Piticlontzi de iulie-august 2004 (187)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eli spune:

La multi ani Catrina! Sanatate si multa fericire!
papadie, sanatate si sa-ti fie cat mai usor cu bebelinele.

Ieri am fost la vaccin, DPT, i s-a umflat manuta si e fierbinte.
In ultimul timp are somnul cam agitat, plange prin somn , iar ziua nu reusesc sa il mai adorm, seara cade frant si inainte de somn nu prea vrea sa mai pape.
Va pupam!

_
O zi plina de bucurii, Eli & Stef
noi www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei Alte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Hehehe Olivia, ca-mi aminti un banc legat de nu-ul categoric al lui Sorin, care s-a facut poate intre timp.
Cica ce inseamna cand o fata mare spune NU..., inseamna POATE.
Dar ce inseamna cand spune POATE...., inseamna DA.
Ce inseamna cand spune DA....., inseamna ca nu e fata mare.
Alice, cu tot antivirusul si tot m-am procopsit cu un virus. De cate ori incerca antivirusul sa-i stearga, se restarta calculatorul.
O zi buna Romania.

Liliana

Poze cu maimutica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Liliana ,..merci de dedicatie!...si cind o spune el da...eu sa incep...dar esti sigur? ca ma apuca pe mine fricile..asa am facut si prima data! Uite cum fac eu planu' ca tiganu'...e de la depresie

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza fetele,p'aici este un soare cu dintzisori
Ca sa nu uit,am vazut toate pozele asa ca pupam toti protagonistii,pe Gizmo cel cuminte,pe Moatza pictoritza,pe Andrei cel mancacios si pe AndreeaP!!
Si daca tot ati vorbit de ciocolata,mandra mea nu mananca ciocolata,eu ii cumpar tot timpul batonase de la kinder,o servesc dupa ce papa de pranz,ea il ia foarte fericita ,il dezbraca,isi baga dintii in el si mi-l da inapoi!!!Asa ca eu ma chinui sa-i dau vreo 2 bucatzele macar iar tati zice ca-s nebuna ca stresez cupilul cu ciocolata!In schimb mananca saratzele,sticksuri,forneti si grisine!
Olivia,bafta multa...si curaj,ca mie una asta imi lipseste!!!Cu somnul stam olecutica mai bine,adica a avut nopti in care a dormit de la 1 la 7, fara maraieli, boierie nu alta, sper sa n-o deochi, ptiu,ptiu,in schimb de vreo cateva zile nu prea mai mananca bine.
Sunt in zona,cam fara chef


http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Salut gagici!

Sapt. asta stau acasa deci nu prea am timp de net..

Uram si noi cu multa intarziere LMA Andreei si vrabiutei, si scumpei Catrina a lui papa..

Am vazut pe Stefanut cu pisica, gizmo mancand cu mare pofta franzela (ce-as manca si io niste paine adevarata:)), si moata desenatoare..

Am reusit si noi sa mai punem ceva poze, ultimele in care apare si prietena Biancai, Aya...
http://community.webshots.com/photo/548436405/2494690080058018672UZpsbG

Bianca de azi a inceput gradi... prima zi a trecut cu succes dar a stat f. putin fara mine (doar 1/2 ora)... dar nu-mi fac iluzii... asta-i doar inceputul..

Ma bucur sa aud ca sunteti bine...

cristalina, succes cu termopanele...
Olivia, cum a fost vizita la daycare..
eli, tu scrii din Ro, nu-i asa.. ce are stef..
carmen, imi pare rau ca ati avut probleme in week-end.
nicole, succes cu afacerea..

ca m-ati intrebat mai demult.. cu ingrasatul stau bine... :)).... m-am stabilizat la 61 de kile da bag dulciuri in fiecare zi...

Va pupacesc pe toate si mai intru cand apuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza dragelor!
Anca lasa prostiile si dulciurile...la dieta cu tine!!!! Biancai si multa bafta la gradi!
Olivia wow.....poate???? e de bineeeeee!!!!!
Nicole imi pare bine ca mustruluiala mea a functionat! mopatza este o scumpica ca de obicei! te rog sa va aceti timp sa veniti la plaja, da? motzulina incepe sa semene din ce in ce mai tare cu tine!
Adinule ptiu ce dulce e ursakele mik!!!! cand mai facem o intalneala de reunire cu piticii???
Liliana da cu devirusarea.....sa moara uratenia de virus! pupicei!
Andreea m mersic de linkul celor de la baby design....imi plac patuturile lor! de saptamana viitoare incepem si noi prospectarile.
eu de maine sunt la poiana dragelor....o sa imi lipsiti tare!
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Neatza !
Si mai ziceam ca am copil rau - pentru ca m-am culcat foarte tirziu in noapte - pe la doua - omumik m-a lasat sa dorm pina aproape de noua dimineata !! Heeheee, cool, nu ?
Roxi, petrecere frumoasa la poiana si vreme buna sa aveti !
Anca, vazut pozici de Bianca smecheroasa ! Pupici multi !
Olivia, da, stiu ca si tu esti pe acelasi "picior" de virsta cu mine, dar sper ca stai mult mai bine cu sanatatea decit o fac io ! Asa ca lasa indoielile si cind tati zice "da", apoi da sa fie !! Bafta !
Eli, sanatate si pupici grasunului !
Ioana, daca copilul nu vrea ciocolata, apoi lasa-l, ca-i mai bine ! Are tot timpul !
Gata, ca gizmo urla ca vrea broscu nebun, tre sa scurtez ! Da-s pe aici !
O zi minunata va doresc !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Multamim de urari boieri dumnefoastra Si va dorim asemenea sa cresteti mari si fromosi ca inteligenti sunteti cu totii- doara semanati cu mamele voastre :)
Mielu la doi ani nu jtu cat cantareste da e grea tare:D Vorbeste o japoneza de invidiat. In romana cel mai des folosit cuvant este 'caca', cel mai rar pipi:D (care la ea suna de genul pwepweeeeeeeee) Ma alinta 'Doudou'. Si imi da "cioc" (isi tuguie buzele si ma pupa pe buze...chestie la care tacsu face infarct ca nu suporta!) Asa ca el nu admite sa aiba "cioculete":) Eu, tre sa recunosc, ca ma bucur de ele:)

u all*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

aaaa stiam io ca ma lasa neuronu:))
Andreea & Vrabiuta

--------------------
Am fost aseara la spital. Il citez pe dom doctor pe care l-am luat de la meci deci era cam grabit: "ai un pic de otita da eu zic ca se vindeca singura in doua zile. daca nu...mai vino o data la spital" :-)))
Sanatate si pace buna. In conditiile in care nu-mi pot atinge urechile si imi curg...Sper sa-mi treaca. Aaaa ca "tratament" mi-a recomandat ca in urmatoarele doua zile sa nu ma spal in ureki Ups adica dupa ce ca am puroi sa las si niste cleioase urechesti acolo. Asta-mi aminteste de fazle alea din razboi cand aveau soldatii cangrene la picioare si puneau nuj ce viermi pe rana sa se "vindece". scuzati detaliile imputito-macabre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Buna!
Anca, eu acum scriu tot din Japonia, duminca decolam si luni suntem in Romania, o sa schimb steguletul.
Stef, cred ca e super obosit, plus ca ieri facuse vaccinul. Azi a adormit pe la 15:15.
L-am tuns, la un salon pt adulti, vai ce a mai plans, nu vroia nici o secunda sa stea. Ne-am umplut de par, noroc ca am venit repede acasa si singur s-a dus la baie, l-am lasat sa se joace la dus pana ce i-am terminat eu de facut borsul.
Inca nu am facut bagajul, nici nu stiu ce sa iau, mama spune ca e si frig. Avem si noi un botez la inceputul lui iulie, insa finutul e maricel, face anul, cred ca o sa fac niste super muschi cand il voi tine in brate.
Sunt franta de oboseala, nucredeam ca o sa imi fie asa de greu fara mama, plus ca am si amigdalele inflamate si o afta imensa pe limba
Va pupam, o zi buna si sanatate!

_
O zi plina de bucurii, Eli & Stef
noi www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei Alte

Mergi la inceput