Piticlontzi de iulie-august 2004 (187)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Papdie, super poza, sa-ti traiasca fetitele, Catrina este o frumoasa si a facut si obrajori tare buni la pupacit!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Buna ziua!

Am vazut poze cu fetili fromoasele si baietii cucuietii!

Cristal, sa stapaniti sanatosi toate termopanele!

Nicole, spor la trebi! Pupe moatzei!

Alice, nici Vicu nu statea la colorat, dar de cand are masuta il tenteaza taaare sa stea pe scaun la masa lui si mai coloreaza si mai ceteste carti...

Io mi's chiauna. Vicu mi-a facut temperatura aseara (luata stiintific, ca si Monica, cu palma pe frunte si pe burta ), asa ca dimineatza ne-am prezentat la doc. Un inceput de rosu in gat, nimic grav, doar antitermice si seruri de nas.
Ma'c sa ma trezesc cu niste sedinte. O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

F5
subscriu, e cald si bine da` p`in unele locuri doftorii is ca la nemti, argumentez dupe ce pleaca sefu` din birou

quote:
Originally posted by Marina

F5 pt carmen

La multi anu mielu! chiar ca zboara vremea!
Mami de mielu ce ai patit mey? Io iti zic inca odat' sa vi frate acasa ca e cald si bine si dr sunt mult mai buni pe aici



Marina



Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

quote:
Originally posted by papadie

"Dialoguri"
Eu catre Catrina:
-Ia zi 'mama'.
-Mama!
-Taaaaaata!
-Tata!
-Catrinaaaaaaaaa
-Caca!
-Sofiaaaaaaaaa
-Cacaaaaaa!
-Voi sunteti caca mai mamica?!
Mielu imi aduce victorioasa doi pampersi din gunoi. Unu mik si unu mare.

-Mami ce face bebe?
-Caca plange!


Catrina la doi ani: http://community.webshots.com/photo/551318240/2370670220055904683FBwNdg



Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Hehehe...tare Mielu...:)...Frumoasa poza!
Am vizionat o gramada de pitici.
Alice, au dreptate fetele, daca el cere?!! Mi-a placut cu franzela..:)
Andreea, intrebarea e: i-ati cumparat lui Philip avion sau nu?!
Nicole, talentata moata, pe cand prima expozitie?!..:))
Anca, ce zambareata e Bianca...:)
Daria, sa stii ca mi-a facut pofta Giulia!...hihihi...o dulceata!
Adina, super tare Alex cum mananca el pufarine...Normal ca era serios! Era ocupat!
Toti niste frumosi si niste talentati!...:))))

Mie mi-e o lene de ma doare! Am zis!

Multumim frumos de urari, pentru apartament, termopane, zugraveli si alte lucrari de amenajari interioare.... Deja visez noaptea bidinele, placi de gresie, foraibare...ofofmaimai...:)))

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Hehehehe, tocma ce am vorbit la telefon si l-am lasat pe masa, deblocat, prilej cu care gizmoul s-a servit si i-a trimis adelei mitzura fro doua mesaje pe care le scrisesem pentru al meu sotz !
Mitzuleee, daca mai ai numarul asta de telefon, sa nu te intrebi cine si de ce ti-a scris sms-uri neidentificate !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Si ca vorbeam de aniversari si de cit de repede trece timpul,fetele-mamici de iulie-august 2006 au primul bebe !!!!

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

azi e marti, treishpi`, inca n-am luat-o-n freza

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Lasa, Carmen, ca au incasat-o altii...

Mi-e somn si vreau acasa....
Olivia: cu Vic acasa e foarte bine, doar ca m-am dezobisnuit io sa nu am somn linistit de 12 ore... Altfel e super, mai ales ca trancane toata ziua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boca Daniela spune:

fetelor, moamaaaaa da ce-a-ti mai scris,noi am fost plecati ieri la tara si a fost un timp super, Alex a zburdat pe-afara toata ziua si nici n-a vrut sa doarma de-amiaza, asa ca seara am avut concert ca nu mai stia de el asa de obosit a fost.

La multi ani Catrina, sa cresti mare , sa fi sanatoasa si fericita alaturi de parintii tai,sa ai o viata plina de bucurii!Am vazut poza cu tine, e superba.

Am vazut pozele cu puiutii vostrii, sunt adorabili,sper sa am timp si eu intr-o zi sa pun niste poze recente cu piticul meu.

Si Alex mananca branzica cu ciocolata Dots, ii place tare mult,lui ii place orice fel de ciocolata sau praji,numai dupa mancarea gatita nu prea se da in vant.In ceea ce priveste jocul cu apa, la noi e principala indeletnicire,cere apa toata ziua ca vezi doamne ii e sete, si o toarna peste tot pe mobila, pe covor, pe pat,isi torna si in cap uneori.Da vad ca nu numai el se distreaza in modul asta, mai sunt amatori.
Alex doarme in patut de lemn cu gratii, iar pe margini i-am pus pernite ca se lovea noaptea cu caputzul.
Acum va las ca trebuie sa fug pana la magazin pana nu se trezeste inamicul, va pup pe toate si incerc diseara sa mai intru.

Mergi la inceput