Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (67)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Madutza eu mi-am facut PAP si o analiza de secretie. Plus o coagulograma, ptr ca vreau Mirena si ala e cu hormoni, asa ca trebuie.
Si la mine CM e ca la balamuc. Inainte eram ceas la 28 zile, dar acu' ba la 30, ba la 32, cu vrea el. Noroc ca dupa ce-mi pun steriletul e posibil sa dispara, sau oricum se reduce foarte mult, asa ca pot pleca la mare cand vreau

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 5 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">asa s-a nascut Miruna
varsta Miruna
www.dropshots.com/madau" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Lavi, te inteleg ca si eu am cam aceleasi emotii ... la mine UM 23.03.2005 ! Of, ce stres! Cum se mai simte Nati? Ziceai ca a tusit toata noaptea, mititica!

La Multi Ani sarbatoritilor zilei de 14 !

Madau, eu cred ca e ok sa doarma pe burta, Daria nu doarme pe burta, dar se intorce mereu pe burtica si ii place sa stea asa ! Mie mi-ar placea sa doarma pe burta, asa nu s-ar mai trezi ... cand se intoarce pe burta !!!
Bb_Alinush, eu dupa fiecare masa de diversificare ii bag si tzitzi!

Pupici

Camy & Daria

Varsta Dariucai
Poze Camelia si Alexandra Daria (02.01.2006)
POZE NOU - NOUTZE
"A day without laughter is a day wasted!" ~ Charlie Chaplin ~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubamara spune:

Neata, fetele!

LA MULTI ANI gruparii 14 !!!!!!!

Mara, nasol momentul. Bine ca n-a patit pisi nimic!

Acum, raspund si eu pe sarite, ce-mi aduc aminte ca, zau, uit de la mana pana la gura (si asta credeam ca se intampla numai in sarcina ).

Noi papam branzica pe la 11, in combinatie cu mar sau banana. Piersica n-am bagat inca si nici nu bagam prea curand, ca ieri facuram vaccinul de 6 luni (suntem ok, fara urmari). O prepar din lapte Milli si Ca lactic.

Lavi, cu testul negativ. Sanatate puiutei!

Cereale bagam o masura in bibi de seara. Mancam din cele fara lapte, de la Humana.

Saltea cu 2 fete n-avem.

Gabita, nu te supara, frate!

Madau, bravo, bine ca au iesit analizele ok, odihneste-te cat mai mult!

Frumoase poze si frumoase filmulete! Chiar daca nu scriu atat de des pe cat mi-ar placea, tot va urmaresc postarile.

Gata, mi s-a taiat filmul. Nu mai stiu ce sa raspund.

AHA, vacanta placuta familiei corapine si lui lavi si dienutei si... si..... tuturor fetelor care pleaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Lavi, sa inteleg ca il vrei si pe bb3?

Nici eu nu am inca CM, si e greu astfel de depistat o eventuala sarcina, mai ales ca un timp am avut greturi cateva zile la rand si o cam bagasem pe maneca...

Sper ca dupa cazatura sa nu avem urmari.BB e la fel de vioaie, rade, da' oricum mami a fost de vina ca nu a prevazut tragedia.Deh, marti 13!Si tocmai ce ma laudam de dimineata ca se intoarce de pe spate pe burta si invers.Intoarcerea de pe spate pe burta o face cu preponderenta catre dreapta, asa cum s-a intamplat cand a cazut.Sper din tot sufletul sa fie prima si ultima, da' cine stie....?


madau, a mea doarme numai pe spate si pe parti, niciodata pe burta, indiferent daca e zi sau noapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

LA MULTI ANI !: :

Iuliei-Maria, lui Stefan-Cristian,Andreeei,lui Bogdan-Nicolae, lui Andrei Petru, lui Razvan-George si lui Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

La mine CM e total alndala fara contraceptive.Inainte de sarcina imi venea intre 28-40 de zile.Dar cu anticonceptionale e ceas.Asa e si acum ca iau Triregol.
Fetele va doresc o saptamina faina si un weehend asemenea.Io plec acu la tara.
Ne mai auzim.
Pupiiiiiici

Leea si Tudor (19.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Salut, mamici dragi

Lavi, he-he, pai si eu saptamana trecuta umblam cu test de sarcina prin buzunar. Tot negativ. Ca mi-a dat dat o alta mamica emotii: i-a zis ei doctorita ca daca bb nu mai vrea sa suga e posibil sa fie gravi. Si cum Alexuta s-a cam lenevit la supt, fuga si eu sa-mi fac testu'.

Noi nu mai suntem doar pe san, ci combinat.

Ce faza mi-a facut ieri. Vin eu cu incredere si cu lapticu' la purtator sa-i dau papa, trage de cateva ori tzoc-tzoc si intoarce capul. Eu o tot indemnam, ea nimic. Ma pun pe stors, iese cam 125 ml, il pun in biberon si de-acolo l-a mancat. Pai sa n-o musc de pampers? Cred ca s-a lenevit la supt, ca de mancat l-a mancat. Cam vad si eu ca tot scade. Eu ma lupt cum pot pt. el, da' daca nu lupta si cea mica, nu stiu cat va mai fi. Dar e bine si pentru atat.

Noi nu avem saltea cu fata tare - fata moale ci cu fata de iarna si fata de vara. Si tocmai ce ne-am trecut pe aia de vara. Dupe mine, sunt fix la fel, da' oi avea eu ochi de neprofesionist.

Va pup

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

am scris mesaj acum 2 ore si abia acum am vazut ca a dat eroare

asa ca:
MADAU-multa sanatate,offffffffff bolile astea ,si eu cred ca voi ajunge curand la dr ca nu mai e de glumit,daca pana acum ma dureau genunchii de cateva zile ma doare coloana in locul in care am avut pusa anestezia si de acolo radiaza pana jos,imi vine sa plang de durere,apoi degetul piciorului drept la articulatie e dureros 24 din 24,ma o mai veche probl acolo,diagnosticata acum 2 ani ca fiind artrita reumatoida,nasol,asa ca daca nu ma lasa dr scrie pe ine

MADUTZA--branzica o fac din milli,exceptie azi din dorna ca este criza de milli,pe la mine pe aici,si o papa cu banana,piersica,mar crud sau copt pepene galben,in diferite combinatii depinde ce am in casa

multam tuturor pt raspunsurile cu privire la saltea,la mine diferenta dintre cele 2 fete este mare,LAVISCUZE ca nu am vazut raspunsul tau

EU VREAU LISTA INAPOIIIIIIIIIIIIIIIIII







Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

LA MULTI ANI FRUMOSILOR CARE AZI MAI ADUAGA O LUNISOARA

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2006 spune:

HELLO si de la noi

ELA nici noi nu avem saltea cu 2 fete... asa ca ne abtinem.

MARA, mama , si tu Brutus?... pe jos... sa speram ca o fii ultima ceea ce ma indoiesc ca de acu' devin tot mai zgubilitici

Sanatate multa la Sasarici si la Nati

ALINUS eu ii dau Iuliei cereale numai seara in bibe, 2 masuri de lapte praf orez de la Milupa fara lapte si fara gluten

GANDACULE la mine CM e un dezastru, ma lasa vreo 10 zile pe luna in rest tot cate putin si vine cand vrea el si asta cu sterilet... drept ii ca nu e milena e cooper poate cu milena o fii mai bine...

LAVI felicitari pt testu' negativ, io zic ca e prea repede pt un bb... mai stai puti daca asta vrei... dar nu cred


FELIIIII si io vreau listuta innapoi


LA MULTE LUNISOARE BBILOR de 14


MADAU se te faci bine sa ai grija de Mirunica ochioasa

ELA, mama, fuguta la dr ca stiu ca nu e bine sa radieze durerea pe coloana... am mai auzit de astfel de simptome de le anestezie

GABITA si eu am dat un sfat la problemuta si nu ai vazut, so' nu mai fii suparata... mai hai pe la noi...

Oare mai era ceva? Nu mai stiu...

MIHA SI IULIA BUBULINA

Mergi la inceput