Si totusi...viata nu e cum o credeam(2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fleur-de-lis spune:

Buna, dragele mele,Uite ca a trecut si ziua tatalui. Ce credeti ca am facut?Am fost OM. Am facut bucate, atmosfera calda de familie. Ce sa mai vorbim!!!Spre seara am mers la "the breake-up", poate ruleaza si in Ro, e o comedie care mi s-a parut mai mult a fi drama, cit de mult conteaza starea de spirit si modul in care priveshti lucrurile!Nu stiu ce m-a apucat, dar am vrut sa i le spun pe toate, verde-n ochi, asa ma apuca pe mine cite o data. Si i-am zis "Imi asum vina asupra destramarii relatiei dintre noi. O iubeshti, asculta-ti inima, pleaca sa fii cu ea! Viatza e scurta! Eu voi fi cea care pierde, dar cel putin stiu ca voi proceda corect! Nu mai suport sa te vad ca suferi dupa ea! Eu nu fac altceva decit sa-ti dau ceea ce doreshti! Esti liber si independent, poti sa faci ce vrei! Esti tinar si meriti o viatza mai buna, asa cum ai zis-o si tu!"Apoi am mers si m-am plimbat fetelor, era asa seara si frumos, ora 23, linishte, mi-am facut ordine in ginduri. Stiu ca-mi va fi greu sa incep de la zero, dar daca asa mi-e destinul, trebuie sa-l accept, ma gindeam. Si el era hotarit sa plece, dar s-a tupilat sa doarma linga mine, naiba sa-l mai inteleaga! Astazi a facut pe "neznaiu", referitor la plecare.Dar nu mai pot fetelor sa-l vad cum ofteaza la filme de dragoste, sau cum respira cind aude o melodie de dragoste. Ce, sunt tiran? In ultimul timp nu l-am simtit sa mearga la ea si era clar ca-si refuleaza sentimentele. Dar cine-i prost si nu stie ca dragostea innabushita devine mai puternica pe zi ce trece si tot izbucneshte odata.Tare-as vrea sa plece si sa ma lase in pace.Va pup pe toate si va simt aproape!Ixxi, draga mea, noi te cuprindem cu toate si fii curajoasa!Elas, sunt mindra de tine, ai fost la cea mai mare inaltime, BRAVO!Alex, mii de pupici si imbratisari, bravo si tie ca esti la nivel!Diego, multumim ca esti cu noi!Cicina, trage o fuga pina la mare, fara conditioner nu-i bine, nu-i bine deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puf13 spune:

alexmona, elas, ixxi, fleur am citit chiar toate postarile voastre, am plans odata cu voi si am ras odata cu voi, intr-adevar sunteti FANTASTICE. In general nu postez la capitolul asta dar am citit din umbra si nu m-am putut abtine sa nu va felicit. Tineti-o tot asa fetelor si intr-un fel sau altul trebuie sa va rezolvati problemele.
Eu am retinut 2 expresii "sa nu-i dea Dumnezeu omului cat poate duce" si "ceea ce nu ne omoara, ne intareste". Asta ma face sa cred ca desi acum e inca greu pana la urma veti straluci din nou de fericire.

In general sunt o fire care nu-si exprima prea usor sentimentele, dar voi chiar mi-ati deschis inima si sa stiti ca ati incaput toate acolo. Poate voi reusi sa va spun voua povestea mea, sau poate nu mai e nevoie s-o spun pentru ca deja m-am regasit in postarile voastre. Chiar va tin pumnii si ma rog la Dumenzeu sa nu va mai incerce atat de greu si sa iesiti mai repede la lumina.
Pentru a va aminti ca viata e frumoasa indiferent prin ce trecem la un moment dat va rog sa intrati sa cititi aici: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73865
Dupa aceea luati o pauza, trageti adanc aer in piept si sa nu-mi ziceti ca nu va e deja mai bine...

pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Draga PUF, iti multumesc pentru minunatele cuvinte si pentru minunatele "ingereli"pe care l-am citit.
Esti minunata!!!!
Ne-am bucura sa ni te alaturi !!!!
Hai , tu esti deja o fata fantastica !!!
Hai in grupul nostru , dar stai in partea fericirii, alaturi de fetele care dau sfaturi si care sunt extraordinare.
Am sa postez si eu la subiectul deschis de tine , dar cu ceva scris de mine.Sper sa va placa.
Te pup si asteptam sa mai vii intre noi.

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Hei fetele, sant aici, dupa o zi infernala si la propriu si la figurat, abia astept sa se insereze sa iau o gura de aer pe malul raului ca instalatorul vine peste doua zile sa-mi repare conditionatorul, si se moare de cald. Mai rau am deschis toate ferestrele, dar aici avem mari probleme cu tantarii tigri care sant de o nesimtenie crasa, in plin soare te ciupesc.Vecina mea in seara asta a gasit alta solutie, a incins gratarul, si cam va dati seama ce miros e in casa mea. Asta sa va schimb un pic umorul.
Vad ca avem noi in acest forum, ma bucur.Cam in ultimul timp m-am cam lenevit la scris, asta nu inseamna ca nu sant alaturi de voi.
Diego, tu ai mare dreptate sa le incurajeji pe fete sa faca efortul de a-si pastra ce au si a nu ajunge imediat la divort, dar daca legile in Romania ar fi mai dure in acest sens (ca aici in Italia)fii tu sigura ca s-ar gandi de noua ori si masculii care fac pe cocosii in jur.
Bravo Alex, bravo Elas,Ixxi ce suport iti trebuie sa te ridici, noi santem aici, Fleor gandesti ca un om mare, dar tu sufletelul tau,ce doreste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Ciao , CICINA
bine ai revenit....
pupici multi tuturor fetelor fantastice

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diego spune:

Draga Alexmona! Buna ideea cu FETELE FANTASTICE! In plus iti multumesc pentru explicatiile cat se poate de concise pe care i le-ai oferit, cu toata generozitatea domnului GUESTUS!
Cred ca nu e cazul sa va mai explic si eu, dar daca totusi inca aveti nelamuriri sau dificultati de intelegere, nu ezitati sa imi comunicati. Va fi scurta explicatia si nu prea grea, asa pe intelesul tuturor! Ok?
Draga Alex sa stii ca ai mana libera sa mai explici si altor domni sau doamne...
Deci nu uitati; barbatilor nu le plac victimele (pt ca ajung pe tava - ca la corida da). Daca le plac sunt niste buni de nimic - si unul asa, mai bine sa-l pierzi decat sa-l gasesti.
Ciao Fetele Fantastice!
Jos cu vitele - ole, ole, ole....

Diego

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Diego, instaleaza-ti yahoo voice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diego spune:

Am ID este deduaghi. Te astept!
Alex hai si tu daca esti!


Diego

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puf13 spune:

Alexmona iti multumesc ca m-ai primit in clubul vostru si incerc din rasputeri sa raman in partea fericirii...
Imi place ce ai postat la "o pilda pe zi", insa vreau ceva mai vesel de la tine, vreau ceva mai vesel de la voi toate, fetelor fantastice, vreau un zambet, sau macar o incercare timida a unui zambet, macar deocamdata. Haideti va rog nu ma mai faceti sa plang odata cu voi... imi doresc sa fiti fericite...sa fim fericite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Fetelor ,fantasticelor,v-am citit pe nerasuflate ! Alexmona,scumpo, am plans cu tine ,ai un suflet minunat,Fleur esti o femeie aparent puternica dar se simte cat de sensibila esti si cat de mult suferi .Elas,iubita , fii tare !!!Am citit peste 20 de pagini si va raspundeam in gand la fiecare , si acum,parca v-am spus totul deja ,nu mai am cuvinte .Am obosit odata cu voi.Blusha ,tu cum mai esti ?Ixxis,deasemenea, fii tare,suntemtoate cu tine!
Nu exista retete,nu exista sfaturi concrete,tu paraseste-l,tu mai incearca,iar tu da-i una in cap . Fiecare va sti,dupa un luuung drum de suferinta, pt ce a actionat asa ,si de ce a trebuit sa se intample asa . Nimic nu e intamplator,orice suferinta are un sens,va spun doar ca e un labirint si ca la capat va asteapta lumina;cu sau fara ei , veti vedea soarele ! Abia atunci,veti intelege pt ce ati suferit .Pana atunci,nu va ramane decat sa luptati,sa cautati iesirea din labirint,sa nu va dati batute,veti avea caderi si ridicari cu miile,de mii de pori veti crede ca e ultima ridicare,si veti cadea din nou,si tot asa,pana cand intr-.o zi veti realiza ca de muuult nu ati mai cazut,ca de muuult ati uitat ,si atunci veti intelege DE CE .
Va asteapta o noua etapa in viata,si nu se face decat cu suferinta .Nimeni nu stie ce va urma,dar desigur se merita !
Dragelor,cand cadeti,cand simtiti ca ati atins fundul mocirlei din nou,nu uitati ca totul e trecator,ca e ca un vis urat dinc are vi se pare ca nu va mai treziti .Ganditi-va la ceea ce traiti ca e ca o boala grava,ca trebuie sa luptati contra ei cu toata puterea,altfel va doboara,si ca desigur veti invinge.Si stiti,cand nu va mai doare maseaua,va mai ganditi la ea? va mai spuneti: uite,nu ma mai doare?Nu ! Uitati complet .Asa o sa va treziti intr.o zi si veti realiza ca ati scapat de boala.
E o boala lunga,dar veti iesi cu siguranta din asta !
Va imbratisez cu drag!

Mergi la inceput