Piticlontzi de iulie-august 2004 (187)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Daria, si cu Varilrix-ul facut poate sa faca si ea, dar face o forma muuult mai usoara (zice la prospect).
Daca nu facuratzi vaccin...va urez sa nu o luati!

Oooo....scheme in cap si crize are si Maria...a invatat de ceva timp sa spuna nu (care e cam "no, no!") si daca e chitita pe o chestie, apoi avem urlaturi vreo juma' de ora din nimic!

Tot de cateva zile a descopert ca apa din canita poti sa o si bei si sa o torni dintr-un recipient in altul...asa...de schema...
Pai ieri dimineata s-a trezit la 6 si a inceput "apa! apa!"...ziceai ca am dormit in desert la amiaza!
cand am adus biberonul a incepu sa maraie sa-i desfac capacul...sa ude florile de pe cearceaf!!!
Noroc ca e vara si nu-s asa stresata cu raceala!...:)

Io masurai pentru termopane...I-a fost frica lu' nenea sa-mi spuna pretul din prima......Erau cam multe de calculat si cred ca voia sa puna si un mic ciubuc...:) (avem un balcon enorm 4m/3m, numa' ala cred ca o sa ma coste 40 de milioane...deja imi vine sa plang dupa bani d'acum)

I-am vazut pe Giulia si pe Stefan, niste frumosi!
Hai ca ma duc sa citesc, ca-s in urma...:)

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Io-s hotarata sa-i fac pat de 1m/2m...parca am vazut ca se gasesc si saltele pe dimensiunea asta, dar inca nu am cautat serios ...
(sambata a venit un nene sa faca masuratori pentru un dulap in perete cu usi glisante ...daca ala iese frumos si ieftin il arvunesc si pentru camera Mariei...ca schitele le fac eu...:))
Pentru cazut din pat (ca Maria se invarte toata noaptea) m-am gandit ca o sa il pun sa-i faca pe langa cele doua tablii care stau la peretzi inca una...care sa se fixeze intr-un mod oarecare pe latura mare libera si cand vreau sa o pot lua de acolo...Am un model in cap, dar trebuie discutat cu tamplarul...:)

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Salut fetele!

La multi ani, Catrina! sa cresti mare, frumoasa si sanatoasa!!

La multi ani, Marcela si Andreea! Sa fiti sanatoase si fericite!

Sanatate multa piticlontilor bolnaviori, sau in covalescenta, Andreea de Nicole, Ionut si Ilinca (si sper ca n-am uitat pe cineva)!

Nicole, iti trimit gandurile cele mai bune, sa rezisti si sa treci usor peste perioada asta, care e ceva mai grea! Te pup!

Noi am fost la tg jiu la botezul primei finute, Ioana Stefania, in we asta, iar sambata spre duminica cand chefuiam, s-a nascut si a doua noastra finuta, Miruna Maia. Sa ne traiasca.

Al meu copil, cand ne-am intors acasa, ne-a aruncat o privire si atat, chiar ziceam ca am fi putut sta o saptamana ca nici nu si-ar fi dat seama. Si noi ne-am topit de doru lui. io nu inteleg...sa fie asta un semn ca ii trece mamosenia? aseara imi era o ciuda de imi venea sa mor, ca nu imi da si el un pupic si nu ma strange putin in brate. Ei, asa or fi baietii...

Daria, eu nu stiu ce sa-ti raspund la intrebare. de fapt daca a facut vaccin anti varicela, ar trebui sa fie protejata.

Spor la analize, ca vad ca multe le faceti la puiuti. Eu astept controlul de 2 ani sa vedem ce zice doctorita. dar oricum, asa imi e o mila sa-l intep!

A, Ina, la ce pensiune ati fost? Eu sunt din Sibiu si sunt tare interesata. Cabana mai, cumva? ca stiu ca acolo sunt pastravi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Ina, intre timp ai raspuns de pensiune, n-am vazut la timp.

Cristal, si eu imi pun termopane. Si noua ne-a zis nenea ca ne aduce oferta de pret a doua zi, si au trecut vreo 5 de atunci si nimic. De parca ar trebui sa-mi dea ei mie bani, asa se codesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Mey, noi cu apa, am facut si mai fromos: Vicu lua o gura zdravana de apa din cana, inghitea putin si dup-aia scuipa restul , scopul fiind obtinerea unui jet, dar de obicei totul se prelingea pe barbie si pe haine...

Despre pat: io ma uit de-o saptamana la diverse mobile de tineret, ca vreau sa schimb tot (ca doar are in camera patul lui tip tzarc, o canapea obosita - caut motiv s-o marit si un cos cu rufele). Si ma uit la modele care nu-mi plac si la preturi care ma ingrozesc... Asa ca o sa ma apuc de cautat tamplar. (Cristal, daca al tau e bun, mi-l imprumutzi si mie? Ca idei am duium...) De dimensiuni: as vrea cat mai mare, dar nu prea e lok... Oricum e ca ceasul in pat - se invarte de ajunge intr-un loc sau altul...

Despre tipat in somn: ieri Vicu a primit o perna care sforaie (are o dracovenie care imita sforaitul unui bondar, asa bazaie). Azi noapte s-a trezit urland: "piia, piia" si n-a recunoscut-o (desi dormea pe ea) decat cand l-am mutat cu tot cu perna in patul mare. Dupa care s-a potolit... 10 secunde, ca a inceput sa urle: "apaaaa, apaaaaa". I-am mufat cana cu apa, dar n-a fost cea care trebuia, ca domnu' voia lapte.... Dupa incalzit lapte si dat bibe (ca sa nu trezeasca tot blocul, ca oamenii de pe scara deja erau in picioare) a tras de doo ori si multumit mi-a trantit laptele in cap. S-a intors cu spatele la mine si mi-a infipt un calcai in burta, i-a bagat un cap in spate lu tac'su si a adormit linistit. Dupa 3 minute era transportat la el in pat si puteam si noi sa mai dormim ceva... Io de-abia acu' m-am trezit de tot...

O zi buna in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

brei, pai credeam ca te-am lamurit, pat matrimonial le iau io, tu ia d-asta pina la 10 ani, ala de 130 mi se pare cam mic deci is pro pat 190/200

quote:
Originally posted by ina32

Roxana-am fost pe langa sambata, intr-adevar dar la Arpasu'-pensiunea se cheama Perla Arapasel sau ceva in genu asta...cred.
Pe dimensiuni standard vreau sa fac si eu patul, sa nu umblu dupa saltele atipice, dar....problema mea e care standard. Ca am doar doo variante, de 130cm lungime sau de 190/200. Si nu ma pot hotari.
Mai astept pareri ca sa ma pot hotari, pleeeaseeee.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze





Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

mitzule, sa va traiasca finii, prin toamna botez si io, abia astept!

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Nenea a fost prompt! 70 de milioane...io mai am putin si fac apoplexie, da' omu' e relaxat..."daca vrei tot felul de d;alea, platesti!"

Sa va traiasca finutzele Mitzura!!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Roxa, nu mai bate bre apropouri ca iti arunc un bax! Auzi se pare ca pe 28 si 29 iunie trebuie sa fiu la Constanta sa dau iara niste aprobari pe ambalaje. Sincera sa fiu l-as lua si pe Stefan cu mama cu tot ca sa se bucure si el de plaja...poate ne vedem, ce zici?
Carmen - mersi, acum chiar m-am lamurit cu analizele!

Mai, care gasiti timplar priceput la mobila sa bagati si la mine datele de contact ca ma intereseaza si pe mine, dar abia de la anul!


Gabriela si Stefan David
Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Poze nou-noutze
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

moca nu alta

quote:
Originally posted by cristalina

Nenea a fost prompt! 70 de milioane...io mai am putin si fac apoplexie, da' omu' e relaxat..."daca vrei tot felul de d;alea, platesti!"

Sa va traiasca finutzele Mitzura!!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi



Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput