Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (67)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

bau!
n-am mai intrat si io cateva zile si ce gasesc p-aici . n-am citit din urma, ca n-am avut timp, am fost in we la mare, luni am fost la dentist, alergatura, am gasit niste bilete de avion convenabile, asa ca miercuri plecam in grecia, da pustiu n-avea pasaport, asa ca am fost ieri si i-am facut si azi plec iar la dentist (sper ca termina azi toate cariutzele, ca m-am cam saturat)
gabitaco si la mateea, ca vad ca esti suparata.
mada, ce patisi, soro ?
va pup si va las, ca tre sa plec la chinuit.
LMA teroristilor!!!
c & ardeiash, viitor posesor de pasaport

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

La multi ani teroristilor de 14, in special lui ginerica Stefanel-cel-cumintel si colegului de celulaArdei

Corap chiar ma gandeam ce copii "filozofi" avem noi, mai mult stau si analizeaza decat actioneaza. Cel putin Ilinca studiaza o bavetica transparenta cu niste desene pe ea la nesfarsit, nici nu mai zici ca mai am copil in casa! Ce-or fi patit ei la Giulesti?

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Dordia sa stii ca eu am dormit vreo 4-5 luni cu ilinca in pat, deoarece ma speriasem foarte tare cand incepuse sa se inece(v-am povestit mai demult). Nu s-a invatat, acum adoarme instant in patutzul ei. Se intoarce pe burta si dusa e! Daca nu ai pat de mijloc, nu trebuie sa-ti faci probleme. Ginerica oricum nu se rasfata, e baiat serios, stie ca nu tb sa se invete sa doarma cu mami.

Hmmm, am vazut cam tarziu mesajul tau. Dar vor mai fi alte garzi.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

bebicilor de 14 !Sa cresteti mari si sanatosi!
Mai fetelor vad ca v-ati molipsit toate cu supararile astea ,n-are rost ,eu nu mai zic nimic ,ca de vreo 3 zile intreb una alta si nimeni nu-mi raspunde da' nu ma supar ,io intru in continuare cind am timp ,raspund cui pot daca ma pricep ,daca nu ma abtin ,asa ca faceti si voi la fel ,fiecare le are p'ale lui ,poate nu au chef sau timp sa raspunda ,nu putem condamna pe nimeni!!

Io va pupic si nu mai fiti suparatele!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE NOUTZE'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Mamici ,acum chiar am o intrebare si va rog sa-mi raspundeti care aveti timp;mi-a zis dr. ieri sa-i fac brinzica de casa ,eu as vrea sa o fac din milumil sau humana ca asta am in casa si nu as vrea din lapte de vaca deocamdata ,e bine??Si mi-a mai spus sa i-o dau in bibe cu supa de morcov sau mucilagiu ,ca suspect de intoleranta la lactoza fiind sa nu fac diaree dar saracu' de doua zile nu a facut kk si mi se pare o combinatie tare naspa ,asa ca as vrea sa i-o dau amestecata cu altceva ,ce ma sfatuiti??In combinatie cu ce le place bebicilor vostri mai mult ??


ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

POZE NOUTZE'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

LA MULTI ANI BB-ILOR DE 14(AL MEU INCLUSIV)

Fetelor, am si eu 2 probleme existentiale, poate primesc un sfat de la voi

1. Este cineva pe aici care a trecut de la par lung la scurt plus schimbat culoare? K eu asta vreau sa fac azi DAr nu as vrea sa se streseze jupanul Razvan.
2. Cum au reactionat copilutii vostri la trecerea catre masa de mancat? Al meu era consemnat in scoica auto si manca repede si bine. Acum, de cand cu masa cea noua a dat strechea in el, vrea joaca, intins piure pe masa, tot tacamul... La voi cum sta treaba?

Va las k s-a isterizat feciorul, nu ajunge la tastatura, mare suparare pe capul lui

Dordia mama, azi ne vedem?




Adina si BB Razvan

Razvan-Nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Buna dimineata.
Iaca am primit rezultatul la analize..se pare ca sunt pe drumul cel bun. Adica virusul nu mai e prezent, leucocitele au mai urcat nitel, semn ca sistemul imunitar lucreaza foc continuu. Deci contagioasa nu ma sunt, acuma ramane doar sa am mai multa grija de mine, vitamine si odihna.
Am vb si cu doctoritza..cica am voie la plimbare..dar sa nu alerg si sa car . Deci IOR "here we come"!!!!!
Multumesc pentru urari, va pe toate .
Corap voi numai de plimbari va tineti soro? Ieri la mare, maine la Greci..trai pe vatrai
Cuscra Madutza eu fac branzica din lapte de vaca ( Dorna, Fulga sau Milli - 3.5%), din lapte praf n-am incercat inca, deci nu stiu ce sa-ti zic. Banuiesc ca o iesi.
Miruna o papa amestecata cu toate fructele, cel mai mult insa ii place cu banana, caisa si nectarina. Dar cum voua va e frica de diaree, dai-o cu banana sau cu mar copt .

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 5 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

Madutza, , uite, ma incumet eu cu un raspuns rapid:
Eu nu am fct niciodata branza din lapte praf, nici nu stiam k se poate. Am inteles de la dr mea k e f ok sa fac cu lapte de vaca, deoarece in procesul de fierbere-branzire se intampla nush ce fen chimice care fac aceasta branza (aia cu calciu lactic) f bine tolerata de bb. Nu ma intreba ce fen k eu sunt tufa la chimie.

Cat despre treaba cu kk, baga in ea mere crude sau coapte, amandoua sunt ok si regleaza problema.



Adina si BB Razvan

Razvan-Nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

NEATA FETELOR,
TUTUROR CELOR CARE NE-AU URAT SANATATE
DARIUCA-este bine acum,a trecut,cu toate ca ma gandeam azi dimineata cate cazaturi ne mai asteapta de acum inainte

acum 2 seri am avut iar un episod din serialul-NU SATU FARA MAMI-am iesit cu tati la o pizza,dupa ce am culcat duracell-ul,si normal trebuia sa doarma ,dar la 30 min,cand tocmai incepusem sa savuram pizza,mai ales eu,care am intrat la cura de ieri,ne-a sunat mama ca daria s-a trezit si plange cu lacrimi de crocodil,asa ca i-a pizza acasa si fugi..drept urmare de 2 nopti se trezeste la 3 noaptea sa manace,un chin pt mamai care de la o luna nu s-a mai trezit noaptea

GABITACO-iti inteleg supararea,si eu am avut inainte cateva impulsuri sa scriu asta dar am repetat intrebarea si mi s-a raspuns,uneori ne mai fura valul cu un subiect de discutie si se "sare"peste altele.Sincer m-am intristat cand am citit postarea ta,cum sa nu mai intrii??????????/// pai cum o mai admiram noi pe mateea cea dulce si frumoasa
Fetele nici nu prea s-au confruntat cu aceasta problema,cu diareea,eu ,silvia,feli si scuze daca mai este cineva dar sunt cam somnoroasa
Si uite ca sa vezi ca se sare peste unele postari,si nu din rautate,si eu asteptam un rasp de vreo 4 zile,cum nu ma primit REPETTTTTTTTTTTT intrebarea:cele acre aveti saltea cu 2 fete,una tare pana la 6 luni si alta moal dupa 6 luni,a-tifacut schimbarea de la tare la moale????eu am incercat si nu i-a placut deloc dariutei,ca nu mai putea sa dea din cur mult ca sa miste patutul

eu sapt asta o sa intru mai rar,pt ca este tati in concediu si petrecem ami mult timp toti 3
pupici

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Mona, sanatate multa. Sa te faci bine. Te invidiez pentru Mexico.Si io m-as duce....
Corap...alta..pleaca in Grecia. Si io???
madutza, eu pana acum am facut branza anumai din lapte Humana...deci e ok.La noi functioneaza cu Humana cereale cu fructe ...sti tu..brei, ii faceam seara si bagam branza inauntru sau cu piersica hipp sau cu banana naturala.
Dordia, vezi ca poate bebe nu te mai recunoaste E u zic s-o faci. Am glumit.


Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Poze la 7 luni

Mergi la inceput