Prichindei martie-aprilie 2005 (102)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

quote:
Originally posted by ligia13
Daca tu esti racita nu-i asha grav, bine ca Alex e numa un pic mucos, ca el e important . Scuze, dar asta e, ai trecut pe locul 2



Eu si Raducu (22.04.2005)


Pentru asta meriti sa-ti spun "La multi ani"retrospectiv,ca am pierdut momentul,desi n-am uitat dataLasand gluma deoparte,scuze de intarziere.Eu sunt mai cool:fac 20 ani[de la terminarea liceului]si ma pregatesc;este pe 7 iulie intalnirea,sper sa apuc sa dau un kil-doua jos.
Cu nasucul,sincer si sa nu dai cu pietre,am crezut ca exagerezi,ca e o julitura,nu mi-am inchipuit ca e asa rau;bine ca a trecut.

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Buna, buna,

Andruzza, Ligia, Caramela

Andira, sa-ti traiasca fetitele care sunt asa de dulciii, si Bianca tot slabuta ca si Nati a fost, important e sa fie sanatoasa, eu ma consolez ca nu va avea prea mult de lucru cu dietele cand va creste. frumuselele si mamica lor care povesteste asa frumos despre ele!

Dana, felicitari parintilor tai!

Ligia, ma bucur ca v-a trecut oreionul, si sunteti cu totii acasa!

Rox, am citit despre Mariuca, bravo ei ca este desteapta, eu cred ca tine foarte mult de profesor/ invatator sa insufle dragostea de a cunoaste. Daca ea este peste nivelul celorlalti copilasi invatatoarea ar trebui sa o trateze ca atare, sa nu o lase sa se plictiseasca. Parerea mea. Mie imi place sa citesc despre Mariuca, sa aflu ceva si despre copilasii mai maricei.Pupici frumuselelor

Mamacita, nu e nici un efort, aici sunt piscinutele www.fun.be/" target="_blank">http://www.fun.be/, mergi la catalog, si il selectezi pe cel din dreapta sus 'zomer op z'n kop', sunt tot felul... eu eram nehotarata intre cea cu topogan de la pagina 4, si cea verde cu alb de la pagina 5, pt nisip m-am hotarat deja la scoica albastra care se desface si intr-o jumatate voi pune nisip iar in cealalta jumatate apa. Pupici lui Alexut, sanatate, si tie succes pentru pierderea celor 2 kg!- Daca as avea si eu doar doua de pierdut ce fericita as fi!

Am fugit la piata!


anca si micutza Bianca(14/03/2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:



Dantje, l-am vazut pe frumosul tau cum se joaca in piscina Succes la examene!

roxx, cand povestesti tu despre Mariuca ma si gandesc cum va fi peste 5-6 ani la noi cand vom merge la scoala E normal sa se plictiseasca si sa-si piarda interesul in timpul orelor daca pentru ea, fiind un copil foarte destept, lucrurile sunt foarte clare si intelege foarte repede! Iar invatatoarea, cat ar vrea ea sa predea pentru nivelul Mariucai, are o gramada de copii si tre` sa priceapa toata lumea. E primul ei an la scoala, e copil, eu zic ca nu-i nici o problema ca se plictiseste si nu mai e atenta. Sau asa crede invatatoarea, ca nu-i copilul atent, dar Mariuca sa fie atenta la ceea ce spune chiar daca nu sta in banca cu "gura cascata" la ce spune. Activitati extrascolare are? Si-a manifestat dorinta de a face si altceva, de ex. muzica, pictura, sport, etc.? frumoaselor.

mamacita, multa sanatate!

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Fetelor,a fost azi o zi de plajaaa...nu stiu ce spun prognozele,dar termometrul masinii citea 30 grade.Am fost dimineata,pana la 11,apoi dupa 17:30 si e asa bucuros piticul mamii,se joaca,alearga pe nisip,apoi sta cuminte pe prosop cu galetusa,in mare m-ar trage pana la gat,dar nu-mi convine mie,ca mi se pare rece[lui nu],super!Va asteptam pe toate!

ank,nu-mi deschide catalogul,desi am Flash 8.Mai trebuie facut ceva?

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Si la noi a venit vara! Desi dimineatza era destul de rece, dupa amiaza a fost superb. Nu f cald, sa lesini, dar placut si fara vant.
Radu a dormit de la 11 la 14, apoi pana am mincat, ne-am mobilizat abia spre 3 sa iesim din casa. Am plecat la Gradina Zoologica, cam la 15 min de noi. Desi nu erata cine stie ce, e totusi un parc linga padure in care sunt si custi de animale. Radu a alergat pe alei pe acolo cu tati, a vazut sora maimutza cu fundul roshu, si alte animale. Pe toate le-a certat pe limba lui . A fost super, ne-am relaxat. Cand a obosit a venit linga carucior si ma implora din priviri sa-l pun.CAnd am ajuns la gaini, curcani si alte oratanii ne-am odihnit la umbra, ca acolo nu putea a porc mistret, sau a oase impitite de la tigru. Radu a certat porumbeii, barza l-a atras tare, apoi a cules flori.
In drum spre casa ne-am recompensat pe noi cu o inghetata la McD si pe el cu un iaurt, mancat pe terasa in scaunel pt bebei!
A fost o iesire reusita!
Cand ne-am intors am vrut sa-l culc, dar nu a mai vrut, asha ca la 8:30, dupa o repriza de jucat in pat a predat armele.

Si maine anuntza cald , dar la noi cica baga si ceva ploi calde pe seara! Noi maine mergem la tzara, unde spre seara avem ceva fan de pus in shop (activitate fizica deci). Toata nadejdea ne este in ajutorul de la Rdaucu.

Vad ca mai nimeni nu a scris, banuiesc ca toata lumea a profitat de vreme si de ziua libera .

Va doresc o duminica placuta!

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Mi-a zambit cu ochii deschisi!!! Se pune?

Azi eram cu Nati in brate in bucatarie, la calc, si vorbeam cu ea, ca o apucase sughitul, dar nu vroia sa mai manance nistel sa-i treaca, era prea ocupata sa ma studieze. Si cum ne uitam una la alta (stiu ca de fapt ea nu prea vede mare lucru), eu ii vorbeam incet incercand sa o conving sa mai manance, mi-a zambit! De doua ori!
M-am topit toata...

Zuzule - multam mult, mult, de tot!!
N-ai idee ce bucurie ne-ai facut, si eu si Ionut suntem innebuniti dupa melodia asta!


Mamacita - multumim frumos si tie, ca de obicei, imi merg la inima cuvintele tale!
Hi, hi, laptaria face mai bine, multumim de intrebare , produce mai mult decat e necesar, sper insa sa se regleze la un moment dat.

Multa sanatate tie si lui Alexut, sper ca nu mai sunteti mucosi.
Cred ca toata lumea s-a bucurat azi de soare, imi inchipui ce frumos a fost la mare... La anu' sigur onoram invitatia!


Azi am fost cu fetitele mele in parc!!
Irina a fugarit mingile pana a obosit, ne-a tarat pe amandoi de colo pana colo, iar Nati a dormit tot timpul. Irina se opreste la fiecare banca unde e cate cineva, si se opreste sa se uite dupa oricine trece pe langa ea. E mortala! Se dusese la 2 pusti care jucau table pe o banca, binenteles ca ei n-aveau treaba cu ea. Cand unuia din ei i-a sunat telefonul, au devenit cu atat mai interesanti. De-abia am luat-o de langa ei...
N-am stat decat o ora, dar maine sper sa fie la fel de frumos si sa marim timpul de bronzat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Mamacita, nu stiu de ce nu se deschide catalogul la tine:(, am dat klik acum pe link si merge. Imi apare procentul in mijloc pana se incarca, si apoi jos in stanga e o mascota care citeste o revista si scrie catalogus. Mergi acolo, si vezi dupa cele 2 cataloage sus. cel din dreapta, si ti se va deschide intr-o fereastra noua. eu folosesc Mozilla. Sper sa se deschida.

Andira, super cu fetitele, vreau si euuu. Dar noi deja am lasat-o mai moale pt ca eu m-am inscris din septembrie la un curs intensiv de conta si ramane sa incercam din nou peste doi ani. Dar si acum daca e sa vina il primim cu bratele deschise

Va pupacesc si merg la treaba, caci acum ne-am intors din vizite si nu vreti sa stiti in ce hal arata casa asta



anca si micutza Bianca(14/03/2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Bonsoir!
Mamacita da e pampers de piscina,dar eu nu sunt f multumita,eu stiu ca nu se spala dar poate sunt eu in ceata,dar am inteles ca e impermeabil,si n-a fost asa....adica dupa ce l-am scos era fleasca,nu de urina ci de apa.
Andruzza,multumim ca ne-ati vizionat si admirat,si eu vazut un rares cu mot,merci de urare de succes sper sa fie...toata lumea imi spune ca sunt nebunica ca e prea repede dar vreau sa incerc...n-as vrea sa stau 5 ani in scoala de limba.
Azi am avut petrecere,am fost la un barbeque organizat la tati la munca,unde am avut fun .Au fost doua perne de aer de sarit si s-a distrat pe cinste Martijn si noi pe langa el,am fost cam bodyguarg caci el nu era singurul copil de acolo si ,bineinteles ca se plimba dintr-o parte in alta ,dar el s-a distrat.
Maine avem alt barbeque la zana imparatului unde o sa avem din nou fun si se intalneste cu gagicile.
Va doresc un week-end plin de fun.

Dantje & Martijn
Am pus pozici de la barbeque
http://pg.photos.yahoo.com/ph/danaready/album?.dir=b6d5scd&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/danaready/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

ligia,dantje,m-am distrat alaturi de voi;ce-mi place cand schimbam experiente distractive,cand ma gandesc ca anul trecut impingeam la carut la greu,iar acum nu stiu ce distractii sa mai inventez si-i povestesc cate-n luna si-n stele...
ank,totul merge cum ai spus pana la deschiderea catalogului,cand imi apare doar coperta:(
andira,sigur ca se pune;si eu am fost inla primul zambet voluntar,dar si acum sunt la fel la fiecare zambet

Alexandru,soarele nostru
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Mamacita, sus in dreapta ai vorige pagina si volgende pagina. mergi de fiecare data pe volgende pagina ca sa dea o pagina inainte. De data asta sigur merge. Sper...


anca si micutza Bianca(14/03/2005)

Mergi la inceput