Dr. Tutunaru (14)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Adelapop vad ca ti-a rspuns si Cristinamh, intr-adevar in Elias sunt doar cativa anestezisti care monteaza epidurale, din cate stiam eu doar 4, ziua am inteles ca mai vin, dar noaptea sau in we e la noroc, daca e vreunul de garda bine, daca nu...D-zeu cu mila, am inteles de la T ca-si inchid tel si nu vor sa se dea jos din pat.
Poate s-o mai fi remediat situatia, cel mai bine vb cu T si vezi ce zice.

Streptococul l-am facut la 35 sapt, la Medicover.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 7 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

saracutza lordra
39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

madau am vorbit cu tutu insa m-a incurajat ca o sa chemam unul de acasa....dar daca acestia isi inchid telefoanele nu mai am ce sa comentez
am fost asa linistita toata sarcina, iar acum chestia asta m-a dat de tot peste cap .....
39+

quote:
Originally posted by madau

Adelapop vad ca ti-a rspuns si Cristinamh, intr-adevar in Elias sunt doar cativa anestezisti care monteaza epidurale, din cate stiam eu doar 4, ziua am inteles ca mai vin, dar noaptea sau in we e la noroc, daca e vreunul de garda bine, daca nu...D-zeu cu mila, am inteles de la T ca-si inchid tel si nu vor sa se dea jos din pat.
Poate s-o mai fi remediat situatia, cel mai bine vb cu T si vezi ce zice.

Streptococul l-am facut la 35 sapt, la Medicover.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 7 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Hai ca ma speriati la faza cu anestezistii astiaChiar asa "mitocani sint".Sa faca bine sa invete toti sau nu stiu sa se gaseasca o modalitate.

Eu am intrat in 34 de sapt de ieri dar avind in vedere ca am ovulat mai devreme cu citeva zile ( stiu pt ca ma monitoriza tutunaru )ma gindesc ca as fi cam ca la 35 sapt. Sa fac analiza de streptococ B acum??????? ca la 28 de spat nu mi s-a facut.

Voi ce ziceti ca sint cam stresata de streptococul asta.

POZE

Monica 34 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

monique_new,la fel am fost monitorizata,dar 35 sapt faci de la UM, nu de cand ai ovulat, asa iti ia in conideratie si dr;cand faci 35 s de la um, atunci iti faci si streptococul si o sa fie gata la 36 s, cand mergi la control;

anasia 38+ Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

cristinamhAm citit povestea .....m-am cam sperita sincersi asa mi-e mie frica dar acum e si mai si

POZE

Monica 34 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Adela eu sunt convinsa ca T va face tot ce-i sta in putinta sa gaseasca pe cineva, asa ca zic sa fii optimista. Daca nu...nu e vina lui..oamenii sunt asa cum sunt.

Monique ideea nu era sa va speriati, ci din contra sa stiti ca mai exista si varianta asta, nasoala ce-i drept, dar mai bine sa pleci montat de acasa decat sa afli cand ajungi la spital. Sunt convinsa ca totul o sa fie bine, nu-ti fie frica, cineva acolo sus ne iubeste pe toate. Inchipuie-ti ca eu am nascut la putin timp dupa Lordra, aflasem deja povestea de la ea...si uite ca la mine a fost usor si fara probleme.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 7 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

stiu madau ca tutu face tot ce poate, ca nu e vina lui ci a superiorilor, e inuman ce se intampla, sincer sunt dezamagita
nu am nici o frica acum, sunt linistita si optimista dar tare dezamagita
am reciti povestea nasterii mirunei si sna intr-adevar incurajator
o citisem de mult si mi-a placut fff mult
felicitari mamico si pe cand un fratior????
mie de asta mi-e - sa nu raman traumatizata ca mai vreau cel putin un bebe si nu vreau sa imi piara curajul


quote:
Originally posted by madau

Adela eu sunt convinsa ca T va face tot ce-i sta in putinta sa gaseasca pe cineva, asa ca zic sa fii optimista. Daca nu...nu e vina lui..oamenii sunt asa cum sunt.

Monique ideea nu era sa va speriati, ci din contra sa stiti ca mai exista si varianta asta, nasoala ce-i drept, dar mai bine sa pleci montat de acasa decat sa afli cand ajungi la spital. Sunt convinsa ca totul o sa fie bine, nu-ti fie frica, cineva acolo sus ne iubeste pe toate. Inchipuie-ti ca eu am nascut la putin timp dupa Lordra, aflasem deja povestea de la ea...si uite ca la mine a fost usor si fara probleme.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 7 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

citisem la un moment de vacuum ce e aia?Scria in povestea lordei..

POZE

Monica 34 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

ref analiza pentru streptococ - si eu am facut-o pe la 35 de saptamani , mi-a iesit rezultatul intr-o saptamana si la fix 36 de sapt + 2 zile eram cu rezultatul la dr
am primit rezultatul pentru ca nu s-a dezvoltat nimic dar daca se dezvolta vreo ciupera sau ce-o fi streptococul ala -primesti rezultatul in 10 zile
39+

Mergi la inceput