Dr. Tutunaru (14)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

monique_new, eu sunt in sapt 38, trusa deja mi-am cumparat-o de la municipal, asa mi-a spus drT, simpla si este 710.000;joi voi fi si eu la control la 3.30, poate ne vedem;cat despre clisma, auzisem ca daca ti s-a rupt apa, nu-ti mai face pt siguranta lui bb;
anasia 37+ Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Aura eu am nascut la jumatatea lui decembrie, si asa cum mi-a zis T atunci, li se cam terminase "bugetul" pe anul ala. Ghinionul meu. Dar nu-i bai ca s-a rezolvat.

Anasia eu m-am dus la spital cu membranele rupte si mi-a facut clisma, so...nu cred ca e o regula. Iar bb a fost ok.

Pup burticoasele si sa aveti nasteri usoare

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 7 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

anasiaAm programare la ora 19. Asa ca nu ne vedemTie ti-a mai dat sa repeti analizele de la 28 de sapt???
O sa vb si eu despre trusa daca nu uitMereu uit sa-l intreb cite ceva

Monica 33 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

madau, multam, sunt mai linistita, clisma asta e o grija;
monique_new, da, mi-a dat sa repet analizele de la 28 sapt;pacat, poate ne intalnim alta data, dupa ce vine din concediu;
anasia 37+ Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Mai fetelor, dar ce va e asa frica de clisma? Voi sunteti mai speriate de clisma decat de nastere, stati linistite ca nu e chiar asa de nesuportat, eu am trecut prin asta la operatia laparo, nu aveti de ce sa va speriati, numai ca e putin neplacut.

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

dariana, nu mi-e frica de clisma, ca am trecut prin asta, mi-e frica sa nu reusesc s-o fac si sa patesc "rusinica";

anasia 37+ Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

fetelor, sa inteleg ca e posibil ca dr T sa-mi spuna azi (12 s) ce e bb? oau!!! nici nu ma gandeam la asta! oare imi mai face transvaginala? ca asa m-am saturat....

el oare masoara colul la eco?

va pup

...I want a permanent vacation...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

gio, la 12 s mi-a spus ca inca este devreme sa-mi spuna ce este, si da, tot trans mi-a facut;am scapat de ea dupa aceea; stiu ca masoara si colul, mie imi spune daca e ok de fiecare data;

anasia 37+ Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaylin spune:

Pupici pt. gravidute
E prima data cand scriu pe forum.. Sunt la incep.sapt.32 de sarcina si sincer au cam inceput emotiile legate de nasterea, avand in vedere ca e prima.
De cateva zile ma cam doare burtica, ma tot gandesc ca mai creste bebe si e normal.. Am avut si o contractie dureroasa acum 2 zile dar in rest sper sa fie bine. Voua vi s/a intamplat?
Multi pupici si astept mesajele voastre.
Aylin 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Aseara am fost la control. Dupa ce dr a intirziat vreo ora ca fugise la o nastere.Bebelina e bine are 2.130kg dar prea multe nu am apucat sa vb cu dinsu ca era cam fugarit si sunase telefonul.

Ati mai fost careva aseara. Ca eram vreo 4 burtici

E adevarat ca la 38 de spat te suie pe masa sa vada cum e colul. Zicea o burtica aseara??

De azi pina vinerea viitoare am inteles ca este in concediu.

Monica 33 sapt

Mergi la inceput