Prichindei martie-aprilie 2005 (102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zuzunaki spune:

Salut les filles!

sorry ca nu mai pot fi asa de activa,am si musafiri.Sora mea pleaca maine dimineata pe la 5...ce repede au trecut zilele astea impreuna!
Am fost la shoppinguit,am mai pus masinuta la punct(o Corsa si-a luat pana la urma si e tare fericita si incantata),s-a jucat cu Bubu (dupa care e innebunita)muult...ce mai,am incercat sa profitam cat mai mult de timpul asta scurt impreuna!

gegea,
doamne,tu te plangi de vreme ploioasa si racoroasa eu o invoc ccc cu toate mijloaceleAici sunt si pana la 34-35 grade iar pt mine e un chin...imi vine sa -mi iau pielea de pe mine,groaznic este!Azi-noapte n-am putut dormi de la 4 la 7 de caldura...
e ok daca ii las si lui Bubu noaptea fereastra un pic deschisa la camera?pt ca si la el in camera sunt 28 de grade noaptea si se trezeste mititelul de caldura
Chiar ne gandeam sa punem AC desi nu mai e casa noaatra acum si poate mai stam maxim 3 ani aici...dar nu ne-am hotarat inca.Cine are AC,pliz dati-mi si mie niste pareri!Poate gasim unul mai ieftin portabil,chiar nu stim...dar e insuportabil!

marox,
voi avea fetitaAcum sunt in saptamana 34(poate chiar 35 dupa dezvoltarea micutei).O va chema Sofia.La multi ani si sa-ti traiasca feciorul!Pupici!

andira,
si eu am vazut minunatiaDOamne,ce scumpaaaa e!

As vrea sa mai comentez si eu pe marginea la ceea ce discutati dar nu pot sta mult si nici nu am ccitit tot din urma,decat printre picaturi.

Va pup si numai bine va doresc tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:



an-k, ce frumos povestesti tu cum va petreceti amandoua timpul Mie atat de dragi imi sunt cand ii aud pe toti bebelsuhii in parc vorbind pe limba lor, ma gandesc ca in curand vor incepe sa vorbeasca din ce in ce mai bine si mai mult, o sa-mi fie dor de perioada asta cand ei vorbesc dar noi prea putin stim ce spun

zuzule, te plangi ca aveti 35 de grade? Da doame si la noi, plss! Eu m-am saturat de vremea asta, la noi ba ploua, ba bate vantu', ba e soare, plec in parc cu geanta plina de haine, parca m-as duce in mini concediu. Ba il imbrac ca bate vantu', ba il dezbrac ca e soare, ba ne pregatim pe fuga sa plecam spre casa de frica ploii. Astept zilele de varaaaa, ca m-am saturat de vremea asta, parca suntem in octombrie. Cat despre AC, eu una nu-l suport si nici nu intentionez sa pun in casa. Cand mergem cu masina il accept sa nu se incalzeasca Rares, altfel nu mi-ar trebui. Vara trecuta cand erau 40 de grade afara, noi aveam noaptea cam 28, dar n-am dormit cu fereastra deschisa ca imi era teama sa nu se imbolnaveasca, mai aeriseam cate 5 minute camera 1-2 ori pe noapte. Acum daca va fi prea cald, probabil o sa incercam si cu fereastra putin deschisa. Nu l-am mutat la el in camera pentru ca am tot amanat si nu am amenajat, asa ca are patutzul tot la noi in dormitor si il verific peste noapte de mai multe ori daca ii e cald sau rece( acum noaptea e destul de racoare in dormitor 22-23 de grade). Mai ai putin si vine Sofia, abia astept s-o vad.

danna, succes la examene! Felicitari parintilor tai pentru cei 50 de ani de casnicie, sa fie sanatosi si fericiti alaturi de voi!

ligia, tu cum te mai simti? Sanatate multa!

mamacita, chiar? Unde ai disparut?

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora racz spune:

Off,nu mi-a mers internetul asa ca am lipsit si eu o zi!Cate am avut de citit!

Dantje-succes la examene!Imi aduci aminte cu drag de acele zile cand invatam in sesiune cu picioarele in ligheanul cu apa;desi a trecut 6 ani de cand am terminat facultatea mi-e dor de acele momente!Iti tin pumnii!
Ligia am vazut si eu pozele;ce arsenal aveti!si ce bicicleta!Iar de protagonist ce sa mai vorbim...!
Adriana ce gasca aveti!Asa de multi prichindei sunt la voi in zona?
Andira sa-ti traiasca printesa!Ce ten are!

Multumesc fetelor Rp,Ligia,Caramella,Rrox pt.sfaturi si incurajari!De cateva zile am avut scaun normal dar astazi iar a inceput cu trei scaune/zi;sper sa treaca!
Mamacita unde esti?Sper ca sunteti bine!
Daria imi pare bine ca ne-ai impartasit si noua din discutia de la dr.;cred ca noi am pica la testul cu iesitul din camera!ar veni Antonia dupa noi dar cred ca ar plange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

ligia l-am vazut pe raducu.dar ce sta sa ii uscati parul cu feonul.al meu plange numai cand il aude dar sa il mai si usuc.si mi-a placut jucaria masuta cu butoane si ce mai avea pe acolo
danna_J succes la exam si felicitari pentru parintii tai!
teodora multa sanatate!
daria suna intersant ce s-a intamplat la doctor.chestia e nu ca nu te aprob,din contra.sunt asa disperata si am citit nu stiu cate carti de psihologia copilului ca sunt atenta la tot felul de detalii numai sa aiba matei un psihib bun.chestia care mi se pare e ca nu ar fi trebuie sa iti faci probleme.nu ar fi avut cum sa aiba brien probleme psihice cu asa niste parinti
zuzu am vazut si eu piscinutele si sunt suuper si chiar ieftine.super de voi ca aveti gradina.



Pozici cu noi
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

neata

scriu repede pana nu vine teroristul, ca daca ma vede...adio cal
c
ulat



+++++++++++++6///////

dupa cum vedeti a aparut...

am vazut-o pe micutza Nati, o bombonica, si seamana cu tati perfect, eu asa vad....



Adriana si bb Cezarica 23 Aprilie 2005

Cezar,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

Buna fetele!

Mei , da cam liniste pe aici. Ce faceti, a iesit soarele si stati afara?

adriana, tero vad ca te cam da la o parte de la calculator.
an-k, chiar va imaginez pe voi doua, fetele, trebaluind prin casa sau jucandu-va! Ce bine ca va mutati la casa cu curte!Va invidiez.
zuzu, te inteleg ca ti-e cald , dar noi efectiv ne-am saturat de ploaie si frig. Ma dor toate, ca o baba. Nu am avut vara deloc anul asta. Vrem si noi caldura....
pisicutza, da Radu e obisnuit de mic cu feonul. Asha l-am obisnuit sa-l uscam cu feonul, asta fiind intodeauna sarcina lu tati. Eu intru in actiune la cremuit si imbracat!
Insa Radu plinge tare la aspirator, de-aia cand are muci trage tati la pompita aceea minune si eu tzin urlatorul!

Sunt f fericita. Azi vine Radu acasa, gata perioada de izolare. Vreau sa aspir un pic si sa sterg praful, pt ca maine si poimaine sa ma pot ocupa numai de el, ca mor de dor.
Duminica daca e frumos, desi au anuntat ploi, vrem sa mergem la tara sa facem si noi un gratar , ca anul asta nu am apucat sa facem si e iulie imediat.


Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

an-k, daca am vazut eu corect si piscina cu topogan si alte jucarii si cea simpla verde cu alb sunt 229x229. Deci te poti balaci in oricare.
Mie cea cu topogan si jucarii mi-a plcat, nici nu stiam ca exista asha ceva
Distractie placuta la balaceala.
Si tati i-a cumparat lui Radu una, simpla , rotunda, cu diametrul de 1m, da uite ca vara nu mai vine sa ne balacim si noi!

Eu si Raducu (22.04.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Rp, Ligia, Andruzza, Cenia, Caramella, Marox, Pisicuta, DannaJ, Gegea, Daria, Zuzu, Teodora, Adriana - va multumim tuturor, si Nati va transmite un !

Andruzza - asa e, Irina era bruneta si pletoasa, Nati are doar un puf saten

Adriana - daca seamana cat de putin cu Irina, inseamna ca tot cu tati seamana...

Am vrut doar sa va multumesc, ca nu prea apuc sa citesc si ma duc acum sa fac ceva de mancare. Peste o ora vreau sa ies cu ea la plimbare nitel, sper sa nu vina ploaia. M-am saturat de vremea asta pana-n gat, in conditiile astea o sa iesim afara de-a binelea cand o face o luna..


Irina, piticul meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninocikap spune:

Andira acum am reusit si eu sa vad minunea mica. o frumusete. sa fie sanatoase amandoua fetele si sa va bucurati de ele.

Nicoleta si Mihai Alexandru (17.02.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Andira Natalia e o micuta tare, tare dulce Multi !
Si fetele mele seamana mult mai mult cu tati decat cu mine, dar eu ma mandresc tare cu ce au de la mine

Multumim mamicilor care au felicitat-o pe Mariuca. Din pacate nu e suficienta inteligenta, mai trebuiesc si alte ingrediente. Avem mari probleme cu functionarea in cadrul unui program strict (cum e la scoala de exemplu) si cu acceptarea lui "trebuie"... Nu accepta deloc sa i se spuna ce sa faca si cand nu are ea chef nu se concentreaza la nimic. O sa mai cerem sfatul psihologului si sper sa rezolvam si problemele astea. A terminat clasa I cu o medie de B (bine) la romana si restul numai FB (foarte bine), invatatoarea ii lauda mult inteligenta si logica, dar imi spune ca-i de cele mai multe ori in contratimp cu ce se intampla in clasa si dupa o ora, doua, nu mai are chef de nimic. Decat de joaca. Si imi pare rau ca nu-si valorifica nici pe departe potentialul. Efectiv imi vine sa o iau s-o scutur sa se trezeasca... In fine, sunt offtopic Cam peste sase ani o sa va intereseze subiectele astea , dar atunci sper sa nu mai am probleme sa va povestesc

tuturor!

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput