inseamna cumva ca am avut virusii si m-am imunizat? multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

buna, ellis!
da, asa este, la fel mi-au iesit si mie, daca igm sunt negative, totul e ok;

anasia 38+ Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Buna fetelor,

La ultimul consult, T mi-a recomandat Bio-Marine plus, dar nu gasesc nicaieri, cred ca am incercat la vreo 10 farmacii. Voi de unde luati si la ce pret?

Merci,
Iriss

Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

intr-adevar se gaseste mai rar pt ca are garantia mai mica si se aduce treptat; poate il gasesti si la plafar, in jur de 250.000 lei;ultima data l-am luat din plafar dr Taberei nr 34;

anasia 38+ Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

iris,
cea mai simpla metoda cu biomarinul este ca atunci cand mergi la farmacie si iti zic ca nu au, sa rogi sa caute in retea (in celelalte farmacii) pe unde exista medicamentul. Eu asa l-am gasit de fiecare data, evident,ramane incovenientul drumului...
Oricum, si la Plafar poti incerca, am gasit si acolo!

Magda, mama de Nichita (9 mai 2006)

poze cu noi:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/magghyc/my_photos
povestea nasterii unui pitic luptator:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77586

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

stiti cumva cand poate fi contactat dr T?
stiu ca e plecat din tara intre 21 - 28 iulie, asta inseamna ca de vineri il putem suna????
40fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Adela poti sa-l suni dar o sa raspunda Ramona (asistenta). Cred ca mai bine incerci de luni incolo, asa am auzit.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 7 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Uffff, vad ca iar sperie, povestea mea, viitoarele mame. Va rog, nu e cazul! Am avut, intr-adevar, o nashtere de cosmar, insa am supravietzuit, iar nasterea 2, tot naturala o sa fie.
Intreba cineva de vacuum. Extractorul cu vacuum are o cupă din metal sau din plastic care se aplică pe capul copilului; se creează apoi o presiune negativă (vacuum), realizând o bună priză între extractor si cap. Apoi se extrage fătul. Poate determina leziuni ale scalpului (pielea capului) sau creierului (din fericire, Tutunaru e un medic excelent si stie cum sa-l manuiasca). S-a ajuns la solutzia asta fiindca aveam colul foarte dur si n-o lasa pe Dara-mi sa iasa.
In leg. cu anestezishtii, ce sa spun....incercati sa vb. anticipat cu unul si sa-l platitzi. Poate asha va aparea cand o sa aveti nevoie de el.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

lordra super incurajare !!!!!
multam
madau haide mai mada nu-mi da vesti de-astea
cum sa raspunda de luni la tel....ca la toate fetele le-a zis ca il pot suna incepand de vineri
recunosc mie mi-a zis sa il sun pe 30 care pica duminica....si de-aia eram derutata
40fix

Mergi la inceput