Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (67)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Mai GABITACO lasa supararea ca nu ti-i buna.Si io ti-am zis vo doua vorbe de bine in subiectul anterior,e drept ca dupa mustruluiala ta,inca am fost plecata citeva zile.Stii bine ca ni-i draga Mateea si nu am vrea niciuna (io cu atit mai putin ca e vb de nor-mea) sa i se intimple ceva.Sau tie.Mai hai pi la noi ca o sa ne fie doooor de voi.
MADUTZA, nici eu nu fac brinza din lapte praf si acum nici macar pe cea calcica.Io chiar i-am facut din lapte de vaca de la mama de la tzara si dr zice ca e ok.De combinat o combin cu mar,banana(mai putin ca am pb cu constipatia),piersica,caisa si o maninca f bine.Am renuntat la combinatia cu legume ca nu-i place.
MADAU - deci esti pe cale de a deveni tun... de sanatoasa.Fa-te bine rpd ca Miruna vrea sa te vada la celalalt capat al caruciorului,impingindu-l.
ADDYA al meu nu a facut figuri la amplasarea in scaunul pt papa.Mai sta el cu picioarele in sus pe masuta aia si se uita cam strimb la scaunel,dar merge.
Acu si io intrebare: numai cu zeama de lamaie se poate face brinza? parca mai era o varianta.Cu iaurt sau cam asa ceva?
ELA, te plingi ca se scola fata O DATA? Al meu de 5 ori s-a trezit azi-noapte.Is varza.Concediu fain cu tata!

Leea si Tudor (19.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

He--he, schimbul 2!!!!

La multi ani teroristilor de pe 14, ca-s tare multi!!! (cu un LMA impusc 6 dintr-o lovitura)

Maduta prietna mea ii facea lui puiu' ei br din Bebelac deci ar trebui sa mearga. mai zicea cineva pe aici ca nu i-a iesit deci... vezi si tu, poate si tehnica conteaza.

Mai fata! Dr ti-a zis cu un scop ce ti-a zis: vrea sa-l testeze pe puiu' mic de intoleranta la lactoza. Adik daca face diaree de la lactoza. Branza va fi "purtatorul" de lactoza. Acu' daca i-o dai impreuna cu ceva care inmoaie scaunul si el face kk moale, ce o sa deduci de aici? Nika! Asa ca da-i-o tu cu ceva constipant (cum a zis dr) si vezi ce se intampla.

Na, asta-i logica mea in toata treaba.

Bic Nati are traheo-bronsita.

Monet ma bucur ca mandrele sunt bine si se iubesc. La fel si ale mele. Si la fel e situatiunea si la noi: Nati papa bine, Silvia ... selectiv ca sa zic asa. Mai precis . Dar nu-mi fac iluzzii prea mari ca si Silvia intre 6 luni si 1 1/2 ani manca de spargea si acuma....

Bafta cu serviciul!!! of!

monet si corap concediu placut! Buna idee monet sa pleci numai cu Maya. Si eu as fi lasat-o pe Nat la soacra daca n-as fi alaptat.

Corapino, unde mergeti in Grecia?
Si cat costa avionul, daca nu-s prea indiscreta. Nu mergeti cu charter? Ca si pe mine ma bantuie ideea de Grecia pt la anul doar ca e cam lung drumul cu masina pt puiute.

Na, acu' sa va zic. Eu de fapt am intrat aici pt usurarea sufletului si uite ca m-ati inveselit un pic din start.

Hai ca nu va mai scriu pomelnicul de probleme ci doar buba mai mare si anume ca NAti a tusit toata noaptea ca un magarus.

Si cica sambata plecam la mare. Deja a devenit o tradie a ultimilor ani, inainte de a pleca in concediu ni se imbolnaveste copilul. Acum vad ca Nati a preluat stafeta de la Silvi.

Azi Silvia are serbarea de sfarsit de an. Are rol de stanjenel

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ela ti-am raspuns Io la pb cu salteaua dar probabil n-ai apucat sa citesti: lasa-i pe producatori in pace si tine copilul cat mai mult timp pe partea tare. Asa e mai bine pt coloana pana la orice varsta. Bine, nici eu n-am pus mana pe salteaua ta sa vad cat de tare e cea tare si cat de moale cea moale, dar ideea de pricipiu e ca mai bine tare.

leea cu iaurt sa un Ca lactic, 8 pastile la 1 l lapte sau proportional la o cant mai mica.

Cand fierbe laptele pui pastilele si apoi amesteci pana se leaga branza. Apoi strecori. Eu Nataliei inca nu i-am facut branza.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Multumesc mult de raspunsuri !!
Inca o intrebare si nu va mai stresez :la cat sa-i dau brinzica ,la 11:00 sau 14-15:00??Ca as fi vreut la 14:00 sa-i dau supa de leguma!!



Pupici!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE NOUTZE'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La 14:03:56!!!! Altfel n-ai facut nimic!

Zau acuma, importanta nu prea are. Cum ti0e tie comod si cum ti-ai organizat tu mesele.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Lavi ,n-am sa depasesc nici o secunda :)))
Merci ,deci ii dau brinza la 11 :00 !!pupici!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE NOUTZE'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Ela si noi avem saltea cu 2 fetze. Nu ti-am raspuns ca eu nu am observat vreo diferenta intre ele. Ieri am intors-o dar din cauza ca a "botezat-o" Ilinca in fractiunea de secunda in care m-am intins dupa un servetel

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

madutza, poti sa-i dai branza la 10 dimineata sau o bagi seara la 18 in papica care i-o dai

Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Bai LAVI () inseamna ca de aia nu tolezeaza al meu brinzica.Pt ca i-o dau la 14.03.55.Mama ei de treaba.Pe de alta parte stiu chestia cu calciul lactic,insa nu mai am voie sa ii dau din asta caci constipa.Voiam sa recurg la alt fel de brinzica.O sa incerc si cu iaurt.
MADA chiar nu are importanta ora de brinza.
ALINUSH, io nu-i dau cereale decit de porumb din cauza dragutei de constipatii.Doar porumbul-zice dr-inmoaie scaunul.Restul il intaresc.Si ia zi cum te mai gasim prin cele tari straine?

Leea si Tudor (19.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Lavinia, cand fierbe laptele pui 2 pastile pasirate de ca lactic...la 250 lapte. si amesteci pana se leaga...si vezi zerul. strecori cu strecuratoare si tifon alb.
bafta!

Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 7 luni

Mergi la inceput