Piticlontzi de iulie-august 2004 (187)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata gagici
noi am fost la air show in we, avem si poze, dar vin putin mai tarziu, mai mucim, da nu chiar asa de rau, eu sper sa nu fie o sinuzita, ca daca-i asa, fara antibio nu scapam. azi l-a dus tati la gradi si mi-a zis ca a plans la greu, am sunat si mi-au zis ca e ok, i-a trecut, a plans la fel cum o face in fiecare dimineata.
am si io o intrebare? de ce cautati cu toatrele tampalri, nu se mai gasesc paturi de-a gata in ro?pupi inca doarme in cel de lemn cu gratii care se transforma in toddler bed, adica ii scoti gratiile si gata, dar mai avem pana facem mutarea si dup-asta are pat de o persoana, nu's ce marime o fi, ca n-am avut curiozitatea sa-l masor. aici sunt niste aparatori pe care le poti pune la orice pat ca sa nu cada din el si asta ii voi cumpara cand il mut in pat mare.
is tare fericita ca mi-o venit inelul de cadou de la tati, ii frumos...de numa
pupici la toata lumea

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Mey, io cioco ii dau raaaar. Mai nou a facut o pasiune pentru sarlotele cu ciocolata si ar manca pana n-ar mai putea, dar o inlocuim cu miere de albine

Cristalule, da' uni faci termopanele alea????

Am plecat acasa. Ploua infiorator si n-am umbrela.... O sa ajung ciuciulete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

uite si pozele:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/antandreea/album?.dir=ac7dre2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Chiar ca a plouat in bucuresti, mama-mama !
Dana, iti trebuia o barca sa vii inapoi acasa ! Acu vad ca s-a mai luminat ... sa putem iesi oleaca la aer !
Am facut neste poze azi in parc ... daca vreti sa vedeti !
http://pg.photos.yahoo.com/ph/alice1732003/detail?.dir=232dre2&.dnm=1240re2.jpg&.src=ph
Ma duc sa citesc din urma, ca m-am uitat la meci si nu am apucat !
Pupici !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

vazut stefanutz printre floricele si acum pe gizmo cu painica. ei, dupa 2 bibe de suc, merge si-un baton, nu?

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Maica, da chiar, Cristalina, unde faceti termopanele alea si ce au de costa atiiit ??
Andreea, vazut si eu pozici, cred ca a fost tare fain, mie imi plac mult avioanele ! Pupici la tati si mami sexi !
Gabi, simpatic foc Stefan in pozici, cred ca s-a simtit tare bine acolo !
Dots ... da, si noi mincam, si batoane din acelea de brinzica hochland, ciocolata foarte rar, tot kinder, dar vad ca al meu copil nu se inghesuie sa o manince, asa ca eu ma declar multumita !
Diana, sa stapiniti sanatosi mobila, si eu caut sa fac alt pat, parca mi se pare cam mult 2 metri, dar cum cresc copiii astia, macar sa il faci odata si bine ! Ma mai gindesc, studiez si eu ofertele si ma sfatuiesc si cu nenea care ne este vecin si care s-a oferit sa ne "construiasca" unul la comanda !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

'Neata..fetelor...
Felicia vad ca sinteti bine, fetele ti-au raspuns deja la intrebari..
Vazut pe Stefan si floricelele....
Carmen bine ca a trecut we!
Alice ..si eu care ma pregateam sa cred ce scrie pe tricou!
Si apropo...in we ..pentru prima data...aducind vorba de bb2...tati nu a mai a fost asa de convins ca nu vrea...si mi-a spus ca tot ce poate acum ..este sa nu mai zica Nu convingator...sa-mi tineti pumnii!
Adela sa va traiasca finutii!
Monica 70 de milioane termopanele pt un apt cu cite camere?
irina ..va plimbati..ce bine...ce mai face Raducu?
Ioana..cum mai stati cu somnicul?
Vad ca vorbit de pat..chiar discutam ieri cu Alice...cind se intoarce Luca nu stiu daca vreau s- o mai iau de la capat cu dormitul singur..si sa ne incapatinam sa -l crestem ca la carte..sau il culcam cu noi..si sintem nestresati... Patul lui oricum se transforma in pat de copil mic (toddler)....deci noi nu schimbam patul. De transformat il trasnformam pt ca mi-e frica sa nu -l escaladeze..acum ca a invatat..Dar apoi intrebarea mea este cum procedez daca o sa se tot dea singur jos din pat...
Anca, Dana....ce mai faceti/ziceti?
Dana (roller) cume ste cu Vic acasa?
Liliana..tu ce mai zici?
Si nu in ultimul rind ..La multi ani Miel scump...sa ai noroc!


As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Salutare.
Olivia eu nu mai zic nimic...caci dau cu dezinfectant pe calculici, ca s-a pricopsit cu una bucata virus. Si ia sucombat si un hard.
Tinem pumnii sa-l convingi pe Sorin in ceea ce priveste bb2.
Am uitat ce am citit...asa ca va pup la gramada.
Alice any news? Apropo are acces la calculator sotul...sau doar asa din cand in cand?


Liliana

Poze cu maimutica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

La MUlti Ani Catrina,sa fii fericita si sanatoasa si sa-i bucuri pe parinti!
Eu sunt zombi,alerg,fac de toate si parca tot nemultumita-s...seara cand fac bilantul la ce am facut parca as fi vrut sa fac mai multe da nu-mi ajunge timpul,plus ca ma omoara traficul asta infernal...cum e posibil sa fac din Baneasa pana in Otopeni sau invers mai bine de-o juma de ora?!!!?Mi-am mutat biroul in masina,toate le am acolo,mai imi lipseste un laptop sa butonez din masina si eventual un pat sa mai si dorm din cand in cand.De mancat mananc pe drum,de baut cafeaua tot asa,de fumat nu mai zic,plus vorbitul la telefon,verificatu' de contracte tot acoloOf of mai mai....sa vedem la sfarsitul lunii cand vin banutzii
Nu mai stiu cine intreba,Felicia parca...si Alex e tot cu ciocolata Kinder,mai mananca si milka milkinis tot pt copii,bomboane pe bat,pufarini etc etc...nu multe da mananca
Aveti poze mai jos,sa vedeti cum mananca elegant baiatu meu pufarinii cu lingurita:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/gazutza_ro/album?.dir=22cbre2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos
Daca nu e bun linku urlati ca sunt in zona


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Adina..link-ul este bun..copilul dragut! Nu te mai omori cu muncile..nu se mai ridica statui in ziua de azi
Liliana..omoara virusu'! Voi cu mai stati cu actiunea?
Fug ca am decis sa face o vizita ad hoc la daycare-ul pe care l-am gasit pt Luca...Sper sa fie totul ok!Revin.

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput