Piticlontzi de iulie-august 2004 (187)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!
Am citit pe sarite...dar recuperez, promit!

Papadico, umorul teuton se apropie de cel britanic...Baga vata ca sa treaca!
Sanatate maxima si sa te faci bine rapid...Era schmecheria aia care nu dadea gres niciodata, o incalzeai si o puneai in ureche, uleioasa...cum i=o zice ca am creierii facutzi zdrente (Maria a avut program az'noapte de trezit din ora in ora si dat non-stop cu calcaiele in dintii mei...)

Diana, de unde ziceai ca ai comandat mobila?!

Olivia, apartamentul e cu 4 camere si in 70 de milioane intra: ferestre la balcon (el e deja inchis cu niste chestii de metal ruginite, e tare fain sa stai iarna acolo...asa ca ne-am gandit sa inchidem si noi...) in total 8m/1,7m...se deschid din 9 geamuri cam unu da unu ba, geam la sufragerie de 2,4m/1,5m, usa de la sufragerie in balcon, usa de la bucatarie in balcon, ferestre baie, wc mic si bucatarie cu deschideri oscilo-batante si pentru toate plasele de tantzari aferente ...asa ca e ceva ...:)))
Balcon deschis avem, e unul pe care intind rufele, unde cand nu sunt rufe fumeaza john, are vreo 3m/2m...maricutz si asta.

Ma duc sa citesc...pana imi vine cheful de munca...:)

O zi excelenta sa avem!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

LMA Catrinel si sanatate si pescarusului si mamicii urechioase !

va pupez si va doresc numai bine tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Liaaaa, tocmai vroiam sa intreb de tine, ce mai faci ? Spune-ne mai multe ...

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna dimineata (ca nu e inca 12...)!
M-am adunat si eu din intilniri si m-am delectat cu o multime de poze frumoase: ale Andreei - super show-ul aviatic si ce de lume!, ale lui Gizmo in parc cu picioarele goale (deci inteleg ca fara fratior in orizontul apropiat...) si pe ale lui Bubu cel educat care papa pufarine cu lingura!
Cristalule - 70 de milioaneee!!! mama, ce pret! inteleg ca intra "multe" termopane in pretul asta...
Azi trebuie sa ma duc in oras sa vad ce cadou ii gasesc lui tati - e ziua lui pe 15 si inca nu m-am pregatit cu nimic...

Gabriela si Stefan David
Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Poze nou-noutze
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Cristalule, cred ca Boramid se chema chestia de trebuia incalzita si turnata in ureche - Papadic - pe acolo nu gasesti echivalentul? Sanatate multa!

Gabriela si Stefan David
Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Poze nou-noutze
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

`neata frumoaselor!
scriu repede pin` nu uit, hehehe: vazut giulia (ilinca nu papa dulciuri, nu prea ii dau), vazut philipprintre avioane (esti bronzata?), vazut gizmou` ( criminal tricou), vazut devoratoru` de pufarine, vazut moata` de rain (hehehe, are treaba multa!), vazut bianca, pupam protoganistii in egala masura
anca, bataaie la poponetz
papa, brei, is in mare deruta (da` cind nu-s?) ce-s cu doftorii aia?
lioo, poate bagi picsu` cind te-ntorci de la doftor sa ne spui ce-ti face simburelu`
is in zona, cu deshtu` pe F5

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mobila aia de zicea Diana parca imi aduc aminte ca e de la neoset. zici ca-s cam la fel la mobexpert? ce model e pls?
Lia eu am uitat, te duci la doc azi? bafta!
vazut restu de poze in goana calului - pupam evribadi! io zik ca avem super cupii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

F5 pt carmen

La multi anu mielu! chiar ca zboara vremea!
Mami de mielu ce ai patit mey? Io iti zic inca odat' sa vi frate acasa ca e cald si bine si dr sunt mult mai buni pe aici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

"Dialoguri"
Eu catre Catrina:
-Ia zi 'mama'.
-Mama!
-Taaaaaata!
-Tata!
-Catrinaaaaaaaaa
-Caca!
-Sofiaaaaaaaaa
-Cacaaaaaa!
-Voi sunteti caca mai mamica?!
Mielu imi aduce victorioasa doi pampersi din gunoi. Unu mik si unu mare.

-Mami ce face bebe?
-Caca plange!


Catrina la doi ani: http://community.webshots.com/photo/551318240/2370670220055904683FBwNdg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Neatza!

Azi am avut si eu o domnisoara matinala (s-a trezit la 7:30) dar pentru ca am facut eu zgomot in dormitor

Vazut multe poze de dimineata, 3 domnisoare superbe (Andreea, Giulia si Bianca) si 3 domnisori (Andrei - super tricoul, Alex - ce-mi place cum sta el pe scaun si pe Pupi - dar am vazut mai mult avioane). Of, ii pupacim pe toti ca tare dragi ne sunt! Trebuie sa pun si eu poze, avem multe noi, sper sa reusesc zilele astea.

N-am chef de nimic, mi-e somn si incep sa fiu usor depresiva pentru ca nu sunt destul de organizata si pierd vremea degeaba

O zi buna, buna va doresc!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput