Bebe nascut la 33 de saptamani: e foarte grav?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Medeea stai cuminte si daca nu ti s-a rupt apa, mai e pana nasti. Dar ca si incurajare, eu am nascut la 33 si 3 zile, mie se rupese apa cu 2 saptamani inainte iar bebe a fost foarte bine sanatos, pana la 1 an nici mucii nu am stiut cum arata. inca il alaptez si acum la 1 an si jumatate ma intreaba lumea daca are 2 ani. Dar injectii cu celestone am facut si eu. sarcina usoara si echilibru!!! bebe sigur va fi bine!!!

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Medeea, iti tin pumnii sa-l tii pe bebe cat mai mult.
Multumesc ptr raspunsul pe PM.

Roxana16+ ,Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Va multumesc mult, fetele, dragute, ca de obicei!
Bebelina nu se grabeste sa iasa, fac tratamentul si stau cuminte in casa (nu pot sa stau doar in pat). Am sa merg insa mai des la eco, sa ma linistesc eu... Deci de-acum poate sa vina, mititica, abia o astept!

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;18;104/st/20060801/dt/7/k/8de1/preg.png
Medeea 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RUXMAX spune:

Trebuie sa fii increzatoare.
Eu nu am trecut prin experienta asta dar prietena mea, care are acum 35 de ani, s-a nascut cu 999 de grame la 29 de saptamini si desi a stat cam 4 luni in spital s-a recuperat nemaipomenit, este inalta, desteapta de pute si in plus are la rindul ei doi copii superbi facuti la timp. Si iti dai seama ca in 1971 nu erau mijloacele si tehnica de acum.

Deci, ai incredere si o sa fie totul bine.
Iti tin pumnii!

Ruxmax

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Medeea,vad ca ti s-au dat raspunsurile dar vin si eu cu o incurajare.
Prietena mea a nascut la 6 luni si jumatate (cam 30 sapt)o fetita de 900 gr. Acum are un an si 2 luni, e sanatoasa ,merge,vorbeste.
E bine si ca e fetita pt.ca fetitele sunt mai luptatoare (intre o fetita si un baietel nascuti prematur fetita are mult mai multe sanse)asta i s-a spus prietenei mele,ea a facut eclampsie pe un drum prin Ungaria cand venea din concediu si au avut mare noroc amandoua.

veronici
17+ cu doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Medeea-eu am facut injectiile de maturare a plamanilor bb la 24s.si din fericire Oana a fost nascuta la termen,la 39s fix.va doresc sa fiti bine amandoua si mai ales sa mai stea bb la caldurica un picut


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcbeal spune:

Sotul meu s-a nascut la 7 luni si daca il vezi ai zice mai degraba ca s-a nascut la 10 luni. E ca bradu', si destept, si tandru, are toate calitatile, ce mai! Chiar daca se naste mai devreme recupereaza, stai linstita. Iti tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huacin spune:

Medeea, ce mai faci? Eu sunt zanateca, nu am rabdare sa vad pe unde ai mai scris intre timp... Esti OK? Eu ma rog sa fiti bine si tu si beba...

Valentina 33+ (30ani), Alexandru(5ani) si taticu' Gaby (30ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Huacin, eu sunt bine, bebe la fel. Colul s-a deschis si pe interior, dar nu sunt probleme, nu am contractii, mai avem putin si facem 35 de saptamani. Mama, ce repede trece timpul! In sfarsit mi-a spus si mie medicul ca nu e nici o problema daca bebe se naste acum.
Multumesc tuturor fetelor, mi-au fost de mare ajutor raspunsurile, m-am linistit mult datorita lor.

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;18;104/st/20060801/dt/7/k/8de1/preg.png
Medeea 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Medeea76, tin si io pumnii sa fie bine !!!

Mi-ka
www.snugglepie.com/tickers/tdb.php?tid=478145&ignore=1" target="_blank">bebelusul meu

Mergi la inceput