Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (67)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Buna dimineata!

Ieri am facut buf! din pat.Am crezut ca mie n-o sa mi se intample, ca voi fii foarte atenta, etc...Na, ca o patii!Dormea si s-a trezit fara sa o aud si s-a rasucitsi..gata jos!Una e s-o auzi de la altii , da' alta e s-o traiesti pe pielea ta1E groaznic, nici nu-mi mai simteam picioarele si am ramas si cu o durere de stomac.Ea dupa vreo 15 minute uitase, da' nu uitase maica-sa!!!

Gabitaco (si Bubamara) eu va citesc tot timpul pentru ca avem bb -ii nascuti in aceeasi zi, vreau sa vad cum mai evolueaza ai vostri, da' pacat ca postai asa rar...
Vad ca te simti in plus :sa-ti spun drept nici eu nu sunt in centrul lui , ci undeva mai pe margine, dar am continuat sa dialoghez, cateodata nu ti se raspunde, cateodata primesti mai multe raspunsuri decat te-ai astepta, probabil in functie de disponibilitatea fiecareia.Chiar daca nu am spus-o, am fost alaturi de tine(de voi intotdeauna)!
Ti-am admiratpozele!Si noi sugem doua picioare deodata!
Sanatate Mateeei si sa ne tii la curent!

Parca addya voia sa ma ajute cu caracterele mari.Mersi, s-a rezolvat intre timp!

Dordia, eu chiar ti-am dus lipsa pe DC cat ai fost plecata, dar nu prea am timp de scris...Ii urmaresc aventurile lui bb mancacios si ne pare rau ca noi nu suntem asa.Ieri i-am facut supita si am lasat-o rece si cred ca nu i-a placut ca n-a baut-o.
Am cumparat mere golden, din acele galbene, care sunt f. dulci si le mananca f. bine, cum n-a mai mancat de mult timp.Eu ii dadeam din cele rosii cu galben, putin acrisoare, si manca jumatate.

Lavi, multa sanatatei lui Nati!

mara si flavi(7dec)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hu-uuuh! [emoticon de usurare]
Am facut un test de sarcina si a iesit negativ, slava cerului! Ca la mine UM=5 feb 2005. Daca iesea pozitiv nu stiu ce faceam ca nu cred ca am inima sa fac chiuretaj. Mai ales acum ca sunt mamica si stiu ce-i aia sa dragalesti un bebic mic.

Si asta era un stres. Stateam de dimineata cu pishi in recipient, cu testul pe aproape si n-aveam tupeu sa le fac sa se intalneasca.

mara multumim! Bine ca nu s-a lasat buful cu vreo urmare.
leea eu cred ca branza constipa indiferent cum i-o faci. Mai bine da-i iaurt.


Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Fetelor..sondaj..care are timp sa raspunda..ca-s tare curioasa
cum dorm bebelusii vostri?. A mea de o saptamana nu ma doarme decat pe burta. O pun frumusel pe o parte, sta 10-15 min apoi, hasht pe burta si asa doarme pana dimineata. Mai rau e ca nu stie sa se intoarca inapoi p spate si ma trezeste s-o intorc eu. Pana acuma dormea pe parti, pe spate..acu a facut o pasiune din dormitul pe burta. Oare e bine?


Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 5 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Lavi ai grija mama, sau vrei sa se mai lase cu un fratior ptr frumoasele tale?
Io vineri ma duc sa-mi pun steriletul si scap de stres.
Ela si eu am saltea cu 2 fetze, noi inca dormim pe aia tare, mi se pare ca doarme mai bine daca nu face cutem gauri, etc.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 5 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Madau si Nati mai nou doarme pe burta. Asa le-o placea, ce stim noi?! Norocul e ca Nati e autonoma din ac pct de vedere: se intoarce si suceste singura cum are chef.

Mai, eu cu preze nu ma impac deloc. Imi da o stare de nesiguranta totala. De abia astept sa trec pe pilule ca m-am simtit f bine cu ele.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Fetele, la voi cat de regulat a revenit ciclul? Ca la mine inainte de sarcina era la 25-26 de zile, iar acum mi-a venit pe 5 mai si de atunci nimic... Sper ca nu am de ce sa-mi fac probleme, nu? Ca n-am chef de test de sarcina. E chestie psihologica: eu mereu mi-am facut testele cu speranta ca vor iesi pozitive, acum nu-mi vine sa-mi fac de verificare, sa nu cumva sa fii ramas! mai astept uratii.

Gabitaco, nu fii suparata, ca nu are rost. Aici se scriu prea multe pagini, una dupa alta, incat citind in diagonala scapi unele si vezi altele, la intamplare si noroc! Daca intr-adevar ai probleme mari, la care vrei raspuns urgent sau mai multe pareri, baga subiect la Parintii intreaba, acolo sigur vei gasi raspunsuri si nu vei fi ignorata. Iti spun din experienta. Aici pui la noroc problema, altfel asta e un topic de sprijin, stat la povesti, laudat, plans pe umarul altora... te bucuri daca primesti raspuns, esti dezamagita daca nu... Ai sa vezi ca o sa simti nevoia sa povestesti ce ispravi ati mai facut si o sa-ti vina greu tot tie sa treci peste ce ai scris mai devreme. Mai ales daca esti mai retrasa (ca si mine, stiu ce zic!).
Lasa supararea si fa-te ca nu s-a intamplat nimic. Totul e bine acum, nu? Necazuri vor mai fi.

Pupici la toata lumea!

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Cuscra ,al meu dormea numai pe spate dar de vreo 2 saptamini ,pe o parte si se cam intoarce pe burta dar cu minutza sub el , nasu' in patutz si se trezeste ,se sperie ,apoi revine pe o parte sau pe spate!
Zi-mi si mie ce analize ai facut inainte de ati pune sterilet ca si eu vreau sa-mi pun dar nu prea am timp sa umblu pe la dr.,abia astept ca fara stau cu mare frica in fiecare luna cind intarzie o zi ,doua!
Am facut brinza ,a iesit ,am incercat sa-i dau cu banana dar nici asta nu-i place
Lavi ,ma bucur ca a iesit testul negativ ,stiu cum e sa stai cu frica-n san ,mie acu' o luna imi intarziase vreo 5 zile si eram terminata!


















ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE NOUTZE'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Uitam: multumim de urari!!! Avem 7 luni!!! Cand or fi trecut?!?!

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Tanti Roza e la mine astazi. Uit de la mana pana la gura! La multi ani bebeilor de aceeasi varsta cu Bogdan!!! Dam o petrecere mare?

Gandacel si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Gandacel ,nu-ti face probleme ,eu inainte de sarcina aveam fix la 28 de zile ,apoi primele 2 luni dupa nastere ,a venit aiurea si foarte mult ,m-a tinut si 10 zile ,urmatoarele 2 a venit la fix iar luna trecuta am avut pina pe 27 mai iar in iunie mi-a venit din nou pe 8 ,ca dracu' ciudat rau ,cred ca am racit !Tre sa merg la dr. oricum sa vad ce zice de sterilet!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE NOUTZE'

Mergi la inceput