Piticlontzi de iulie-august 2004 (187)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

pai, adina, sa stii ca mananca elegant, bravo! si tu, las-o mai moale, ca alex are nevoie de tine, daca tu te rablagesti cine-i castigat?
mey, nu stiu daca i-am urat la multi ani catrinei, daca nu, o fac acu, cu scuze de intarziere, sa creasca fericita si norocoasa, asemenea restuol din familion

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

pupix!

Catrinel, puiut de miel, LA MULTI ANI, sa fii sanatoasa si sa cresti mare !
Papadiq si Ion, sa va traiasca printesele si sa fiti sanatosi cu totii!
ce copii mari avem ...imbatranim!

vin repede repede cu pozele promise, am reusit in seara asta s-o pozez pe motzulina, cateva sint de sambata, a implinit finuta noastra un an si i-am rupt turta , apar si eu pe acolo ...ca sa nu ma uitati!
fug sa strang tona de hartii imprastiate prin sufragerie, ne-a zapacit cu coloratul, mie imi pare bine ca sta la masuta si coloreaza, dar lasa dezastru in urma ei!
pupacim si poate mai am timp sa intru pe forum si zilele urmatoare, acum sint franta, am avut o zi ingrozitoare, nici nu vreau sa-mi mai amintesc!
Alice, va astept pe la mine, daca nu veniti ma supar, stam la o sueta daca ne lasa Gizmo!
Adina, ce ginere frumos am, ahhh imi vine sa-l mananc !!!

Pozne: http://community.webshots.com/photo/551299527/2150570390085069419KSWIXj



Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Hehe Nicole,iti promit ca esti prima care-l vede pe Alexu saptamana asta,daca vrei ti-l las cateva zile sa vezi cum i merge guritza aia non stop,cred ca o sa te saturiDAR mi-o dai pe Andreea in schimb,sa am si eu o fetitza pt sufletelul meuPupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Vazut si pe Moata! Sa nu o mai tunzi..da??Spor!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Am vazut piticii si moatele ( foarte dragalasi cu totii)!
Alice, hi, hi, hi...da-i copilului ce-ti cere!
Leeloo, da' ce bronzat in obrajori e strumfuletzul, manca-l-ar mama pe el!

Si noi avem aceleasi obiceiuri cu apa, a mea face asta de vreo doua luni, daca nu mai mult...deci, tine ceva! Ea s-a smecherit acum, imi cere apa si se face ca bea, apoi pleaca tiptil de langa mine si o toarna in diverse locuri. Cel mai mult ii place sa o picure intr-o lingura si s-o soarba!

Adina (gongutza), tare dragalas e si piticul tau...si ce serios sta la poze!

A! Mi-am aminitit ce mai vroiam sa zic. Cristalina, parca (nu mai stiu sigura), noi am dat 1.300 de dolari acu' doi ani pe un geam de 4 m lungime la sufra, unu normal la bucatarie, unu dublu la Ianca, si unu mic, mic, la baie. Au deschidre dubla toate, in afara de ala de la baie care se deschide normal. Nu mai stiu cat era dolarul acum doi ani, dar sa zicem ca tot 25.000 (parca asa e), vine in jur de treizeci de milioane. Daca tu ai trei sau patru camere, atunci nu e mult, zic eu! Plus ca ale mele nu-s vreo firma, sunt mai ieftinutze, asa!


Diana, 28 ani, gemeni/rac
Ianca Printesica si Super Mamica


Poze strumfesti

Poze mai vechi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Am vrut sa zic "nu mai stiu sigur"!

Diana, 28 ani, gemeni/rac
Ianca Printesica si Super Mamica


Poze strumfesti

Poze mai vechi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Olivia, apoi ma bucur ca tati a trecut de "nu" categoric !! Inseamna ca nu mai este mult pina la "da" !! Bafta ! Sa inteleg ca tu iti doresti bb2 ...
Adina, hehehe, vazut Alex, daca ar fi avut trei miini ar fi fost mai bine, sa poata sa ia baiatul totii pufii mai repede ! Si chiar, mai lasa si tu de la tine si nu te mai obosi asa, ca statuie nu-ti face nimeni !! Asa eram si eu, pina ce m-am convins ca nu e sanatos ... si am mai lasat si pe altii !
Diana, pupici si voua , nooo, eu am spus ca maica-mea a cumparat tricoul pentru gizmo, erau mai multe feluri, eu l-am vrut pe cel cu "eu sint seful" dar nu mai erau decit marimi mici, asa ca pina la urma i l-a luat pe acesta ! Maica-mea e disperata sa mai fac unul, tooot trage de mine si de cumnata-mea, dar degeaba, ca niciuna nu mai vrem ! Asa ca ramine cu inscriptia de pe bluza !
Liliana, succese la devirusat, nashpa cu trebile astea ! Nu aveti vreun antivirus ? Eventual cu firewall, ca e mai bine !
Rain, ma bucur ca sinteti bine ! Am promis ca vin ... si vin eu cit de curind ! Vazut si pozici, mie imi place aceea cu "ca la fotograf", chiar, ce plete are moatza !! Cit despre colorat, jur ca daca Andrei ar sta asa de cuminte ca moatza, i-as lua si eu masuta din aceea, ca avem creione o tona si carticele de colorat asijderea, doar ca gizmoul le ia tacticos si apasa cu putere pe hirtie pina se rup (pe toate le face asa, pe rind !), apoi dispare prin casa si picteaza pe ce ii vine la indemina ! Pe masa din bucatarie, pe scaunul lui taica-su de la calculator, pe oglinda, pe ecranul de la televizor, si bineinteles pe pereti ! Am gasit neste semnaturi de ale lui, mama-mama, o frumusete, pe peretii abia zugraviti din camera noastra ! Ca tot vine Adina si ti-l aduce pe Alex la training ... nu il iei si pe Andrei ???


Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Alice ...si eu care credam in ce scrie pe tricou...Eu vreau doi pentru ca stiu cit de greu/urit este sa nu ai frati!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Gata, ca am bintuit destul pe forum, se pare ca doar io n-am somn pe aici ! Si ma puse nu spui cine si citii despre cazul Cristinei-Ana ... tare trist !
Olivia, eu am avut o sarcina cu destule probleme medicale si nu cred ca as mai putea face fata inca o data la un asemenea efort fizic (basca cezariana) ! La cei 37 de ani ai mei (acum) e cam tirzior ...
Pupici tuturor si o zi buna schimbului III !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Auzi?? Cu mine sa nu discuti despre virsta!Ai uitat ca sint in aceeasi barca?
Fugi la nani!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput