FIV 78

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Michita bine ai venit si speram sa treci repede la. E bine sa va programati la spermograma si sa o faceti la Giulesti. Programarile se fac la nr 021 316 12 77.
Andicu voi repeta doar analizele hormonale si le voi face luna viitoare cred. Spor la slabit!
Liana felicitari pt examen!
la toata lumea cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Liana, Bravo fata draga .
Nici nu aveam emotii pentru tine, dar pentru asta tot ti-am tinut pumnii.

Cocutza, cum te simti? Am inteles ca ai facut ET la o zi dupa mine. Tu unde ai facut FIV-ul de ti-au implantat 5 embrioni?! Si vei face analiza beta-hcg la 12 zile de la ET?

Michita , bine ai venit la . Iti doresc sa reusesti sa ai fetita mult dorita. Si daca din pacate FIV-ul este ultima solutie eu iti doresc sa reusesti din prima. Aici poti intreba orice si cu siguranta ti se va raspunde. Mult succes!

Eu sunt in a 9-a zi de la ET. Simt intepaturi in zona ovarelor. M trebuia sa-mi vina joi. Nu a venit. URA!!! De atunci parca sanii nu ma mai dor asa tare, dar tot mariti sunt. Progesteronul e de vina! Valoarea lui este de 24,39. Nu stiu daca e de rau sau bine pt ca pe buletinul de analize nu mi-a dat valoarea de referinta pentru "gravida in primul trimestru" . Oricum dr. mi-a zis sa iau aceeasi doza de utrogestan. Si dragut cum e mi-a zis ca-mi tine pumnii . Vineri voi face testul de sarcina din sange. Va fi la 14 zile de la ET. Si nu stiu daca ma pot abtine sa nu fac vreunul e la farmacie sub presiunea prietenelor. Dar incerc sa gandesc rational si sa nu-mi fac mari sperante ca sa nu fie dezmagirea prea mare si totusi fericirea sa fie uriasa.

Va pup pe toate fara exceptie.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Moni, tine-te tare ca iti va iesi iurea testul din cauza pregnylului
tr sa treaca 14 zile de la pregnil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

dj mama, am inteles, dar de ce unele ,la recomandare dr.,isi fac testul la 11-12 zile de la ET? Uite la Veronici si mai nou Cocutza? Acum fac ca un copil mic si nemultumit.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Moniland, ele au facut testul de sange la 11-12 zile de la ET, dar de la pregnyl pana la ET mai sunt inca 4-5 zile, in total vreo 15-17 zile, nu? Se spune ca pregnylul de 5000 ui se metabolizeaza dupa 10 zile.
Oricum, nu are rost sa te stresezi din cauza asta acum, hai fii copil cuminte si ma asteapta cateva zile Sunt alaturi de tine si iti tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Carmen.cita, multumesc. Accept ca motiv faptul ca ele au facut pregnyl de 5000 (fara sa stiu ) si eu am facut de 10.000 ui.
Dar iti dai seama ca in astea 2 saptamani de asteptare iti cam vin idei .


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor si bun venit printre noi, MIchita! sper sa reusesti repede sa treci la mamici ptr a2a oara! sa-ti traiasca ingerasul!

Moni, te inteleg perfect! numai ca ai mare grija cand te hotarasti sa-l faci, trebuie sa ai psihicul puternic! m-am luat si eu dupa gura prietenilor si al familiei , si desi nu vroiam, n-am rezistat si am facut testul! n-a facut decat sa-mi prelungeasca agonia nereusitei! eu sper ca la tine sa nu fie cazul si sa-ti dea primele confirmari de , in caz de te hoatarasti sa-l faci!
Cristinici, merci! si eu cred ca tot luna viitoare ajung la control dupa FIV. Sper ca am ramas "intreaga" dupa prima incercare!

Va si seara placuta!

Imi vine si mie randul...
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

quote:
Originally posted by medamaya1

Multumesc Andreea de primire, dar eu acum am vazut ca Ingeras a fost in Caraibe, eu am inteles altceva( eu am fost in Egipt), .....deci chiar daca Ingerasa a lasat ceva pe acolo, eu nu am fost in acelasi loc ca sa culeg roadele.
A fost super super fain, am avut si compania unor buni prieteni de-ai nostrii si ne-am distrat , ca nebunii, din pacate nu stiu sa pun poze ca sa le vedeti si voi( inca ).Cel mai frumos a fost la scufundari( sintem fani inraiti amindoi) unde am si avut ce vedea si la Cairo, la piramide chiar daca a fost foarte obositor drumul pina acolo de unde stateam noi(500km), dar s-a meritat.
Am venit acasa odihniti si gata sa ne punem din nou pe treaba, anul viitor vom face din nou fiv, deocamdata trebuie rezolvata problema cu trompa si cu prolactina, dar sintem mai hotariti ca niciodata ca vom reusi sa avem si noi bebici mici si dragalasi.






Si eu am fost anul trecut in Egipt,in aprilie si anul asta fac copii,sper sa se ia si la tine !!!!
Si mie tot la scufundari mi-a placut ,l-am vazut pe pestisorul Nemo(cel din desene animate),corali,multi,multi pesti colorati chiar si o pisica de mare !!! Merita toti banii,mai ales piramidele si Muzeul de egiptologie.

veronici
18+ cu doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Veronici, Doamne ajuta, asa sa fie.
Intr-adevar si muzeul de egiptologie e super ,am uitat sa-l mentionez, ai ce vedea( nu ca in muzeele noastre), cind ne-a zis ghidul ca vom sta 2 ore, ca lui ii place f. mult am zis ca glumeste, eram si obositi( plecati din statiune la 2 noaptea , va inchipuiti...) dar s-a meritat si chiar cred ca am stat si mai mult.A, am mai vizitat si o moschee, AL har zhar, o experienta fantastica, pe noi fetele ne-au imbracat in haine de-ale lor. Intr-adevar se merita banii si nici nu e vorba de multi, ca in cazul altor tari.
Iar in ce priveste scufundarile, am fost ca intr-un urias acvariu.,iar oamenii sint foarte saraci, dar f. primitori.
Sper ca nu v-am plictisit si ca v-am mai binedispus putin.
Michita, bine-ai venit, sper totusi sa ramii putin pe aici si sa pleci repede la
Va
pup pe toate
Moni, mai ai putin, tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michita spune:

la toata lumea.
M-am mai inviorat citind mesajele voastre - va multumesc mult.
Desi mi se pare muuult pana la capatul drumului e bine sa ai pe cineva care sa te incurajeze, mai ales ca am auzit de destule ori "ce-ti mai trebuie, n-ai unul?".
Pt Moni si Cocutza bafta multa, multa, multa,atat cat trebuie sa iasa testul bine si sunt convinsa ca sapt. viitoare va fi iar prilej de pe forum.
Pa.

Mergi la inceput