Bebei de Martie- Aprilie 2006 (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

continuare2

Mara, deci si tu ai trecut pe spirtoase?ti-am trimis PM, si astept cu nerbadare ...Felicitari pentru greutatea lui bebel, si sa stii ca kk de bebe e cu noroc ..Hihihihihi, mai ales in halat!

Rocsana, cam asa mananca si Bianca, si eu sunt pe punctul de a ii face un program cu distanta mai mare intre mese, insa nu ma prea lasa inima sa o vad cum isi mananca manutele la 2 ore jumate si sa nu ii dau...Si eu am avut ultimul CM pe 15 iunie,da acu ..pauza...desi imi venise pe 8 mai,...astept, astept..


Fetele care conduceti, ati plecat singure cu bebe cu masina?adica sa stea in scaun in spate singurel?ca sotu ma tot bate la cap sa ii las si pe ei doi singuri in parc (cica daca esti cu carucioru, merge mai bine agatzatu de gagici) dar noi pana in parcuri tre' sa luam masina si nu stiu daca sa o las singura in spate....

Hai ca fac o pauza, ca m-am intins cam mult!

Va doresc o zi buna, cu soare.....

Noe si Anne Bianca(14.03.2006)

Cooking for my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_toma spune:

A facut Edutu kk singur!!!!!!!!!!!!Aseara s-a intamplat minunea.Sunt asa bucuroasa!!Pai saracu, am bagat in el de toate:ceai de musetel cu miere, debridat, Tummy Tea.Da' era verde kk.Asa face mai mereu. E rau?
VA multumesc din suflet pt incurajari, nu aveti idee ce bine imi prind.Sunteti adevarate prietene, va pupacesc pe toate.
Cosmina, sper sa fie la fel si la noi.Sa vedem ce zice si alt dr.
Monica, dr la care am fost are experienta de 30 de ani.Nu stiu ce sa zic.Astept mail de la tine.
Ciuf, picioarele au aceeasi lungime.Nu asta e problema.
Rocsana, nu cred ca e doar inestetic, cred ca o sa-l afecteze cand o sa fie mare din acel punct de vedere ()
Noe, Edutu are la 2 luni 6 kg.Si a zis dr ca nu are rost sa-i mai dau, daca ia asa bine in greutate.Sa-i dau ceva mai usurel.Si el mananca cu greu 100 ml la o masa.Rareori mananca 120.
Va pup pe toate, fug ca pange bebe.

Simona si bebe strumf Eduard Gabriel(10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Buna fetele!
eu am aparut de la mamici de ian-feb 2006, dar pentru ca Ioana mea e nascuta pe 12 febr cred ca putin fac parte si din fam voastra...
Noe, eu merg cu Ioana singura cu masina.Sta in scoica, asezata invers directiei de mers, pe scaunul din dreapta-asta in oras, ca am airbag si la pasager si stiu ca nu e bine...da in oras oricum nu ai viteza si nu se deschide.Asta din considerentul ca isi mai scapa suzi si e greu sa ajungg in spate mai ales in trafic.
In schimb in afara orasului sta in spate. II place- se uita la copaci, si cind stau la semafoare se foieste...si stunci ii cint...

any si ioana-catailna

poze Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Simona, tu i-ai indulcit ceaiul cu miere..? Da nu stii ca nu se da miere sub un an..???


poze Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

welcome,anymony- da, si eu stiu ca nu se prea da miere la bebe mic
cat despre scaunul din dreapta- nu vreau sa te sperii, insa noi avem un prieten care a avut un accident in Buc, nu cine stie ce, l-a lovit unu lateral de i-a indoit putin tabla, dar i s-au deschis toate airbagurile...el nici nu era in miscare, accidentu a fost la semafor...
Eu nu am inca ..,,,,,carnet, insa din toamna vreau sa imi iau, si cred o sa o duc si eu pe scaunul din fata pana mai creste un pic, insa cu airbagu dezactivat...


Simona, felicitari pentru KK

Noe si Anne Bianca(14.03.2006)

Cooking for my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

AndreeaG si Mariana multumesc ! Tortul a fost facut pana la urma la cofetaria Ana, cea de pe Stirbei Voda, era in drumul nostru spre restaurant si a avut ca baza prajitua Ana Maria (ne-a placut mult dupa ce am "degustat" o multime de prajituri de la mai multe cofetarii)imbracata in martipan. A fost foarte apreciat !
Pispi stiu pe unde vine blocul tau . Hai ca nu esti chiar departe de Moghioros.Eu ies in parc in fiecare zi cu Teo, iar seara iesim si cu tati...De cand zicem ca ne vedem...hai ia-o si pe Monica, ne dam intalnire si cu Mara si cine mai vrea sa vina...
Ciuf, e un simpatic Luca.Iar am ras singura in fata calculatorului. Sunt curioasa Eva cum va fi, poate il intrece pe Luca in nazbatii
Mihaser, ce bine de tine ca megi la concertul Shakirei...tocmai ii spuneam sotului ca daca ar fi fost in Bucuresti as fi mers si eu
Simona , multa sanatate lui Edi.Eu sper sa nu fie nevoie de operatie si doar sa i se fi parut pediatrului.
Noe , multumim pentru site, o sa ne fie de mare ajutor !

Fetelor, Teodora la 2 luni si trei saptamani are peste 6600 grame. Cred ca la 3 luni atingem 7 kg ! Si papa doar san. Nu pare grasuta, ca e si lunga (a luat 14 cm de la nastere !). Si ea la fel, ar sta numai in fundulet daca s-ar putea si nici ei nu-i place sa o tin brate cand stai eu intinsa, se ridica imediat si asta de vreo 10 zile incoace.

Incerc sa mai pun azi niste poze de la baita.

Va pup, ca acusi se trezeste domnisoara si comanda papa

Mari si bebe Teodora Maria (26.03.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/marybat_78/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MP spune:

Buna ziua tuturor!
Grea noapte am avut.M-am culcat pe la 3 si Matei s-a gasit sa fie mai agitat decat de obicei.Daca ii scoteam sanul din gurita incepea foiala si se foia si se foia pana o data o dadea in plans...Greu a adormit.Cand in sfarsit se mai linistise sugativa mica s-a facut ora 7 si pe Vladut il manca in partea dorsala si nu mai avea somn.Asa ca s-a fatait pana l-a trezit din nou pe frate-su...Si eu chiauna de somn.Am momente cand nu mai poooot...

Simona,cand am zis experienta ,ma refeream la numar de copii vazuti/tratati si nu neaparat la nr de ani.Unde sa iti trimit mailul?Fetelor,nu e secret fata de voi! Nu dau aici date exacte despre om ca poate el nu isi doreste asa publicitate gratuita pe internet.Daca vreti ziceti-mi pe PM si va spun si voua ce si cum.
Ok Noe,Mari,Pispirica,Mara si alte doritoare, facem o intalnire de bebei in we?Io am un examen luni,dar pt voi ce nu face omul?
Mara,astept mailul si te ajut cu mare drag.Ai fost mortala;dar Iustin ce de noroc a impartit.
Nshiro,cum pot frate sa fie aia pe acolo asa de...directi ca sa nu le spun nesimtiti?Adica iti zic in fata ca esti grasa?Sincer mie una nu mi se pare ca esti grasa...Si apoi de ce ii doare pe ei capul de cum arati tu?Pup mamica frumoasa.Da,tati al nostru e tare mandru de odoare...ii ia in brate toata ziua si le zice 'baietii mei,baietii mei'...Iti inchipui.Ma si ajuta enorm.Si la baita si la orice.
Cosmina,cu perseverenta vei reusi.Foamea va birui in cele din urma.

Numa putin ca ma vrea juniorul.Revin.



Va imbratiseaza cu drag
Monica si cei doi pitici: Vlad(27.01.2002) si Matei(14.03.2006)

Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Am mai pus poze in 2 albume : de la baita si altele intr-o costumatie care mie imi place foarte mult (primita de la nasa).

AndreeaG si voi ati avut setul de botez (panza de mir, prosopul, etc) tot de la "Z" ? Ca mie asa mi s-a parut in poze, parca am vazut si cutia...
Mara, patania voastra cu norocul mi-a adus aminte de ziua botezului Teodorei, care dupa o zi fara kk (prima data de cand s-a nascut), a facut atat de mult si de moale ca a iesit din pampersi si a curs si pe mine, si pe perna cu care o spijin cand papam si pe parchet, de au curat bunicile vreo jumatate de ora. Bineinteles ca eu m-am sperit si am sunat pediatra ,crezand ca e diaree, care mi-a spus ca nu ar exista asa ceva la copii alaptati exlusiv (ei fac oricum kk moale). Bine ca a trecut si la noi si la voi.
Monica, si Teo a fost tare agitata azi-noapte, s-a trezit din 2 in 2 ore, sa se fi reintors colicii ?

Gata, fug ca s-a trezit

Mari si bebe Teodora Maria (26.03.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/marybat_78/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

salve!

Mari pls spune-mi la care Cora ai fost ca tipul a fost la una dintre ele si nu a gasit jucaria?

Mara...astept mailul...plec duminica

Mihaela&Cristian 25.03.2006

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaser/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Miha, de la Cora Lujerului am luat jucaria.Sa se uite pe ultimul raft de sus. Bafta !

Mari si bebe Teodora Maria (26.03.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/marybat_78/my_photos

Mergi la inceput