Bebe nascut la 33 de saptamani: e foarte grav?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:


Medeea si eu nascut fetita la 34 de saptamani (2,800kg) fara sa fac injectiile de maturare a plamanilor.A fost greu la inceput, dar mie mi s-au rupt membranele si nu au avut ce sa mai imi faca.Acum este bine chiar mai inalta pt. varsta ei si foarte desteapta.Nastere usoara!

Roxana + Diana (8.05.2002)+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rapsody spune:

Si eu l-am nascut pe Alex la 34 de saptamani, la 2.900 kg si am stat in maternitate cam 10 zile, sa ia in greutate.Acum are un an si 10 luni si e f.bine pentru varsta lui.Probabil ca mai statea acolo daca nu plecam la mare cu masina :)si s-a grabit sa vina (bine ca n-am nascut pe acolo).Nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Fetele, sa va traiasca puii micuti!
Noi am intrat deja in saptamana 37, bebe are peste 3 kg si nu da semne ca ar vrea sa iasa...
Sper ca postarile noastre sa ajute toate viitoarele mamici ingrijorate. Deci, fetele, cu tratament si cu repaus, colul se poate inchide. Si daca nu, ati vazut ce luptatori sunt copilasii nascuti mai devreme!
Multumesc tuturor pentru sustinere si va tin la curent.

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;18;104/st/20060801/dt/7/k/8de1/preg.png
Medeea 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Felicitari, Medeea! De-abia astept sa se implineasca cele 40 sapt si a ne spui cum arata bebitza:)

Pupicei, Ingeras 16+ Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisa spune:

Papadie sau Elietudor, inteleg ca ati facut dexometazona. 1 injectie la 12 ore timp de 48 ore, adica 4 injectii?
Si cat era doza? 8mg/2ml?
louisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Ioana Teodora s-a nascut la 37 de saptamani si 6 zile (dupa data conceptiei), la 37 de saptamani si 2 zile (dupa ultima menstruatie).
S-a nascut cu 3,250 kg si 49 cm, natural, cu epidurala, fara durere!
Papadie, trebuie sa dau berea! Cum ne intalnim? Eu vin vineri, pe 4 august in Bucuresti.
Va multumesc tuturor pentru incurajari!!!

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;18;104/st/20060801/dt/7/k/8de1/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

felicitari,vrem poze cu fetita mica.
refacere usoara si un bb mancacios si fara colici


de fetitza cu funditza,zisa piticotul urias umblaretz

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput