Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Miha bine ai venit sa iti traiasca fetitele, avem deci a doua Raisa printre bebei
Nico sa traiasca nasicul mic, sa fie sanatos si papacios Sa inteleg ca este un pui grecut eeee...
Nu mai stiu cine ma intreba daca e marait Angelo din cauza dintilor, are momente...supa a mancat-o foarte bine, in rest ma cam rog de el si il mai pacalesc in ultima vreme cu restul meselor.De o sapt. si ceva vad ca doarme foarte bine si in cursul zilei
Bee ,mama prin ce ai trecut, oare de ce era asa agitata Ana? Bine ca ai gasit fetele alea sa te ajute!

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
http://www.dropshots.com/maraki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Miha, bine ai venit! Da' pune mami poze pe webshotsu' ala...

Cristina, mami de Razvan Nazdravan (31.01.2006)

http://community.webshots.com/user/astery100






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim0 spune:

Miha, nu se vede nici o poza!!!


poze Clara
Clara si Baselu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

In sfarsit am scapat si de musafiri , a adormit si bebebko al meu si am strans de pe aici si pot sa ma relaxez...vreo 30 de min pana se trezeste.
Sim0 da, de banii de CIC vorbeam, cum sa nu vina 2 luni, mie mi-au intrat din prima luna, chiar am de pus dosarul mai tarziu dar a fost ok. Nasol sa te tina fara bani...
Giova, ma bucur ca papa Marco, desigur ca are gust mult mai b un decat fiertura de pastranaci si alte "vitamine" totusi nu stiu dacae ok sa-i dai si maduva, nu-i prea grasa? Cum stai cu cura de slabire?Cate kg ai acum? Hai mai ambitioneaza-ma si pe mine ca sunt varza, cred ca va creste nivelul marii cand ajung eu in Grecia si ma arunc in mare.
Cata, tu i-ai facut analize inainte? Ma gandesc ca poate nu are lipsa de fier, se da la toata lumea, preventiv?
Miha, bine ai veni, sa-ti traiasca micuta.
Alina, am si uitat ce slaba esti pana n-am vazut pozele....acum m-am uitat si la cele de la nunta, sunt superbe, radiai..cand imi amintesc ce fain a fost, ma apuca nostalgia. Ayan e un super scmpic, vesel si dragalas foc, se joaca cu centru acela de activitate ca nu parea prea interesat de el. Sa-ti traiasca dolofanul, doamne ce simpatic e.
Cuscra Nicole, ai fost cam evaziva, te scuzam dar vrem informatii despre Daria, Alain ma tot intreaba de ea....
Moni, ma bucur ca ai hard nou, sa-l stapanesti sanatoasa.
Am uitat sa va zic a fata pentru care am adunat eu lucrusoase a nascut...un bebe prematur, de 2 kg si ceva , o fetita....nu stia matusa mea prea bine...ma podit din nou plansul..sunt totala.
Merg sa vad poze, am auzit ca avem si o nunta de vizonat, revin mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Giova . Nu credeam s-ajung sa ne pupam, mai. Dar pe pretena ta n-o iert. sa-i spui, daca ai ocazia. Si sunt taaare iertatoare de fel, dar pe ea mi-a picat.

Cristina, mami de Razvan Nazdravan (31.01.2006)

http://community.webshots.com/user/astery100






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Buna ziua feteeeeloooor!

Numai ce am aterizat din parc de aprox o ora si jumatate. Ne-am intalnit cu TIBI a lu' mamica ANA si cu ANA a lu' mamica BEE.
Fetelor eu nu o cred pe Bee cand zice de ANA de rau pt ca a fost o cuminte si a dormit muuult in schimb papanasul meu n-a dormit sa-l pici cu ceara decat pe la ora 16:00 intr-un final apoteotic, ca era trezit de la 11 si n-a mai rezistat. Puradelul meu f curios ... deci face si el ceva.. se ocupa cu, curiozitatea, n-a pus geana pe geana pana nu a studiat el tot peisajul din Tineretului.

Eu astazi am fost super "oaman"... ma mir si eu de mine... m-am si scuipat sa nu ma deochi ca am reusit sa pun si aspiratorul , sa bag si 2 masini la spalat, sa fac si supa papanasului , sa ajung si in parc si sa stau vreo 3 ore jumate pe-acolo, daca nu chiar mai mult... deja m-am intrecut pe mine .

Gagici , maine la intalnirea cu Denisa, venim si noi.. am vazut "programul de vizita", am notat, am retinut... deci noi ne programam pentru prima parte a zilei, mai exact undeva in jur de 12:00 ca la 10:30 ma duc la cosmetica si manichiura... ma intelegeti ca n-am cum sa ma intalnesc cu Denisa nearanjata...

Asa... de citit a citit ce ati mai facut voi pe-aici dar nu mai stiu nimic , ma scuzati dar am facut prea multe astazi si nu ma mai pot concentra .
Am retinut asadar, SILVI .. te astept la anul de Paste cu una bucata miel pt fiu-meu

ASTERY - deci vrei tu titulatura PUTUROSUL? Si mancaciosul? P-asta v-a trebui sa o dovedesti... ca si-am meu e mancacios dar nu ne intrecem cu lapte ca d-ala nu servim.
BEE - a zis ca al meu e VORBARET... dar nu ne atribuim inca titulatura ca s-au mai laudat si altii si trebuie sa verificam intai.

MIHA - bine ai venit printre noi. si

ANDA - deci concuram impreuna la categoria... da' frumoasa si modesta, bree!

Piua, ma duc sa hranesc tzestoasa ca daimanezu' l-am rezolvat!


LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Silvi, frumos gest din partea ta cu fata aceea! Sa-ti da Domnul pe masura!

Cristina, mami de Razvan Nazdravan (31.01.2006)

http://community.webshots.com/user/astery100






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Mai Mirela eu nu am vazut pana acum cat de mare a crescut Dani O scumpete de baiat, e frumos foc Stai si ma minunez in fata pozelor
Alina superbe pozele, Ayan tare dulce este si tu esti super tare A vazut si Giorgos pozele si a zis ca nu e cazul sa mai slabesti ca arati foarte bine
Irina ne-ai facut sa ne sucim gaturile sa-l vedem pe Mario cand mananca ti-am lasat aseara mesaj pe mess in leg. cu creolinul
Catalina e superba Bia in rochite Aici este timp frumos si cald, sa inteleg ca in Buc. nu o poti imbraca pe Bia asa subtire?
pupici la toate mamicile si la bebelasi

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
http://www.dropshots.com/maraki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Silvi - sa-i traiasca bebelusha fetei! Uff iti dai seama ce nevoie are de tot ceea ce ai intreprins tu pt ea? Mai ales acum? Sa speram ca e sanatoasa chiar daca s-a nascut mai devreme.

papanasul meu s-a trezit abia se culcase de 20 de min azi daca a dormit 2 ore puse cap la cap. Cred ca o ca cada rapus dupa baie. Dar pana la baieee... mai are de asteptat sa vina Robert de la scarbiciu

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Bonsoir gagici!
Am cetit si eu sa vad care mai sunt noutatile prin secta...sa vad daca mai tin minte ceva...
Ingrid, am bagat si eu un ochi la voi in album si am vazut acolo o mica printesuca frumusica foc si un tort super, cred ca a fost tare buuun! Tu ce te plangi ca esti grasa? Am vazut ca-i dai Dianei biscuiti, sunt fara gluten?
Ioana si tu in aceeasi categorie cu Ingrid, va luptati cu ai mici sa pape! Pupici la Razvanel! Eu zic sa nu- mai dai atat de multa supa, eu stiu ca maxim 150ml!
Moni acu sa intri mai des pe aici ca tot iti pusesi hard nou!
Teolinda tu mama te incurci in titulaturi si vad ca te faci bela pentru intalnirea de maine! Ti-e frica sa nu te barfeasca Denisa. Cred ca a fost misto la intalneala cu Tibi si Ana!
Silvi mi-am notat si eu programul dat de dr ta in leg cu diversificarea, desi in mare cam asa stiam si eu.
Pupumic, tu numa citesti? Nu mai scrii si tu ceva sa ne mai spui si noua ce face Vladimir?
Cata am vazut si eu pozele cu modista ta! Bine ca sta la operatiunea imbracat/dezbracat, a mea face un scandal!!!!
Si mie tot luna asta mi-au venit banii pe CIC, pe 2 luni si 10 zile asa ca am luat cam 19 mil!
Alina bine ca ai inceput sa iei Amoxicilina si sa scapi de durere ca eu am inteles ca mai rau ii faci copilului daca alptezi asa stresata si obosita, cica s-ar schimba calitatea laptelui. Am vazut pozele si esti o mamica sexi! Ayan este un dulcel si zici ca-i mulatru!
Auziti? Este careva pe aici care alapteaza si are bebul dinti? Ca tare as fi curioasa sa stiu daca doare!!
Giova spor la gatit si distractie placuta cu musafirii! Pupicei la Marcolino!
Silvi sa fie sanatoasa fata si sa creasca mare! Nu te faci nasa?
Nico sa va traiasca micul nasic!
S-a trezit mandra mea....so

daniela si ioana alexandra (05.02.2006)
poze

Mergi la inceput