Piticlontzi de iulie-august 2004 (187)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Catrina, la multi ani fericiti!
Sa cresti mare, sanatoasa si voioasa!
Papadico, sa va traiasca printesa si sa va bucurati de amandoua pana la adanci batranetzi!

La multi ani Andrea!
La multi ani Marcela!
Tot ce va doriti sa se implineasca!

Liliana
Olivia
Sanatate maxima va doresc!

Io...ca de obicei, am venit sa ma odihnesc la servici...:)...Fug, vine un nene sa-mi masoare casa pentru termopane.
O zi excelenta sa avem!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, catrina, sa cresti mare, sanatoasa si norocoasa ca frumosa stiu ca esti!
la multi ani, cu intirziere, andrea si marcela!
vazut frumushate de cupii, giulia si stefan
felicia, io si sumarul de urina il iau in recipient steril si kk la fel, pentru singe tre` sa fiti nemincati, pipi tre` sa fie cel de dimineata (cu igiena facuta), io am esuat la capitolul asta n-am reusit s-o "prind" pe ilinca.
rain, cam rarut pi la noi cit despre virusi, cunoosc, am avut un we plin din punctul asta de vedere. ionut a facut 39 timp de doua zile doua nopti, febra care scadea f greu si aparea cam la 4 ore cu toate antitermicele date. la ilinca a fost si mai bine, 4 zile si 4 nopti si la fel, ceda f greu. am fost la un pas de-a o aduce acasa pentru investigatii. acu-s mai bine amindoi, ptiu, ptiu, bat in lemn, ca mi-a iesit pe oki tura asta, e prima oara cind fac simultan.
kro, se vede sa stii ca a facut balet ma refer la tinuta. imi revizuiesc acu intentiile cu ilinca, io ma gindeam la dansuri nu la balet... pe ionut il dusei ieri prima data la inot, dupa o juma` de ora de plins s-a pus pe treaba si a iesit rizind si dornic sa mai faca. mi s-a parut cam dur instructorul totusi, mai multi plingeau din cauza apei prea adinci (nu atingeau cu vf picioarelor)


Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ina hihi pulovere, am inteles sa traiti. ati fost cumva la Floarea Reginei un pic mai sus de sambata???? ca daca da....e bestial acolo! sper sa ai succes la plasamentul sus mentionat!
eu inca nu m-am hotarat la pat....dar vreau dimensiuni standard sa nu ma mai agit cu saltea la comanda.
de asemenea, am vazut la o prietena patul facut cu o margine nitel mai inalta....asa incat sa nu cada prea usor din el la o adica.
Daria nu am inteles care e problema...a avut contact Giulia cu colegele tale de munca? ca daca nu....faci eventual doar tu.
Andreea m imi pare bine ca v-ati distrat de ziua ta!
Felicia, trebuie sa iei de la laborator recipiente ca sa fie sterile. si grija la recoltare sa nu le contaminezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roxa - dar eu ii pot da si Giuliei ??? Ca eu sunt la birou cu fetele care una sigur are si ai`lalta nu stim. Dar merg acasa ...


Daria & Giulia (2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

daria, io stiu ca vaccinul ar trebui s-o protejeze

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Pako, bine ca ai pus tu intrebarile si ai capatat si raspunsuri ca asta ma interesa si pe mine. Cred ca o sa fac un drum saptamina asta la cabinet sa iau recipientele, pipi o sa duc probabil vineri, sa ii ia singe (mie mi-a spus sa nu ii dau laptele inainte) ma duc simbata, iar pentru ex. coproparazitologic o sa ma duc de luni incolo ca am inteles ca trebuie 3 zile la rind (sau asta e coprocultura??).
Multumesc fetelor de aprecieri, intr-adevar Stefan s-a simtit tare bine la curte la ai mei!

Gabriela si Stefan David
Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Poze nou-noutze
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

gabi, 3 zile la rind daca-i iese rezultatul la ex. coproparazitologic negativ ca daca-i iese pozitiv din prima nu-i mai duci. ptr coprocultura este un altfel recipient cu o substanta inauntru, tot la ei il gasesti

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Roxana-am fost pe langa sambata, intr-adevar dar la Arpasu'-pensiunea se cheama Perla Arapasel sau ceva in genu asta...cred.
Pe dimensiuni standard vreau sa fac si eu patul, sa nu umblu dupa saltele atipice, dar....problema mea e care standard. Ca am doar doo variante, de 130cm lungime sau de 190/200. Si nu ma pot hotari.
Mai astept pareri ca sa ma pot hotari, pleeeaseeee.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabi vazut Stefanu' pupam! (auz, io mai bat mult apropouri de berea aia????)
Ina ce frumoasa e zona aiaa......nu am mai fost de vreo 5 ani pe acolo! suuuper! nici eu nu m-am hotarat la dimensiuni...dar ala de 190cm nu e prea lung????? ma gandesc si io.....
Daria normal ca ii poti da Giuliei. a facut varilrix-ul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Pai asta e si problema mea, 190cm mi se pare prea mult, daca e sa ne uitam in curtea proprie e posibil sa nu ajunga never ever la dimensiunea asta. Pe de alta parte 130 mi se pare cam putin...

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze

Mergi la inceput