FIV 78

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Pot sa revin si eu cu o intrebare?
Am facut diphereline-ul in a 21 a zi a ciclului si apoi ciclul mi-a venit normal ,in a 28 a zi.Puteti sa-mi spuneti daca asa trebuia,sau normal era ca acest ciclu sa ma sara?Nu de alta dar la celelalte fiv-uri incepeam din a 2 a zi si toate se petreceau cumva altfel.Poate stiti raspunsul,poate ati trecut prin asta,m-as bucura sa ma puteti lamuri si pe mine.
Mersic frumos
Adelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Adelia e f. bine ,asa am inceput si eu ,daca te lungeste putin sa nu te sperii .Bafta in continuare.

Michita bine ai venit si vezi cum faci sa nu poposesti mult pe aici ,sa treci la mamici repede .

M-am tot gandit la Lachi ,ce-o face . Sper sa fie bine .Oricum asteptam vesti bune.


GINA 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Multumesc de raspuns,Gina!
Se pare ca a fost chiar un ciclu normal ca timp si durata!Sa vedem mai departe ce se mai intimpla.La cit timp se incep injectiile acum?Data trecuta le incepeam dupa vreo 2 saptamini.Acum abia pe 28(adica dupa 20 zile) sint programata la o prima ecografie.Si am intrebat asistenta daca voi incepe in aceeasi zi si gonalf -ul si a zis ca nu.Cu protocolul asta habar n-am ce urmeaza si cind!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Fetelor, va doresc o saptamana minunata!

Chiar ma intrebam daca nu mai face nimeni FIV in aceasta perioada si uite ca Adelia a inceput. Mult, mult succes iti doresc.
Ai facut diphereline de 3,75 mg? In acest caz nu stiu cand se incepe stimularea. Iar faptul ca ti-a venit M este foarte bine pentru ca asa trebuia.

Gina, cand mergi la eco? Sunteti bine amandoi?


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocutza_mic spune:

Buna dimineatza fetelor!
Moniland eu una ma simt deocamdata bine, mai am si eu cateva intzepaturi si cateva usturimi in zona ovarelor....
Am facut ET pe 10 iunie la Giulesti cu dl Profesor si Dna Monica Dascalescu ca embriolog, mi-a zis sa vin pe 22 pt Beta HCG.Asta inseamna 12 zile dar zic eu ca e bine ca 2 zile conteaza in asteptarea asta.
La mine a fost problema din cauza sotzului, la punctzie cel putzin am avut nishte emotzii cat casa ca pana la a doua colectare de la el, nu se stia daca are dna Dr Embriolog cu ce material sa lucreze.De-abia la ora 9 i-a spus sa stea linistit ca a gasit pana la urma niste gigei mai vioi si tocmai buni de prelucrat.Dar din cauza asta embrionii au fost decat buni, nu exceptzionali de buni,si din 8 ovocite bune rezultate din punctzie s-au fecundat 6 si din 6 embrioni 5 au fost buni iar unul nu s-a divizat cum a trebuit.Asa ca initzial au zis ca o sa imi transfere 4 embrioni ca sa fie cat mai siguri ca se prinde macar 1.Dar in final ca sa nu il arunce tocmai pe cel care ar fi avut sanse sa se prinda, cu riscul de a avea o sarcina multipla, i-au bagat pe totzi.Dupa cum stitzi in cazul congelarii nu se pastreaza totzi embrionii, asa ca pe al 5-lea nu avea nici un rost sa il congeleze ca nu ar mai fi fost bun la decongelare.O fata care era la al doilea vitro spunea ca din 6 embrioni congelatzi i-a ramas un singur embrion bun.
Deci in concluzie mi-au bagat 5 embrioni ca sa fie siguri ca se prinde macar 1.Cam asta e povestea.
AMR 3 zile pana la test sper sa fie bine.
apropos pregnylul (5000) l-am facut pe 5 iunie deci asta inseamna 17 zile pana la BetaHCG (22 iunie)
Va pup pe toate si va urez succese multe si o saptamana buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Buna fetelor

Va doresc sa aveti o saptamana frumoasa si sa auzim numai vesti bune.

Moniland da eu zic ca suntem bine amandoi ,dar sa vedem ce zice nenea prof. cand vom merge pe 28 la el sa ne vada .
Tu ce faci Moni pe cand testul ?

Cocutza sa dea DD ca din cei 5 embrioni , macar unul sa-si indeplineasca menirea ,sa ramana unde trebuie .BAFTA.

Adelia nu stiu ce sa-ti spun ca eu am facut Dipher de 0.1 si Menogon ,vad ca tu faci altele ,dar cand o sa mergi la control o sa-ti spuna atunci .

GINA14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Am intrat sa va spun multa bafta in continuare! si sa veniti la Odisee cat mai repede!
Noi joi intram in 14 sapt, adica in luna a 4-a si in trim II! sapt viitoare ar trebui sa vedem si ce este bb...daca nu este timid si vrea sa ne arate:)

Va pupacim, Ingeras13+ si bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Am intrat si eu sa pupacesc fetele si sa va zic ca va tin pumnii sa fugiti cat mai repede la Odisee cum zice Ingeras dragalas ca poate ea e cu noroc si mai trege pe cateva dupa ea!

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor!

Cocutza, tinem pumnii sa iasa cu !bafta multa!
Adelia, succes cu tratamentul!
Ingeras, Doamne ajuta! treci de primul hop! abia astept sa ne spui ce-o sa fie!sarcina usoara in continuare!
Ginuta, ce mai face bebe? sarcina usoara si tie! sa ne dai vesti dupa ultimul eco!
Ceci, si eu te pe tine, dar tu de ce nu te bagi in gashca aia care trebuie sa mai repede la ??! e valabil si pentru tine, sa stii !

Eu sunt bine, trag in continuare de regim; mi-am cam facut de cap in we , drept pt care am ramas la 64,5/65 kg! azi sunt " ierbivora"

Va pe toate!

Imi vine si mie randul...
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relya spune:

Buna fetele,

Nu sunt noua pe forum, dar la acesta sectiune nu am intrat pana acum ci doar am mai citit, din cand in cand, din umbra.
Eu sunt in situatia Michitei si am inceput sa ma gandesc serios sa fac FIV ...poate cine stie e cu noroc si pun capat a 6 ani de esecuri. Nu pot incerca pana la iarna-primavara , din lipsa de timp dar pana atunci sper ca alaturi de voi sa ma decid unde si cu cine il voi face.

toate fetele fara deosebire
Bafta maxima tuturor

Mergi la inceput