Piticlontzi de iulie-august 2004 (187)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Mitzura, sa-ti traiasca finutele. Eu abia astept sa botez un pui mic, dar finii nostri de cununie nu dau nici un semn, iar sora mea a spus ca oricum ii voi rasfata bebelusul si nu ma vrea nasa (insista nasii lor de cununie sa boteze si bebe-ul)

Pentru mobila pentru copii mi-a trimis cineva un site fain www.babydesign.ro este bun si pentru insipatie. Nici eu nu ma pot hotara ce sa fac in camera Stefaniei, eu am probleme si cu lucrurile care sunt acum in camera respectiva (am transformat camera in biroul nostru), nu stiu unde sa le duc

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabi alooooo nu vreau sa arunci baxu'....vreau sa te arunci pe tine incoa'. da NUUUUU pe 28! ca pe 28 plec in conced la gretzili! asa ca pls mai devreme sau mai tarziu! da?
Cristal lesin. cum ma-sa 70milioane????? ptr ce??? ca nici mobila noastra din dormitor nu a costat atat!!!!!
misto linku ala cu baby design. e interesant patul ala de 144x75x93....pe bune ca nu iau pat de 190!!!! mi se pare enooorm!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Cristal, atunci mai bine nu ma mai plang ca io nu primesc oferta de pret, ca asa macara stau linistita. Cine stie ce scor o sa aflu si eu. da e musai sa inchideti balconu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Dana, hai ca am ras la cum ai povestit tu despre Victor...nu prea trebuia sa rad ca stiu ce inseamna sa te trezeasca cupilu in miez de noapte.Noi avem treziri d-astea de o luna...of, of
Mitzula, sa-ti traiasca finutele!
Daria, si eu zic ca daca Giulia are vaccinul facut sa nu-ti faci mari probleme...
Nu intru la temopane ca nu ma intereseaza...

Voi le dati la pitici ciocolata? ca Andreea baga in fiecare zi portia de kinder chocolate...1 sau 2 batonase din alea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pako - scriu io repede ca daaa, Giulia papa Dots ca-i cumpara taica`miu cu tonele si cine stie ce-i mai da ca tare se bucura cand il vede cu vreo plasa Si ii mai dau bomboana pe bat ca vede la altii Si poza facuta recent este cu papatul unor prajituri cu crema de ciocolata cumparate ... s-a lins pe bot
Deci io i-am cam dat de toate, mancare preferata kiwi, sambata mi-a mancat 4 bucati si mai cereaaa cum ma vede cum o apuca "biki, mami, biki, papa Giuiia".
Si sa stiti ca in we a mancat toata ziua, ba iapte, ba rontaia cereale, ba dublu portie la masa, fructe, ciocolata, de toate. Cand o vedeam ca cere ma faceam ca ploua dar striga, ma si vedeam vomata din cap pana`n picioare


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Uf, sa reiau, ca am pierdut tot ce am scris!
So, La Multi Ani Catrinel, sa cresti maaare si frumoasa si sa ai o viata plina de bucurii!
La Multi Ani, Marcela si Andreea!

Noi am fost plecati in week. la Craiova, ca avu tati doua spectacole, si ieri dimineata ne-am orit direct la Ogrezeni, la Festivalul Capsunilor, unde ne-am distrat suuuuper si am mancat capsuni pana ni s-a facut rau! Vineri plecam la Brasov, uraaa, si o s-o tinem tot asa pana la sfarsitul lui august. Da' cred ca pe pitic o sa-l mai uit la mama, ca vreau si eu putina liniste! Oricum, in iulie are tati concediu si plecam La bunici, la Timisoara. Asa ca...incet, incet raman fara bona la copil si in august ma intorc la lucru. Nu stiu ce sa fac, sunt cam inconstienta, vad ca!

Am vazut ca vorbiti de mobila pt. pitici. Noua ne vine miercuri, am comandat-i acu doua saptamani, si o sa fac poze s-o vedtei si voi. Eu i-am luat pat mare (1m/2,10m), ca nu vreau s-o mai schimb, piticii vor avea 1 m pe la patru ani). Patul e cu tot cu saltea, am mai luat si un dulap maaare (are 2,10m), si un raft (70 cm/40 cm), in forma de cub. In total am platit 21 mil, dar e super calitate. La Mobexpert, aceleasi piese cost 17 mil., a luat o prietena acu cateva luni si e f. draguta, dar dimensiunile sunt mai mici. Puteam sa iau salteaua separat (ca a lor este 3.5 mil fara tva), dar n-am mai avut nervi sa ma complic si sa caut prin alte parti. Totul e portocaliu cu bej, cu manere in forma de fluturasi (ca aia de la mai din cap).

Diana, 28 ani, gemeni/rac
Ianca Printesica si Super Mamica


Poze strumfesti

Poze mai vechi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Daria, nu le stiu p'alea Dots, ma uit....dar bomboanele alea pe bat cum sunt?In Germania erau unele pe bat dar nu din drops din ala la care sugi de-ti vine rau ci aveau o consistenta ca de mentosane...adica la umezeala se faramitau si erau si fara zahar....eu d-alea caut.Mai pune linkul cu poze si pt. mine te rog...

Diana, dar va plimbati nu gluma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pako - sunt alea cu buline, batoane de branza invelite in cioco, sunt super bune. Bomboanele sunt alea standard, Giulia se satura de ele foarte repede.
poza cu linsu` pe dejte de crema de cioco si frisca
http://community.webshots.com/photo/439300887/2323005700059491989JsNRhK


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

hehe...ce simpatica e giulia...andreea nu se linge ci vine la mine cu mainile intinse s-o sterg.daca e cumva sa se impiedice in drum spre...pune cotul sau ce apuca, ca mainile le are murdare :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

La multi ani si de la mine pentru Catrinelu - Mielul. Sa cresti mare si frumoasa si norocul sa te insoteasca peste tot.
Uf cum trec anii acestea, parca acum eram gravida si numaram zilele pana intru in concediu...si acum am fata mare care intelege tot.
Sincer am impresia uneori ca viata asta prea zboara repede si nu avem timp sa o traim cum trebuie. Parca atunci cand eram copii timpul trecea mai incet, si o dimineata era cat o zi de vara, puteam face atatea. Acum sincer, ma trezesc (vorbesc de weekend) si pana pun ceva pe foc, si fac un dus...hait se face 12-1.


Liliana

Poze cu maimutica mea

Mergi la inceput