Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (70)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

anoooo..........io am venit in titan bine-crescuta deja.......da acolo m-am implinit(mental) ca fizic ma suflau alizeele (nu spui cate kile aveam ca se inroseste ecranu daca sa uita acu la mine)

ana si alexandre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Neata
CATA si SILVI, multumim mult de urari.
Noi ne pregatim de marea intalnire.
ANA, vii, da? Ca LILIANA vine, BEE e la kineto si se opreste direct, asa ca abia astept sa va cunosc, bine, in afara de LILIANA pe care o cunosc deja.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Poze Yodi si familia lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Bai eu am vrut sa ma duc la 50 Cent ca sunt fan, dar nu am avut cu ce sa las Bucifelixul!


poze noi-15 iunie - printesa mea
diverse
mamicuta de ciresica - BOTEZ BIA MARGICA
Ciresica Bianca

http://www.dropshots.com/utocatalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Acu sa va povestim si despre noi……crestem……….ne-a prins daniela ca eram cu poze putine…...pai m-am gandit si io sa le primenesc si sa le pun « in acord » cu varsta……revin : radem, maraim si mai grav e ca nu-i mai ajunge covorasul lui si chestia aia rosie pe care i-am pus-o sub …………inca nu m-am prins cum se deplaseaza(cred ca se rostogoleste ca prea a mers repede treaba) ca de 2 ori cand l-am lasat acolo singur pt max 5 min l-am gasit la 3 m distanta…… de urmarit
Cred ca s-a prins posta franceza ca am barfit-o pe acilesica ca n-are fotocelula ca nu mai apar hatiile mele de stagiu…………..ceea ce e f nasol ca a fost o adev placere sa umblu cu alexandre de gat la 33 de grade prin ttt metrouri, sa ma duc la institut dupa prof la semnat, etc.si am zis ca fac si eu o treaba desteapta ca sa evit ultima deplasare sa le pun la posta……….da tot mai sper ca poate..poate......
Mai noua am incput sa-l las prin vecini……….nu chiar vecini…..l-am lasat la o prietena la o ora distanta………….credeam ca nu se mai termina dr pana ajungem acolo ca mai aveam si geanta cu necesaru bebelusesc cu mine.in sf, cica a fost cuminte, in principiu (daca a zis ca-l mai primeste), doar ca cica n-a vrut sa doarma si tresarea la cel mai mic zgomot……….saracul copil…..se uita si el dupa noi, iar cand m-a vazut radea de nu-l mai puteam opri.de mancat insa nu a avut nici o jena.a halit toate proviziile si lasasem si un surplus, iar cand am ajuns eu deja erau la apa……..
Frumoasa gasca mai avem………..si mari si mici…………… intru in detalii mai incolo ca acum sunt apelata….
Pana atunci la multi ani la beneficiari de tortulete de azi
Si sa nu uit…………….irinooo………daca e asa grava cu varza aia supne si bag un colet cu varza murata pusa la vid(e ok ca am facut sarmale cu ea), asa o vand aia………….numai sa nu ajungi matale mai repede in romania…………ca pana ma urnesc eu sa ajung la sarbi…….da daca e cazu…..un mic impuls e benefic si pt mine ca si pe mine ma intereseazea pb, da lenea e lene si tr sa o intretin

Mira cand am timp iti povestesc eu de ex cu tzertificatu(ce-mi mai amintesc) ……….in mare e ca orice ex de limbi straine……..si mie nu mi s-a parut tare greu

cata-aia cu centii nu cred ca era cand bateam eu cofetariile bucurestene..........;sau nu stiam io......da nici o pb........nimic nu te impiedica sa mi-o prezinti si sa-mi faci cinste acolo cand vin la bucuresti-glumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

salutare fetele!!
CATA, imi place.. "bucifelix"...
LA MULTE LUNI SARBATORITILOR SI SARBATORITELOR DE AZI!!! mai ales MARIEI, care e un copilut special...
Am postat poze noi cu Ioana.
Acum doarme - ca la noi iar sta sa ploua.Nici nu stii daca asta e vara sau toamna...Aseara am fost in Metro la cumparaturi cu tot cu giza...a dormit fara probleme in brate la tat-sau si apoi tot drumul in masina. Am trecut de pe NAN HA pe NAN1 si vad ca il maninca cu placere..iar ieri a luat prima masa de mar ras cu lingurita...mai greu la inceput da s-a prins repede ce are de facut

any si ioana-catalina

poze Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adib spune:

buna fetelor
sint un tatic din luna mai si va deranjez cu o intrebare.
avem probleme cu programul de somn. dormim ziua si facem scandal noaptea. daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi cum putem face rocada zi/noapte. avem doar 4 saptamini, eu si mami sintem terminati cu somnul si ne este cam frica sa intervenim in programul ei.
poate ati trecut careva prin asta si ma puteti ajuta.
multumesc anticipat
numai bine.

Ela si Adi, mamica si taticul lui Raluca Alexandra
http://pg.photos.yahoo.com/ph/adib4900/album?.dir=/8554re2&urlhint=actn,del%3as,3%3af,0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mark, Clara, Daniel, Mariuca si Andreea!!!

Neatza!!!
Printre oale si copil mai intru si pe forum. macar am supa la fiert, copilul mancat, schimbat si adormit si vreau sa adun putin.

Vreau sa sun, sa vedem de cursurile de innot pt. bb. cica e 250.000 lei si e de 2 ori pe sapt. m-as duce sa vedem cum e si daca-i place. problema e ca tre sa ma bag si eu cu el in apa si la cat e vaca....trebe costum intreg.

Alina am vazut pozele. superbi si ce lungan mi se pare ca e Ayan. a luat si foarte bine in greutate, sa vede ca-i mai dai piept.
Anas am vazut pozele, dar numai de la vechea intalnire. de la cea cu Nicolas nu aveti? unde le gasesc? caci mama de papanas e cam scumpa la poze si mi s-a facut un dor de bruntelul cel frumos si cuminte.
L-am mai vazut si in cada, in scaunel, cum sta el ca um boss.
Cata deci nici urma de dintisorii... nici la noi, dar macar e cuminte. si mor cand ii vad gingiile alea rosii si inflamate.
Miha unde sunt pozele, ca eu nu le-am vazut?????
tre sa intru in cap. trecut sa copiez datele Raisei ca nu le-am scris .
Nico ma bucur ca ati profitat de concediul lui tati. la frumoasa.
Ingrid sa ma anunti cand o fi sa mi-o pasezi, ca sa-mi iau calmante, etc, etc.. de la Marcolino.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Haioasa Ioana pe burta si in scaunul de masina!Adib nu stiu sa-ti raspund ca noi dormeam ziua si faceam scandal de la 17 incolo si noaptea..sper sa-ti zica fetele care au trecut prin asa ceva..parca au fost citeva! Aveti o fetita dragalasa!

poze noi-15 iunie - printesa mea
diverse
mamicuta de ciresica - BOTEZ BIA MARGICA
Ciresica Bianca

http://www.dropshots.com/utocatalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Giova la noi gingia e alba!Cel putin asa mi se pare mie!Super daca il dai la inot, il faci sportiv de performanta..cunosc faza cu costumul de baie ca i-am interzis nasei sa mai cumpere fursecuri ca luasem 1 kg in primele 2 zile cind a venit la mine..acum am sub 63 si vreau sa mai dau macar 4 kg pina in august la sfirsit cind plecam la mare, deci voi depasi termenul de 1 iulie propus, dar asta este..se da greu, dar principalul este sa cobor si sa nu urc

poze noi-15 iunie - printesa mea
diverse
mamicuta de ciresica - BOTEZ BIA MARGICA
Ciresica Bianca

http://www.dropshots.com/utocatalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

si zi asa catanu raspunzi la provocari...........te tin eu minte ca nu vrei sa ma duci la cofetarie......pupici la "printesica"
nici noi nu am avut pb asta cu nedormitul noaptea........dar din ce am citit eu cica tr sa ii faci sa inteleaga ca aia e nopate asa ca impacat bebeul cand plange, dar nu jucat si alte cele (astea numai ziua)..noaptea:schimbat, alaptat, dar toate astea fara prea multe gadilaturi.........stiu ca nu e simplu de aplicat la un bebe asa mic....poate ar fi bine sa va jucati mai mult cu ea ziua ca sa o obositi pt noapte si asa poate se prinde si ea.;oricum chestia asta e ceva trecator din cate am citit........succes
giova - bafta pe acolo........azi iti dau titl de harnicuta sectei........ca celelalte sunt la prajituri

ana si alexandre

Mergi la inceput